• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nepoznata marka , nepoznati model

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
.ali ja sam se zaljubio na prvi pogled
[YT]www.youtube.com/watch?v=o3O7VTHuHs8[/YT]
Jel ima gdje u hrv ovakav model ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: Nepozbata marka , nepoznati model

Kolko znam Allis traktori su se proizvodili u Americi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Nepozbata marka , nepoznati model

Gdje ih nađeš ?:(emo)::(emo):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koja drobra stvar za kultivaciju ..
Jel bi se to moglo napraviti od samohodne kosilice?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Deda od Fendta GT.
Allis Chalmers...današnji AGCO, vlasnik je MFa, Valtre i Fendta.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Ovo je više nego dobra stvar osobito u vrijeme kad se sve više ljudi okreče ekološkoj proizvodnji . I meni je odmah palo na pamet prerada BCS-kosilice u nešto slićno .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ali osovina s viskomom prohodnošču ..tja tko ju bude napravil !? .

Jel bi prednju osovinu mago zamjeniti jedna kotač , kao na trokolici .
Hidraulika bi tu sjeka kao budali šamar ..inače odoše ruke i leđa
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ovo bi bio ili potpun promašaj ili pun pogodak :(rofl):
evo napisat ću ponešto što znam o kosilicama, što bi moglo poslužit za pravljenje ove pičilice

BCS je najbolja i najskuplja samohodna kosilica (barem je kod nas tako), motor ACME lijevi benzin/dizel transverzalno postavljen, ima četiri brzine plus rikverc za košnju i vožnju putem dobro raspoređene; pogon kose prolazi s vanjske strane točka, postoje modeli sa i bez diferencijala, kao i različite širine zahvata, veličine točkova, hidraulika itd.

bertolini 124 D motor uglavnom Lombardini dizel LDA450 ili LDA80, longitudinalno postavljen, ima ih i s benzincima, karakteristična je što ima reduktor; 3+R spore 3+R brze, pogon kose s unutrašnje strane točka, različite širine, veličine točkova, model 125 je na četiri točka s hidraulikom......postoji ista kosilica s imenom Ferrari (nisam dokučio u čemu je kvaka)

NB&Figaro Lombardini dizel/benzin, transverzalno postavljen, 3+R nisu baš pogodno raspoređene, pogon kose prolazi kroz poluosovinu

poljostroj Odžaci je manje-više kopija Figaro s tim što ima brze-spore i kućišta su gusana.....naravno nisu nešto cijenjene

Laverda je zanimljiva što ima izlaz spojničke prema naprijed i moglo bi poslužit za pogon koječega
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam ja doma 3 komada , otac moj se pobrinul da ne manjka djelova .
Mislim da su figaro ..jedna od njih je kosila ali više ne bude ni ona ..to te strga .
Več je stari kontal da napravi BCS carolinu od jedne ..ali treba za to više od volje ...uz pecijala la carolina bi samo smetala :lol:
Čuj ovo rus ima dva komada
http://www.youtube.com/watch?v=XYEPGWoY-dA
rus!!!..budem ti kum!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
imaju dva allisa u hrvatskoj, koliko je meni poznato. jedan u novskoj, ako se ne varam, ali nema orginal motor i nema haubu. i jedan, pazi scene, na krku. kod nekog vatrogasnog društva, obnovljen. ima ih u vojvodini par komada, a koliko znam ima i u šapcu jedan. inače ih je bilo dosta prije, to je dolazilo iza rata, rabljeni, naravno, kao pomoć. ima jedna slika, u đakovu, 4 allisa, jedan za drugim, oru s trobraznim plugovima...
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
AGCO

kompanija je nastala 1990 godine pod imenom AGCO-Allis nakon sto je grupa ulagaca kupila americku podruznicu deutz-allis, tj. klockner humboldt deutz USA i tvornicu traktora Allis, da bi kasnije kupovala ili ustanovila razne brandove vezane u poljomehanizaju i to kronoloski 1991 godine zajedno s case international ustanovljuje brand Heston (prese, silokombajni i ostalo vezano uz sijeno i silazu) , 1993 preuzimaju Massey Ferguson, 1994 preuzimaju Westerncombine (glavnog proizvodjaca kombajna za MF), 1997 Fendt, 2000 godine preuzimaju u cijelosti vlasnistvo nad Heston company otkupom polovice firme od CNH grupe, 2002 g. otkuplju proizvodnju challenger tractora od catepilara, 2004 godine preuzamju Valtra traktore. ovdje samo navodim imena traktora i strojeva poznatih u Europi jer oni imaju u vlasnistvu jos desetak drugih brandova.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
traktori za puknute, hihihihi, zanimljive izvedbe, a na tražištu nije sigurno bio zapažen
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Možda nije zapažen na ovim našim prostorima .
Možda je zaboravljen jer je bio "preširoke" primjene ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh