• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naša mladost, lepi cajti

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
E ne budeš. Imal buš dosta šećera i bez radlera.

Kod mene je 1. svibnja oduvijek bil radni praznik a ne praznik rada. Onda su se kuće zidale u samogradnji uz pomoć rodbine, susjeda i prijatelja. Svake godine je za 1. svibnja bila akcija kod nekog. Doduše bil je i pokoji praznik rada, ako je pal u nedjelju i kojim slučajem nije bilo radne akcije. Ali te radne akcije su bile pravo radno druženje puno zafrkancije. :icon_pidu: :drink:
Kad smo kod brata betonirali deku ujutro se ponudila rakijica, a kasnije se pili gemišti. Vina je bilo doma, a voda se kupila. A rakija je bila u flaši od vode. Da vidiš kakvi su to bili gemišti tko si je gemišt umjesto s vodom napravil s rakijom. :fiery: :fiery: :fiery:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj, sad si me sjetio - tako smo i mi išli na ispomoć kumovima dok su deku na kući betonirali, a bio i mužev bratić. Muški su pili pive, a mi žene kokakole. A muž i ja smo bili na mješalici, a bratić je tačkama beton vozio. I uzeo bi on pivu, otpio pola, a ostalo stavio jedno dva metra dalje, iza bačve sa vodom u hladovinu. Gledali smo mi to cijelo prijepodne, kad veli meni muž - daj praznu flašu i kokakolu. Nalijali smo kokakolu do pola, i stavili flašu iza bačve, a njegovu sakrili. Otpeljao je on opet beton, vratio se, išao uzeti flašu, nagnuo i počeo piti. A mi gledamo - glu, glu, glu - pa stane. Preokreče oči, lice začuđeno - pa glu, glu - pa raširene oči, pa flašu gleda, pa opet - glu, glu.
Onda pogledao nas.
Joj kak smo se smijali. Za ručkom je već cijela ekipa o tome pričala.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dober vecer ekipo,evo malo prije dojahal iz Austrije i reko da se podruzimo.Citajuci zgodu nase drugarice ve sam se i ja zmislil jedne dogodovstine.Bijase to, sram me racunat ali bijah ja u drugoj godini srednje,na praksi u nasem Koncaru.Bio je obicaj da te majstor posalje u kantinu(tvornicki restoran) po sok,te mene posla po orandzadu.Donesen ja to al me usput vragolani(drugi majstori) nagovore te mu usujem soli u orandzadu,jebo te hitler ovaj to potegnu onako dobro,bijase vrucina.Po gleda on otu flasu i kaze :a u xxxxxxxxxxx ova orandzada svaki dan sve gora,prasnuse majstori u smijeh a ja xxxxxx .:icon_hang:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sad sam počela razmišljati kuda bismo mogli za Prvi maj. Ja bih trebala biti u Njemačkoj, ali nikakve obavjesti još o tome nema - a kako mi prošao izlet prošli mjesec, znamo - a organizator je isti - mislim da mi je pametno smisliti alternativu na vrijeme.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Bem ti Njemačku, za 1.5. se idje u prirodu, kraj rijeke, na planinu i dr.:(mm):
bar mi mladji:icon_jook:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ili na crveni grah.

Jedne godine smo bili na Toto moru, bio Žiga, cerveni grah pojeli nismo jer je bio besplatan pa smo zakasnili na njega, ali smo neku kotlovinu maznuli i dve litre i vodu mahnuli - ja ne, ali prijateljici je dobro išlo, ona to ko dobar dan.
Ja kas sam jednom na aeromitingu, tu, petsto metara zračne linije od moje kuće popila pivu, ja sam tak pala na stepenicama doma kaj sam sve rublje rastepla.
Ma to je bilo zato kaj je bilo jako vruće, i bili mi na mitingu, a oko četiri ure na svim mjestima nestalo sve bezalkoholno. Doslovno. A ja bila jako žedna - ma zbilja onako kaj ti se magli pred očima, sve suho, jednostavno trebaš tekućinu ili ćeš lipsati. A sreli se mi sa nekim prijateljima, i di ćemo, svi, nas desetak, pod šator - nešto popiti.I što ću - pivo. Bem im pivu.Ja sam je popila - cijelu - dobro mi je išlo dok je klizila i dok sam sjedila. Iako su se nuspojave počele iskazivati već kroz koju minutu - meni odmah sve smiješno, a sjetim se i ispričam sve što sam napravila i rekla - ali nišrt od pametnoga, nego samo bedastoče.
I tako.....pošto sam se izblamirala pred društvom, nisam se htjela i pred širokim auditorijem - silom ljudi koji su tammo bili - jer, trebalo je ustati od table i krenuti kući. Zato sam ja svooga muža, čim smo ustali zgrabila čvrsto pod ruku , tako da sam mogla kolko-tolko hodati pravocrtno. I sretno sam ja prošla kroz mnoštvo, i preko livade se uspješno spoticala tih petstotinjak metara, i kraj susjeda uz široki smiješak i glasan kikot kliznula u dvorište naše, a onda mi je palo na pamet, ko pravoj brižnoj gazdarici da treba pobrati rublje koje se sušilo na štriku - jer se nešt kiša spremala - i ja sam otišla i rublje pobrala. samo je problem iskrsnuo kod stepenica - imamo ih sedam, i do ulaza u kuću ih treba pregaziti. Pokušala jesam - uspjela nisam.Treća me gadno za..bala, izmakla mi ispod noge, i ja i vanica sa rubljem smo se iznenada našle na prvoj, početnoj.
Ah. Nisam ja bila kriva. Kakvi su bili ugostitelji kojima su uzmanjkale zašečerene ofarbane vodice za take ko što sam ja - kojoj alkohol prije uđe u krv neg u želudac.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Opet si me nasmijala, sad je svemu kriva ta jadnica piva, al nije to to, zato se kaže pij u glavu a ne u g***cu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja i skupina dječaka smo za jedan 01.05 našli staru njemačku ručnu bombu a kak je tih godina milicija tjerala ljude sa polja koji su htjeli orati saditi kukuruz i sl . Odlučili smo se našaliti njima tako da stavimo bombu u šuplju vrbu i zapalimo da eksplodira . Dugo smo ležali pod mostom dok konačno nije bilo buuuuum a naša dva hrabra milicajca šapke (službene kape) u ruke i bješ prema Križevcima .:icon_lol:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Ljudi, sutra je 4 maj(svibanj) 35 godina od smrti Josipa Broza. Kako to brzo prodje kao da je juče bilo. Ja moram u ovoj temi da se vratim u prošlo doba, jer lijepih godina sam proživio u onim vremenima. Nebih sad da pravim poredjenja, onda i sad, dal zato što sam bio mlad sa sjetom vraćam film u te dane. Meni je bio ljepši onda živiot, nije bilo ove tehnike, ovo je samo ubrzalo životni ritam, Tad smo se radovali razglednicama, pismima, naročito onima u boji (ljubavnim). Nekako mi najviše nedostaje ona sigurnost, sloboda, moglo se putovati na sve strane, bez problema. Ja sam sa 17 godina na raspustu, otišao u Istru da šta zaradim. Od ličnih dokumenata imao sam samo Zdravstvenu knjižicu, ona je tad više vrijedila nego sad pasoši. Ima i onih koji vjerovatno neslažu sa mojom pričom, ali ovo je moj stav, jer ipak taj čovjek je zaslužan, što je meni jedan dio bio izuzetno lijep, a čovjek se u životu radije sjeća lijepih no ružnih stvari.I opet kažem Hvala ti Josipe Brozu!!!

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=qGZ9pGwgiiw[/YT]
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
E kolega,slazem se stobom,bio je velikan i to poznat u citavom svjetu,bili smo nesvrstani i slobodni.Ovi danasnji politicari nisu mu ni do koljena i vecina propali studenti nas Hrvatsku uvukli u EU i NATO pa ce sad drugi da nam gospodare morem i nasim vodama i sumama a kupovat cemo ubrzo americko i kanadsko smece jer je EU parlament tako odlucija.Ko nam je kriv,pohlepni smo i zeljeli uzivat na kredu e nece moci,propada Grcka a nismo daleko,
No nadam se da cemo mi sto se mucimo s majcicom zemljom nekako nadzivit te gluposti i blesavm politicarima dokazat da brez zemljoradnika ko i stocara nema opstanka.Iskreno se nadam da ce EU propast prija nego vi udjete.
Kao sto kazah bili smo nesvrstani i slobodni cijeli svijet je znao za drugaTita i Jugu no nazalost sad shvacamo sto smo imali a krvavo izgubili,no mnogi su okrenuli kaput te sad proklinju njega i Jugu i opet su na celnim mjestima,jebe se njima za narod.
Nadam se da ce u Grckoj o:drink:tpocet jedna revolucija koja ce donijet vise pravde svim narodima a pomest ove danasnje lesinare i njihove sluge,nije si Grcki narod sam kriv kosto se prikazuje,davali im kredite i sapom i kapom te im pomutili mozak a mi sad svi to vracamo tim bankama pogotovu NJjemackim i Francuskim.
Nego ajde da se mi nadalje druzimo,zasad preko satelita, no nadam se ubrzo opet uzivo ka i nekad , cini mi se da je stari Marx kazo: Covjek je drustveno bice: a ja bi doda ,Ne robot.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
E kolega,slazem se stobom,bio je velikan i to poznat u citavom svjetu,bili smo nesvrstani i slobodni.Ovi danasnji politicari nisu mu ni do koljena i vecina propali studenti nas Hrvatsku uvukli u EU i NATO pa ce sad drugi da nam gospodare morem i nasim vodama i sumama a kupovat cemo ubrzo americko i kanadsko smece jer je EU parlament tako odlucija.Ko nam je kriv,pohlepni smo i zeljeli uzivat na kredu e nece moci,propada Grcka a nismo daleko,
No nadam se da cemo mi sto se mucimo s majcicom zemljom nekako nadzivit te gluposti i blesavm politicarima dokazat da brez zemljoradnika ko i stocara nema opstanka.Iskreno se nadam da ce EU propast prija nego vi udjete.
Kao sto kazah bili smo nesvrstani i slobodni cijeli svijet je znao za drugaTita i Jugu no nazalost sad shvacamo sto smo imali a krvavo izgubili,no mnogi su okrenuli kaput te sad proklinju njega i Jugu i opet su na celnim mjestima,jebe se njima za narod.
Nadam se da ce u Grckoj o:drink:tpocet jedna revolucija koja ce donijet vise pravde svim narodima a pomest ove danasnje lesinare i njihove sluge,nije si Grcki narod sam kriv kosto se prikazuje,davali im kredite i sapom i kapom te im pomutili mozak a mi sad svi to vracamo tim bankama pogotovu NJjemackim i Francuskim.
Nego ajde da se mi nadalje druzimo,zasad preko satelita, no nadam se ubrzo opet uzivo ka i nekad , cini mi se da je stari Marx kazo: Covjek je drustveno bice: a ja bi doda ,Ne robot.

".Iskreno se nadam da ce EU propast prija nego vi udjete."

Prijatelju nama su rekli da ćemo ući u EU oko 2020, al Hidžretske godine, a sad je po Hidžri 1400 neka, znači sad će to ubrzo.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Halo drustvo,evo pala kiša pa se more priuštit odmor od dnevnih briga.
Biće vremena da se malo vratimo u sjećanja,mladost, nezaboravne drage trenutke,pa dajte se malo podsjetite nebudite lijeni vremena nam sve manje.
Evo uskoro će Maj mjesec,sve se budi, kao nekada naše prve ljubavi,kupanje na našim nezaboravnim,rijekama,jezerima,šljunčarama,nekoji sretnije ruke i na moru.
Rado se prisjećam naših kupanja na Dravi,nisi ni moro znat plivat voda te nosila,bijaše vrlo brza i hladna jer se u Alpama topio snijeg.
Kupali se svuđe di je bila čistina i obala,volio sam proronit djevojci između nogu a ona se slatko smijala,maštali smo svakojakve snove o djevojkama ili poznatim glumcima ,pjevačima.Bili smo vragolasti i skrivali se puno više nago danas,no ljubav nam bijaše najvažnija u životu.Još se rado sjećam nakon kupanja vraćajući se doma na biciklu kad mi djevojka pokazala međunožje,prirodno,nevino, bez gaćica,to su bile i jesu neponovljive ljepote življenja.
Rado se sjećam tih davnih nezaboravnih trenutaka,nažalost polako blijede,pa stoga ajde da se malo prisjetimo da ne odu u zaborav a i ovi mlađi što čitaju da se probude iz ovog lažnog blagostanja u koje nas stalno uvjeravaju.

Slobodno podijelite vaše sretne trenutke ovdje s nama jer tako ih nećete ni vi zaboraviti.
:icon_winkle:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam se sjetila dok je moga muža ugrizel jedan crveni mrav na jednom delikatnom mjestu u delikatnim okolnostima na našem tajnom mjestu jedne nedjelje popodne jednog ljetnog dana.
Ni bilo rijeke, bio mali šumarak.:biggrin:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jo,vragolanice jedna,sad me ti podsjeti stim mravom.
Bila nedjelja,a nedjeljom smo posjećivali u susjadnom selu moje roditelje.
Pošto nekad nije imo svatko auto a pogotovo mi mlađi,prevozno sredstvo bijaše biciklo.
I tako žena i ja svak na svoje(znao je još neko povest ženu na rudu muškog bicikla) poslije ručka fino laganini a ona ispred mene u lepršavom šosu.
Negdje na pola puta nisam se mogo suzdržat i nagovorih je da malo skrenemo među stabla.
Jes se malo nećkala al ja bijah dosadan i pristade ona, inače smo se znali svuđe kefat pa nije to u ono doba bilo ništa čudno.Polego ja nju na travu i brzo to obavi a tek kasnije počnemo skakutat i trest mrave koje od ljubavnog zanosa ne primjetismo no sreća naša nisu bile crvene jer bismo tada sigurno goli trčkarali po livadi.:(blush)::(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E, zato sam i naglasila da je bio crven.:(giggle)::(giggle)::(giggle):


Kaj ova deca znaju kaj se povlače po motelskim sobama, a?
Šume i livade su zakon.:(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A tako je nastala pjesma , mali mrav mali mrav u njedrima nesto,,,,,,, . Jo,,,,,, da to nije napisal tvoj tata ??:(hi):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ja sam imal bliski susret s crvenima,iza vatrogasnog doma,samo sam ja bil taj koji se nećkal... Pucka je bila neumoljiva,pa sam se moral izvaliti na travu,i to baš na mravinjak. Nisu prešle dvije minute,već su me grizli po leđima. Ne moram ni govoriti da mi poslije toga više nije bilo do "akcije"... :icon_evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh