• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naša ručna mehanizacija

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Što ti piše u dokumentaciji koju si dobio uz tu prskalicu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Vidiš ove dvije matice iznad klackalice.
Otpustiš gornju (crnu) i otpuštaš ili zatežeš ovu donju (smeđu), prema željenoj zračnosti. Kad namjestiš, dotegneš gornju (crnu).
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
To sam želio čuti... Zautupio jedan komšija sinoc ma kakvi ti se ne šteluju, a vidim bas ovo sto ti @ZJ kažeš ova dva šrafa. E sad najvjerovatnije necu nista da diram jer radi dobro i pali bez problema. Nego sam odlucio da ga malo sredim pa skidoh poklopac da vidim kakvo je stanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ovo na slici je zračnjak, neznam baš da bu tih 20-30 dobro :unsure:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jes vala, slagao sam, moje isprike. Hvala na ispravku!

Htjedoh napisati od 0.10mm - 0.20mm na labavo.
Barem je za većinu Briggs & Stratton motora, malo koji na 0.05mm ide.

Najčešće usis na 0.10mm, a ispuh na 0.15mm, mada ima starijih koji idu na 0.05mm usis, 0.10mm ispuh, a ima i 0.20mm usis - 0.30mm ispuh na nekim traktorićima.

Mada, na labavo može biti i više. 😂😂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Da li se šteluju ovi ventili i kako?
View attachment 56816
🙃 ;) Naglašavam da namjerno zanemarujem "podatke" koje su ti naši kolege forumaši napisali iza ovog tvojeg upisa, namjerno se vračam, ponovo na početak tvojeg upita.

"Pozadina mi je ovdje nekako mutna, ne vidim jasno da li se ovdje radi o motoru za motorni zmaj, ili motorni paraglajder. Da ti ne bi nehotice iz vlastitog neznanja dao krive informacije, pa se tebi dogodi prestanak rada motora u letu, bilo bi najbolje da napokon naučiš/prihvatiš ono minimalno pravilo, da nam napišeš o kojem se tipu letjelice i motora radi, kako bi mi s ove druge strane ipak malo lakše pogodili, na kojim to krilima letiš i što tebi treba za uspješan nastavak tvojeg leta."

Ja recimo na raspolaganju imam i ovakav podatak:
H .jpg
ili ovaj
h2.jpg
Hebat ga sad, kak da ja znam na čemu ti letiš? ;)😖:devilish:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Pa naravno da se ne štelaju ti ventili, ako nema potreba za tim! A pogotovo ako je to otvoreno iz neke zajebancije da se vidi ? Što?
Ako je motor išao i radio bez nekih nus pojava, nema razloga otvarat poklopac ventila, a isto tako nema potreba za štelanjem ventila.

Zato jer prije ikakvog štelanja ventila trebalo bi samo provjeriti zazor, i tek onda (ako zazor) nije dobar onda bi se eventualno moglo poštelati.
A tu se ne radi o tome.:geek:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
U pitanju je agm pumpa za navodnjavanje. Ne trebaju da se steluju, motor radi ok, (sredjuejem je jer je u katastrofalnom stanju izgled, karb polomljen, rezervoar pukao....) nego je radoznalog komsiju zanimalo "da li se steluju" ja sam rekao da se steluju. Onda je on poceo da prosipa neke fore, i onda sam ga stopirao i rekao slikacu i poslacu ljudima koji znaju da bih ga uvjerio.
 
  • Like
Reactions: ZJ

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pogon kosilice MTD:
 

Prilozi

  • IMG_20230301_160708.jpg
    IMG_20230301_160708.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20230301_160704.jpg
    IMG_20230301_160704.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 32

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Što tu treba vidjeti i od kojeg je to tipa, jer MTD je nebrojeno puno modela i tipova izbacio na tržište?
Što te muči?
Imam ja u kompjutoru više sličnih slika, od različitih modela getribica, a malo se njih može popraviti ako su krepale u radu...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pa izbacio sam da pogledate u kakvom je stanju. Kad sam otvorio puno vode je bilo, katastrofa, nit ulja nit nicega. Prosle godine su napunili masti, a ustvari ide ulje... Kad sam ovo vidio 🤬🤬 znam da nit ima djelova nit ima novih pogona da se kupi. Lezaj zapekao, ja ne znam kako je ona radila uopste. Ukratko katastrofa...

MTD - Smart 53 SPO - model​

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Ako je pogon do sad radio, vrtio kotače i kosilica je išla, samo ti zamijeni ležaj, složi mješavinu hypenol 90 ulja i tovatne masti, nešto kao LIS 1, 2 ili 3, natrpaj 30 % kučišta, sastavi i vozi.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
To sam i planirao, ali sam mislio samo da ubacim menjacko ulje bez masti?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
OK, koju diht masu preporucujes da stavim? Obzirom da imam onu za visoke temp, da li moze ona?
 
Na vrh