• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Natječaj za zemlju - namješteno

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ako ti je zemlja bitna uzmi odvjetnika i žali se državnom odvjetništvu
ako sam dobro upoznat pap je trrebao svojoj ponudi priložiti dokaz da je posjednik u trenutku podnošenja ponude .
preporučljivo je i poslati mail sa dokumentacijom u ministarstvo tako da slučajno oni to ne previde ali to tek sad ide na ministarstvo pa na dorh tako da još nije kasno
 
A

aljmas

Guest
ako ti je zemlja bitna uzmi odvjetnika i žali se državnom odvjetništvu
ako sam dobro upoznat pap je trrebao svojoj ponudi priložiti dokaz da je posjednik u trenutku podnošenja ponude .
preporučljivo je i poslati mail sa dokumentacijom u ministarstvo tako da slučajno oni to ne previde ali to tek sad ide na ministarstvo pa na dorh tako da još nije kasno


ma jasno da nije kasno ali ja sve na ovo upozoravam već 8 mjeseci
zato jel se Pap dogovorio da će to dobiti i ne znam jesam rekao da je bio u komisiji

a strah me je da oni ne donesu odluku opet u njegovu korist

nego ako ja sada pošaljem prigovor na ministarstvo koliko će potrajati do mog
ulaska u posjed ono okvirno jel mislite da je moguće da uđem u posjed do jeseni 2011
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ako je u komisiji onda ga trebaš prijaviti povjerenstvu za sukob interesa samo im pošalji mailom ili poštom nekakve dokaze da imaju od čega krenuti
otprilike 2 mj treba ministarstvu da obavi svoje i isto toliko dorhu , tako je bilo kad smo mi kupovali zemlju . dosta je dobro pozvati novinare jer se onda lopovima bar malo zatresu gaće samo pazi da ti nemaš više prljavog rublja jer takvi udaraju ispod pojasa da se sve puši. Nama su pikali željezo za betoniranje u redove soje i još takvih gadosti neko ti se preveze po pola table na kojoj je kukuruz za kombajnirati a policija za popi.....
 
A

aljmas

Guest
ako je u komisiji onda ga trebaš prijaviti povjerenstvu za sukob interesa samo im pošalji mailom ili poštom nekakve dokaze da imaju od čega krenuti
otprilike 2 mj treba ministarstvu da obavi svoje i isto toliko dorhu , tako je bilo kad smo mi kupovali zemlju . dosta je dobro pozvati novinare jer se onda lopovima bar malo zatresu gaće samo pazi da ti nemaš više prljavog rublja jer takvi udaraju ispod pojasa da se sve puši. Nama su pikali željezo za betoniranje u redove soje i još takvih gadosti neko ti se preveze po pola table na kojoj je kukuruz za kombajnirati a policija za popi.....

problem je što je ta komisija predložila a općinsko vijeće prihvatilo
tako da su se oni odmah oprali po tom pitanju
 
A

aljmas

Guest
ima li netko iskustva sa žaljenjem na odluku općinskog vijeća Ministarstvu poljoprivrede odnosno ako su oni to dobili prije dva tjedna koliko treba da daju odnosno ne daju suglasnost
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ovi natjecaji zbilja izgledaju ok jer su ovako po tablicama i javni ali letimičnim pregledom sam nasao jednu parcelu u kojoj sva 3 nude PREKO dvostruke početne cijene i dobije jedan od njih !?!? A jasno pise u zakonu da su ponude koje prelaze dvostruku početnu cijenu NEVAŽEĆE !

I koliko ste vi na kraju prodavali zemlje ? Ovo je prestrasno, table 77 Ha, 46 ha i ko zna kolike !

Žito Osijek je d.o.o. i ono dobije zemlju pored OPGa, zbilja imate gradsko vijeće za poželjet, corruption free :) A Mario Fintajz je ocito neki bog tamo kad je dobio 141 hektar u zakup.

http://www.opcina-erdut.hr/cms/wp-content/files/USPJEH_PONUDITELJA_U_J.N.ZAKUP-06122010.pdf
 
Posljednje uređivanje:
A

aljmas

Guest
Kako si riješio na kraju ovaj problem?

nisam rješio ništa u biti Ministarstvo nije dalo suglasnost ali

je KOMISIJA (u kojoj je i Pap) ponovno donijela istu odluku a Općinsko vijeće ju je prihvatilo

uglavnom pušim opet ali neka bolje je ovako vidim da se ljudi bogate a ja kupujem preskupu usitnjenu privatnu zemlju ima neka poslovica

bolje malo pa veselo nego puno pa tužno

i da i kapitalna su mi sa 96000 smanjili na 34000
i sada nemoj plakat pa i neću kupujem si danas novog landini rex odjebali me u lizingu pa ide na KEŠ
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ne znam u kojoj temi bi postavio pitanje, ima veze sa natječajem pa ću ovdje.
( valjda se gazda teme neće naljutit a admini neka prebace u odgovarajuću temu )

Naime, zanima me, odnos ha-grlo , koja sve stoka ulazi u obzir ?
Koliko sam ja čuo samo krave, tj junice, bikovi ... ovce i ostala stoka sitnog zuba ne, zna netko nešto više i točnije ?
 
B

Bobo

Guest
Ajmo narode, pomagajte!

Ovako, imam u svojoj katastarskoj opcini jedan fini komad drzavne zemlje koju je kolega prije nego se odselio radio na crno (nikoga ni pitao nije, nit je poticaj trazio a nije ga ni dobio)... odselio se i sad tu zemlju radi drugi covjek, takodjer na crno (nije u arkod upisano na nicije ime)... Mi smo isli pitati u opcinu sto i kako da radimo da se pokrene natjecaj za tu zemlju jer bi mi to htjeli raditi na legalan nacin...

Iz opcine su nas 'ladno odjxxxli s objasnjenjem da nemaju u planu jos bar dvije godine pokretati ikakve natjecaje... Nisam spominjao ovaj slucaj da se zemlja radi, jer garantiram da idu "niz dlaku" ovom koji je trenutno na toj zemlji...


Koji bi bio najispravniji nacin da se tu pokrene neki natjecaj jer spreman sam ponuditi dobru paru za zakup drzavne zemlje posto mi treba obradivih povrsina, a ljut sam na "serife" koji tu zemlju rade tako, "jer se poznaju".


Neke potvrde za jednogodisnji zakup su se spominjale u ovoj temi, a nisam ni s tim upoznat pa bih vas molio da mi vi koji se u ovo razumijete napisete koji su kriteriji i za tu potvrdu, ako se to vise uopce i moze dobiti.


Unaprijed zahvaljujem!
 
M

MOCO

Guest
pa do sad su sve općine trebale raspisat natječaje, mislim da negdje ima pravilnik koji o tome govori. Ako ti u općini muljaju, idi u županijsku poljoprivrednu inspekciju oni onda izlaze na teren i utvrđuju činjenice i dalje rade po zakonu
 
B

Bobo

Guest
Mislio sam de ce biti konkretnijih informacija vezano uz moj problem...

Ali i ovo znaci dosta da idem na zupanijski nivo, prije nego na drzavni. Na drzavnom nivou dok docekas, ostaris da ti rjese nesto...


Ako netko ima jos kakvih savjeta ili informacija, dobro su dosli.
 
B

Bobo

Guest
Cool... No to se mog "problema" ne tice... Detaljnom provjerom gruntovnice i katastra, na tom komadu zemlje drzava nema "FRISKU FIGU" nego je to podijeljeno na otprilike 20-ak razno raznih vlasnika cak se i neke zadruge obiteljske spominju i tu nema kruha... A da idem po selu skupljati potpise i istjerivati covjeka sa zemlje sam ozato sto sam uspio skupiti 15% potpisa od svih mogucih parcela, ne dolazi mi u obzir, bar ne za sad...


I oni bi u EU a nemaju ni zemlju sredjenu. samo nam fali da kad se (nedo bog) udje u tu nesretnu "zajebnicu" da nam daju i EU uvjete i cjene za legalizaciju zemlje...

E, tu bi mogao izbiti i rat, ili nova seljacka buna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh