• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naša ručna mehanizacija

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
A da bolja je kombinacija (za tebe) "voda+zrak+blato" u getribi od kosilice. To ipak djeluje najučinkovitije, na rok trajanja.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
NEMOJ GOVORITI U MOJE IME!!!
Dao sam čovjeku savjet za koji sam siguran da je točan, a nisam rekao da znam koje mazivo treba staviti u negovu kosilicu.
Ako ti znaš koje mazivo ide u getribu, daj čovjeku savjet, a ako ne znaš onda nemoj.
Ulja i masti se ne miješaju, to su nekad davno radili "majstori" koji su mislili da su jako pametni.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ocigledno ce da me namuci ovaj pogon. Namotirao sam juce, kad pritisnem polugu ide,ali kad je pustim oba tocka koce kad cu u rikverc 😭😭😭
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Hahaahahaah brate i da ga nisam podmazao radio bi ispravno tih 5 mi uta, ali isto kao da mu fali neki feder da otpusti kais, to moram da vidim danas, nisam ja rastavljao pogon sa kosacice nego brat, a mislim da je postojao jedan feder koji je vracao nazad ja mislim....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Koliko često oštrite noževe na kosilicama i treba li to uopće?

Ja sam čuo i jednih i drugih mišljenja.

Iskreno nikad nisam naostrio nož na kosilici i kosi mi dvorište ko i prvog dana...

Ali ova što sam uzeo za oko ograda i nepristupačnih mjesta po voćnjaku za kositi mi je prošle godine počela ne baš toliko dobro kositi. Ko da se počela više štopati. Ne znam jel mi to u glavi ili 😂. O ovakvom nožu se radi
 

Prilozi

  • B175-VARI-F550.jpg
    B175-VARI-F550.jpg
    13 KB · Pregleda: 23
  • A175-VARI-F550.jpg
    A175-VARI-F550.jpg
    18.3 KB · Pregleda: 23

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ne dereš po zemlji a nož ima tatu i mamu nema potrebe za oštrenjem..za ostalo zna se..a osim oštrice ima i geometrija za izbacivanje mase..e tu se ugurala tehnologija tak da moraš kupiti novi nož.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Ja svoje noževe za kosilicu poneki put nabrusim, iza toga kosi lakše i ljepše travnjak izgleda. Kupim i novi nož jer se potroše i dijelovi koji pušu i izbacuju travu. Novi nož je mali trošak, a velika korist. Ja na svoje veselje u sezoni kosim cca 3500 kvadrata, pa mi nije stalo do zafrkancije.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
... Ali ova što sam uzeo za oko ograda i nepristupačnih mjesta po voćnjaku za kositi mi je prošle godine počela ne baš toliko dobro kositi. Ko da se počela više štopati...
Nije bedasto tu i tam pobrusiti nož, ako ništa drugo vidiš oštećenja i malo ga izbalansiraš. Na taj način produžiš vijek kosilice.

A ovo boldano....da ti možda remen nije počel kliziti pa zato slabije kosi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
E to sam i ja pomislio. Odvezao sam majstoru na servis da pregleda i očisti usput i nastela karburator jer mi je počela nešto trokirati u leru.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Koliko često oštrite noževe na kosilicama i treba li to uopće?
Ja brusim kada vidim na travi da nije čisti otkos,nego izgleda ko da je čupana trava
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pogon kosilice MTD:
nakon 11 kosidbe ove sezone, pogon juče poceo da zeza. Lijevo - desno koce oba tocka. Kad se ugasi, rukom se ne moze pomjeriti jedan tocak, nego se okrecu oba, sto ranije nije bio slucaj. Slijedi novo rasklapanje, bojim se da ce ovaj put biti muke, a rezervnog pogona nema!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li ima netko tko ima sreče s tim pogonom a da nema prvo s njim problema na kosiloci ...i zar je tak teško gurati tog đavla po polju .baš kapitalističko snobovski
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
teško je bogami gurati 2000m2 treba pokositi jednom tjedno...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Ma te kosilice su samo "za po teglima"!
Meni dopizdile i nadogradio na MUTU.
Potražit ću nekadašnju sliku i ovu noviju što slažem
 

Najnoviji postovi

Na vrh