• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naše kućne radionice

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Po meni su isto drva u pećici majka, al gazda ima nafte pa je onda tak rešeno.
Jugo-webasto, nemrem pročitati, al nešto.... LJUBLJANA piše na pločici. E sad jel su takvi u tamićima, neznam🤷‍♂️
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
To je cca 5kW, a to je za 45m2 (150m3), pitanje kak izoliranog i koliko grijanog prostora, preslabo.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Pa tu je negdi...al istinabog, u radioni ne smije biti ni prevruće, meni je ovo čist ok, 15-16 stupnjeva za raditi mila majka. Velim nekom ne paše.... A da meni ne paše, već bi nekaj mjenjali
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nisam stigel prije postaviti. Radilo se na velikim garažnim vratima.
Ovak sam fiksiral krilo na štok:

Magneti (najveći iz Lidla, 6 kom) su odlični pomoćnici i dobro drže, no nikaj bez šarafcingi i gripcangi.
Desno krilo vrata. Ovdje još dolazi križ, asimetrično.

Lijevo bude malo kompliciranije, jer trebam napraviti vrata u vratima, a uz to se moraju otpirati van, a gore iznad idu prozori.
Dakle, krilo mora u sebi imati štok od Z profila, a ostatak križa mora biti iz T profila, koje moram štukati na najprije napravljeni okvir.
Svaki konstruktivni savjet je dobrodošel :)

Evo zakaj je važno imati 4m polikabel na aparatu:


Napominjem da nisam bravar, već samouki švaser.

I nekaj za Kupljenca; gerung, ručno piljen brusilicom (bez stalka) i tankom reznom šajbom :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nemam 2000, ali ih ima 40-tak, uključivo i one stepenaste.
Više vremena potrošim na mjerenje i zacrtavanje, dok je sami rez relativno brz.
Rekoh, ne delam to svaki dan...pa ni nemam grif.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Super.. ali treba i puno na sigurnosti na radu promjeniti.. Takve slike mašine mrzim gledati.. i nikad jih nebi slao na web..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Imam naočale, na svim strojevima odma skinem šritnike, i na ručnim brusilicama😉jer ko zna delat nebitno je, ko nezna može imat 100 zaštita pa ne pomaže. 😊
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kad se brus razleti, hoće ti pomoći naočale?

Kad se na brusilici razleti šajba, hoće pomoći naočale?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Stitnik na fleksi sam prije odmah skidao i zametnuo negdje najcesce....sada kad dodjem negdje pa mi netko ponudi fleksu bez stitnika idem doma po svoju jer nema sanse da s tim radim...jer kad se bez stitnika uhvati hlaca pa pocne penjati....no way any more...
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Nadam se, da če Kupljenec vjerovati na rječ i promjenit svoje navike u pravom smjeru... ako neče, onda če ga ova škola malo više koštat.. NAPRAVI PROCJENU RIZIKA !!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
U kojoj si tokariji videl stabilnu brusilicu sa štitnikom?
Ja ni u jednoj (ne znači da to i opravdavam). :D
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kakva škola? Pa čovječe o čemu ti pričaš? Jel ti znaš kak se radi u radionama? Nemoj samo reći da ti švasaš i brusiš u japankama i kratkim hlačama? 😊
 
Na vrh