• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NAZIVI: rotodrljača-rotobrana-rototiller

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
IMT 560 tjera 210 cm u 3. sporoj bez problema, pregrijavanja i zagušenja motora.
Pa zato bi 577 tjerao 2,50 m bez problema, a da ne govorim za bilo koji traktor iz SDF grupe od 70 ks, MF isto tako, fala Bogu pa imate izbor brzina i može svuda ići.

Znam za torpeda tx 65 koji več godinama i godinama radi s teškom RABE rotodrljačom od 230 cm bez problema, ujak tjera več 10 godina s 560 210 cm, a odrade svaki i do 30 rali godišnje bez problema.
Jedan Cararo 70 ks radi s 230 cm več dugo, kolega ima 7340 i vuče u paketu 250 cm (vogel nott teramat i amazone d7), a ima i 7211 s kojim rotira bez problema (naravno bez sijačice), čak veli da je super okretan s tom kombinacijom i zadovoljno ju vrti, čak ju zna zavrtjeti i s 4320 koji ima kojih 55-60 ks po par rali godišnje!
U mom kraju nema Zetora 6340 koji ne radi s 250 cm, neki čak tjeraju i 3m, MF 3080 i 3m, a 3060 tjera 2,5m, ali i do 100 rali godišnje, čovjek ima 7245 i tjera 2,5m,...eto nekih primjera...a zemlje ima svakakve, kako gdje.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
zemlja je pretežito onda pjeskulja, jer kod mene se imt 560 gasi u 1 sporoj sa 230cm, inače čovjek s njom radi s claasom od 92ks, rekao je da 2.5 metra nije našao, a da mu je 3 metra puno, probao je i to je mučenje traktora, inače u pitanju je claas axos 330.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ne orete valjda s rotodrljačom??:mrgreen:, ja mislim da ona služi isključivo za sjetvenu pripremu na dubinu max 10 cm...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Pa ne orete valjda s rotodrljačom??:mrgreen:, ja mislim da ona služi isključivo za sjetvenu pripremu na dubinu max 10 cm...

hahha! pa nije da oremo, al, idemo malo dublje neg 10 cm! i to jos po oranju pa to dodatno otezava stvar!
ove sezone smo sadili 15 jutara kukuruza, i sve sam presao samo jednom tragom, bez tanjuranja! a ono sve ispalo ravno da to milina!
al eto, mali traktor, prevelika mu RD, i eto, napravila je traktoru to sto je napravila!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma taman posla kad bi još išao i tanjurati ispred rotodrljače...

Neznam, mi ju ne koristimo, sve odradi dobar sjetvospremač.
Mada u planu ju je kupiti, ali najviše zbog jesenske sjetve, za to je zakon, a u prolječe ju nemamo potrebe koristiti.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa ne oremo nego pripmremamo zemlju poslje oranja, čovjek izore i za 3-4 dana ide rotodrljačom u jesen spremiti za žito, dubina je ispod 10cm.
čovjeku je na claasu bilo nešto prikopčano i nije mu se dalo skidati i išao je preć 5-6 tragova rotodrljačom za krumpire, dubina od 10-15 cm, 5 puta se je traktor ugasio i skoro zakuhao, a traktor u super stanju.

sad ću ti dati primjer zemlje kod nas, ima i teže i lakše, evo za tešku
landini 105 sa utovarivačom ore sa obrtačom 3x12" u lakšoj zemlji 14"
ovaj gore navedeni sa claasom 2x16" jer mu je 3 puno
internacional 844 sa prednjim utovarivačom sa 2x16"
maser 3080 sa prednjim utovarivačom sa 3x12 u težoj, a u lakšoj 3x14"
zetor 4340 sa 2x12
ja sa zetorom 3340 2x10 u teškoj zemlji prednja vuča i 1 brzina
imt 539 jako rijetke su zemlje i to ove lagane kada može orati sa 2x10", ako je kišovito zemlja teška stavljaju se lanci za 1x10".

mi svi imamo kuće pri dnu brda, jer je dođe bila rijeka i plavila, i ta zemlja pod kućama pri dnu brda je užasno teška.
da u jesen iza oranje ideš proći sjetvospremačem, ja mislim da na kraju njive ne bi ni jednu onu motikicu našao na njemu.
jedne nam je godine ostala jedna njiva na koju idu krumpiri, oko pola rali i na to smo u proljeće izvezli đubar i zaorali, 1tanjiračom i 2 puta sam prelazio frezom da bi to na išto ličilo.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
poštovanje kolege forumaši imam par pitanje na netu sam vidio rotodrljaču HANMEY 210 pa me zanima dal ima tko kakvih iskustava s njom?Mene interesira jer je puno povoljnija od ostalih,ali sam malo skeptičan prema kineskoj robi
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Vidio sam i ja cijene na netu.

Ja mislim da bi se usudio riskirat sa malčerom hanmey.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ajd ga znaj strah me da nebi imal više radnih sati ja na njoj nego ona na zemji ko moj sused sa eurowolfom više je pod njim nek na njemu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
hah dobro to kažeš.
sve je to relativno, al ta kineska roba je prilično jeftinija pa ću probat sa nekim strojem, pa ako se opečem nikad više...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ja im u pon šaljem mail i tražil bum prospekte da mi pošalju i broj tel od nekog ko je uzimal frezu ili malčer pa ču se malo raspitat i dal je to moguče vidjet u radu e tek onda pada odluka
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ee to ti je pametno..
Najbolje da čuješ iskustva pa da ona kupiš.

Iako rd nije nekakav kompliciran stroj, i ako su koristili imalo kvalitetan materijal to bi trebalo raditi jedno vrijeme..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nasao sam rotodrljacu bez paker valjka sa cijevastim valjok iza 2.5m za 1000 eura ali nema nozeve ngo klinove neznam koje je marke kakva imate iskustva sa tim roto drljacama i da li se na nju mogu ugraditi nozevi?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Ja ti imam RD Krone 3 metra sa klinovima i nebih mijenjao za noževe. Razlog ,ne napravi pre sitno, u proljetnoj sjetvi za kukuruz radi pokorice, dok Vogelnot-ova sa noževima napravi prašinu. (Parcela do parcele) kod mene ostane malo grudica. Moja ima paker-valjak
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja ti imam RD Krone 3 metra sa klinovima i nebih mijenjao za noževe. Razlog ,ne napravi pre sitno, u proljetnoj sjetvi za kukuruz radi pokorice, dok Vogelnot-ova sa noževima napravi prašinu. (Parcela do parcele) kod mene ostane malo grudica. Moja ima paker-valjak

Kolega neznam kaku zemlju imaš i koliko brzo idete kod vas sa RD da si napravite prašinu,evo ti kako radi moja RD ovo je bilo za ovu godinu pripema za kukuruz i nema prašine vidi se još gdje koja veča gruda koju stisne valjak
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=v-91UmEit1U&feature=plcp[/YT]

Dok ovjde smo imali posuđenu RD prošle god Eberhardt sa noževima,tuj sam išao polako i napravili smo prašinu jer još nismo imali svoju RD pa sam išao polako nisam znao kak smijem poterat
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RTCd-fBpQ_8&feature=plcp[/YT]
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
stigao odg iz međimurja roto brana 210:14500 kn za gotovinu na rate + 900 kn slika skoro da nema za vidit u radu ni riječi e da uz nju dolazi i kardan,sad sam u nedoumici dal uzet ili ne budem za vikend otišel do njih pa ću vidit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za 2000€ možeš naći polovnu u odličnom stanju širine 2,5m, možeš si birati za te novce...
 

Najnoviji postovi

Na vrh