• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Natjecateljski plugovi

  • Temu pokrenuo maRko1993
  • Datum prvog posta
M

maRko1993

Guest
ako ova tema već postoji možete preselit postove ili je uklonit.
Natjecateljski plugovi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isti OLT :lol:
jbt , jel ima nešto da se ne štela na njemu ... :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Evo isto natjecateljski:
OU60__6DBmGp9iuy.v.jpg

sjBjQwc6eZJUK8dF.v.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
jebote mene se bi bilo strah vozit s tim traktorom po cesti a kamoli iči orat s njim :blackeye :lol: :lol: :lol: kako je uzak :shock: :shock: :shock: ja sigurniji s 260cm širine na svom mf-u :D
a koji su još natjecateljski plugovi???? da li se možeju natjecat i drugi plugovi ili samo određeni?
 
B

Bobo

Guest
Mozes se natjecati s bilo kakvim plugom, ali neces uopce biti konkurentan deckima s posebnim natjecateljskim plugovima.

Natjecateljske plugove su pravili vecinom britanski proizvodjaci, jer je to kod njih valjda i pocelo, a i dan danas svako malo imaju neko natjecanje oraca, sa starim traktorima i plugovima.

jedan covjek iz pozege ima obicni dvobrazni kverneland ali na njeku ima natjecateljske daske. Dzabe mu svega, kad ga decko s Gregoire-besson plugom ostavi u prasini... natjecateljske daske su samo dio slagalice, i kako sam vidio da te suci odmah drukcije gledaju ako imas poseban plug i daju ti prednost iako nisi jos ni brazdu prosao...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Bobo kaže:
Mozes se natjecati s bilo kakvim plugom, ali neces uopce biti konkurentan deckima s posebnim natjecateljskim plugovima.

, i kako sam vidio da te suci odmah drukcije gledaju ako imas poseban plug i daju ti prednost iako nisi jos ni brazdu prosao...
Tu se slažem s tobom..
Ja ču isto ič ove godine na natjecanje samo još neznam s kojim plugom..
Ako imaš bolje opremeljen plug opet si bolje plasirani,još ako si sudjelovao na mnogo natjecanja ;)
Mada znam slučaj gdje je čovjek pobjedio s OLT-om,tak da opet ima tu dosta kriterija...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Da ja idem na natjecanje i ja bih išao sa OLT - om sa dvije brazde, 16 " jer taj plug slaže brazdu kak si zamisliš, jedino što ga baš i ne koristim jer mi brže ide sa 3 brazde (logično, ne :mrgreen: ).
 
B

Bobo

Guest
Kazem vam decki i Joka moze potvrditi...

Ovaj je bio u irskoj na svjetskom natjecanju i tamo je kupio daske od natjecateljskog pluga i prepravio je svoj obicni kverneland u "natjecateljski". Cak ima i utege na njemu da bolje ide u zemlju:





Ovdje je skinuo prednji lemes kako mu ne bi smetao pri orvaranju naora, a i vidi se kako je navarivao dodatak na zadnju dasku, jer mu original daske, ocito, nisu valjale iz nekog razloga...



Njegov otac, a i cjela njegova "Grupa navijaca" su navijali za njega, hvalili ga na sva zvona, kako mu tu nema konkurencije, kako ovo kako ono... Jos je njegov otac cjelo vrijeme pricao sa sucima kako je plug sastavljan i koliko je truda ulozeno u njega... Iako ne poznam ljude, znam o cemu se tu radilo i bila mi je muka slusati one babe...

Ovo je njegovo otvaranje naora:


I na kraju ga pobjedi decko duplo mladji od njega s obicnim plugom, iako su ovi svasta pricali sucima:




Poznam jos ljudi koji, umjesto da se natjecu, sad samo obilaze natjecanja, bas zbog tih namjestaljki... Suci koji nadgledaju oranje govore ljudima u publici kako taj i taj dobro ore, kako ce sigurno bit u prva tri, i na kraju taj o kome su pricali bude predzadnji, jer valjda nije htio platiti il sta ti ja znam... Ovaj s natjecateljskim plugom se nije prosle godine natjecao, vec je covjek djelio savjete drugim natjecateljima, bas zbog tih kojekakvih namjestaljki, jer suci kod nas bas i nisu korektni.


Dakle, tema je NATJECATELJSKI PLUGOVI. Zakljucak je da te suci odmah drugacije gledaju, cim imas skuplji i sredjeniji plug i da imas vece sanse za pobjedu, iako i s obicnim plugom mozes napraviti odlicne rezultate...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
zjockoo kaže:
Da ja idem na natjecanje i ja bih išao sa OLT - om sa dvije brazde, 16 " jer taj plug slaže brazdu kak si zamisliš, jedino što ga baš i ne koristim jer mi brže ide sa 3 brazde (logično, ne :mrgreen: ).
Imam i ja OLT 2×14 samo kad orema mi malo vuče prednji kraj :blackeye
I trebalo bi ga malo sredit i mislim da bi mogao s njim ič 8)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
znam da nije mjesto za tu temu al svakak me zanima što je sve bitno kod natjecanja znači dal imaš zadanu dubinu čist jarak brzina kolka sve me zanima pa ako bi mi mogli objasnit bio bih zahvalan pošto se dvoumim dal da idem na natjecanje ili ne al sam da znam kaj je bitno možda ipak dođem jer me tast i ostali koji su vidjeli kako sam orao s plugom zadivilo pa sad me zanima kaj je sve bitno ako tko zna :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
kikic MF kaže:
znam da nije mjesto za tu temu al svakak me zanima što je sve bitno kod natjecanja znači dal imaš zadanu dubinu čist jarak brzina kolka sve me zanima pa ako bi mi mogli objasnit bio bih zahvalan pošto se dvoumim dal da idem na natjecanje ili ne al sam da znam kaj je bitno možda ipak dođem jer me tast i ostali koji su vidjeli kako sam orao s plugom zadivilo pa sad me zanima kaj je sve bitno ako tko zna :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Iz prve ruke:
Neispravan link je obrisan!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
znači prvu brazdu koju reže mora rezat samo s jednom brazdom ako sam dobro skužio ili??? može neko bolje pojasnit
 
B

Bobo

Guest
Uh, ti vjerovatno otvaras naor tako da prodjes u jednom smijeru i kad se vracas nazad, tjeras desne kotace traktora uz pooranu zemlju iz prethodnog prohoda?

na natjecanju sva zemlja mora biti odrezana lemesom, tako da u biti prvo radis na pola zadane dubine razor, pa ga ponovno naoravas...

Potrazi po forumu, postoji tema natjecanje oraca i tamo ti je sve objasnjeno, kao i na stranicama HUONO...

A ako ti sad ne bude jasno, predlazem ti da odes obici lokalno natjecanje pa da vidis kako to treba ici...

[youtube:eek:xgn5zfw]XImTOJSXkGo[/youtube:eek:xgn5zfw]
 
J

jokapz

Guest
Dečki 2x16" vam je prevelik plug za natjecanje... mi smo bili preklane sa 16" plugom i napravili katastrofu od oranja vidio je Bobo kak je to ispalo. najbolje bi bio 12" il max 14". 16" ima preveliku brazdu i mora imat dubinu da ju može okrenit a na natjecanju se dubina jako strogo gleda...
 
Na vrh