• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NAZIVI: rotodrljača-rotobrana-rototiller

A

Alen

Guest
Koja je razlika između rotodrljače i rotobrane??
Rotobrana nema ježeve iza???Nekužim...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Rotodrljača-rotobrana

to ti jedan te isti stroj samo ljudi imaju drugačije nazive.. :D :lol: :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Rotodrljača-rotobrana

E baš to, stvar je u izgovoru, a kaj se tiče onog iza možeš uzeti kombinaciju koja ti se najbolje sviđa ( valjak, ježevi manji, veči......)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Rotodrljača-rotobrana

ŠANANA IMT 565 kaže:
E baš to, stvar je u izgovoru, a kaj se tiče onog iza možeš uzeti kombinaciju koja ti se najbolje sviđa ( valjak, ježevi manji, veči......)
Mislim da jos rabe njemacki termin rototiller
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Rotodrljača-rotobrana

rototiler je opet drugi stroj..nije isto :D :D :D :D :D :!: :!: :!:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Rotodrljača-rotobrana

marko hurlimann xa86 kaže:
rototiler je opet drugi stroj..nije isto :D :D :D :D :D :!: :!: :!:

E sad nista ne znam. Sto je rottiller?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Rotodrljača-rotobrana

znas sto je malcer????rototiler ti radi na principu malcera..on ima osovinu na kojo se bati koji se vrte prema naprijed i iza ima valjka da li paker ili cjevastoga....a rotobrana-rotodrljaca ima glave na kojima su nozevi i oni se vr :D :!: te u zemli..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Rotodrljača-rotobrana

marko hurlimann xa86 kaže:
znas sto je malcer????rototiler ti radi na principu malcera...
Ono sto se cesto zove freza.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Rotodrljača-rotobrana

nesto poput toga ali malo drugacije :!: :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Rotodrljača-rotobrana

Rekao sam ja da treba napraviti jedan slikovni poljoprivredni rijecnik. Nerijetko se iste stvari u razlicitim krajevima zovu drukcije. :)
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Pozz! sa kolikim traktorima terate roto drljace od 2,5 m, na klinove, sa obicnim cjevastim valjkom? el de da je 70 ks premalo za takvu roto drljacu?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pozz! sa kolikim traktorima terate roto drljace od 2,5 m, na klinove, sa obicnim cjevastim valjkom? el de da je 70 ks premalo za takvu roto drljacu?

ako sa 75 ks rade sa 3m,zašto nebi 2,5 sa 70.No opet ovisi i o samoj konstrukciji rotodrljače,jer postoje 2,5m a potrebno je i po 200ks
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ima tu dosta faktora. kakva je drljaca, koliko duboko ces ici, koliko brzo, kakva je zemlja i kakvo oranje..
moze se sa tih 70ks raditi sa rd, rade ljudi i sa slabijim traktorima sa 2,5m ali za bezbrizan rad ipak treba koji konj vise..

recimo, imam snimke na youtubeu gdje sa 70ks idem pristojnom brzinom i bez patnje traktora. a imam snimku sa istom tom rd i 100ks gdje traktoru i nije bas svejedno..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ali puno ovisi o traktoru, jer nije jednako 70ks od 30 godina i 7-8000 r/h i neki novi traktor od par godina koji nije poderan, zavisi kakva je zemlja, kakvi je rotodrljača i koliko ima noževa i kakvi su ležajevi.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
sa 75 ks drljacu od 3m? tesko! pa da je i novi!
ova moja je na klinove, po konstrukciji dosta lagana! i sad sam osjetio kako je u tri god traktoru motor ostecen!svake mu je godine sve teze?
a da li bi bez problema gonio od 2m sa nozevima? al onak, da ju spustim kak treba!?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
sa 75 ks drljacu od 3m? tesko! pa da je i novi!
ova moja je na klinove, po konstrukciji dosta lagana! i sad sam osjetio kako je u tri god traktoru motor ostecen!svake mu je godine sve teze?
a da li bi bez problema gonio od 2m sa nozevima? al onak, da ju spustim kak treba!?

Gledaj ako je Belarus 80.2 radio sa rotodrljačom u kombinaciji sa sijačicom-rotosem od 2,5m bez problema jedino na okretanju je nos malo gledao unebo,Mislim da ovdje negdje ima slika i komentar ( uglavnom bila je ) gdje TD 75 A ili 7506 radi sa rd od 3m bez problema i podosta ha.Na njuškalu je bio oglas gdje je netko prodavao kombinaciju rd + sijačice za traktor od 70ks.
Kažem sve ovisi o konstrukciji same rd.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
vi možete pričati, ali za 3 metra za dobar posao treba 100ks, a za 2.5 metra treba rus 82, zetor 7340, dorado 86 i hurliman xa 86, sve ispod toga je malo, za obe varijante, jer da 70ks goni 2.5 metra, ali svake godine sve teže i teže, krepiva motor.
takvo je stanje kod mene gdje je teška zemlja, a ne pjeskulja.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znaci ako nemas neki od navedenih traktora djabe ti sve, neces posla napravit :mrgreen:

zanimljivo :rolleyes:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
vi možete pričati, ali za 3 metra za dobar posao treba 100ks, a za 2.5 metra treba rus 82, zetor 7340, dorado 86 i hurliman xa 86, sve ispod toga je malo, za obe varijante, jer da 70ks goni 2.5 metra, ali svake godine sve teže i teže, krepiva motor.
takvo je stanje kod mene gdje je teška zemlja, a ne pjeskulja.

potpisujem!
i kod mene je zemlja teška
radim pod punim gasom(to je valjda ako se dobro sjecam 2200o/min), i kad ju spustim ona toliko "zagusi" motor traktora tako da okretaji se nemogu popet iznad cca 1600, a on jos uvijek pod punim gasom! i tako mi je ove godine prvi put poceo dizat temperaturu! al tri god radim tako, ono , kao pod punim gasom, al ono neide iznad 1600! i to mi je i unistilo traktor,!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
znaci ako nemas neki od navedenih traktora djabe ti sve, neces posla napravit :mrgreen:

zanimljivo :rolleyes:

ja sam sam samo naveo te traktore kao primjer, za snagu, a tebi je krivo jer nisam spomenuo mf, evo 3060 za 2.5 metra, a 3080 za 3 metra.
jesi sad zadovoljan.:finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh