• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
U prosjeku sad po zimi svaka svaki drugi dan. Nekad je to malo vise, nekad malo manje...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Imam australorpa, crvenog teskog sassa i domacih mijesanih kokosi. Ove male su ptuljaste kokinkine...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Manje je bitna pasmina, bitno je koliko ti das njima, toliko ce i one tebi. Ako im bacis kuruze dnevno, od nijedne kokosi nemozes ocekivat neznam koliko jaja. Ako im tu kuruzu izsrotas i dodas malo jecma, zobi, pa im izmjesas malo kostovita da po ovim hladnocama dobiju i malo vitamina i potrebnih minerala, vec mozes ocekivat bolju nesivost. Ako im svaki dan das dvaput dnevno malo kruha namocenog u toploj vodi, ili nekog napoja, vec si jako puno napravio... Npr., svijetlo je najbitnije za nesivost. Kako se povecava duzina dana, tako raste i broj jaja i obrnuto....
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
695
Hvala.
Vama su stalno na otvorenom?
Kako reagiraju na povrće što se tiče broja jaja?
 
Posljednje uređivanje:

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Vani su, osim kad je kisa, snijeg.. A neznam kaj da na to pitanje odgovorim.. kokos bu pojela i stiropor ak joj bacis, a naravno, zelenjavu bilo kakvu obozavaju.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ovak moja zena brani kokosi kad ne nesu a ja ih hocu rjesit za juhu. U proljece ne nesu jer je prelazno razdoblje , ljeto jer je vruce i mitare, jesen jer se pripremaju za zimu i dani su kraci , zimi jer im je hladno.
 

andytrib

Novi član
Tu od
8 Tra 2019
Poruka
1
Pozdrav svima. Može mi neko objasniti kakva je to fora sa kokošima i stiroporom? Ak je naravno ko čul za to da navodno od stiropora kokoši bolje nose jaja. Svekrvin kokošinjac pun je kokoši i stiropora. Ja od onda ne mogu da jedem jaja. Pa nije mi baš svejedno kaj unosim u organizam. Ok ako jenput pokljuca nekaj kaj hrana nije al ne da se ciljano s tim hrani.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mi smo to bacali tek tolko njima je to bilo zanimljivo za cokat al da je bilo neke koristi od toga nije
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pa ja mislim isto ko i sve druge
Prvi dan skuhat im jaja (mada to nije obavezno to je vise neka tradicija) nakon toga uzmete starter za tovne pilice i mjesate sa srotom a mozete i cisti ovisi kolko brzo zelite da rastu a mogu i od prvog dana jest srot al to nebi preporucio jer su meni tri velika pileta crkla zbog kokcidioze koju su dobili jer ko mali nisu jeli starter u kojem ima tih kokcidiostatika(nesto ko cjepivo protiv kokcidioze) ili kak se to vec kaze
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
695
Moja miješana ekipica.. jel zna netko di ima za kupit grlo za žarulju sa kabelom?
 

Prilozi

  • 39E14FAA-4FED-46DA-AFCC-DD28324E77FC.jpeg
    39E14FAA-4FED-46DA-AFCC-DD28324E77FC.jpeg
    107.4 KB · Pregleda: 4
  • BB70D559-D503-4A23-950F-FC63DDC829EA.jpeg
    BB70D559-D503-4A23-950F-FC63DDC829EA.jpeg
    99.6 KB · Pregleda: 5
  • C45EDEFF-8569-4D63-BAC6-100B58889B6E.jpeg
    C45EDEFF-8569-4D63-BAC6-100B58889B6E.jpeg
    86 KB · Pregleda: 4

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj ti je problem spojiti grlo i kabel. Nožić i mali šraufciger ili probilštift su zadovoljavajući alat. Pozabil sam dobru volju, bez nje nejde. :(
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Može dok se ne pretjera
Mislim isto ko kak se ne smije kao davat trava a sta onda s onima koje kvocka po vani vodi ona im brani ili sta ?
Ja svojima malima dajem travu i nis im nije naravno ne previše onda bi dobili proljev vjerojatno kruh im ne dajem jer nemamo bas puno da ostane
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ma to su par dana stari pilici, kakav kruh, moraju dobit smjesu, u njoj je sve sto im je potrebno za dobar start i rast. A kasnije ih hrani cim hoces, ali tak mali moraju dobit smjesu pa i zbog kokcidiostatika i kako bi unesli potrebne vitamine.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
695
Problem mi je sto mi new hampshire dobro napreduju i puno su vise narasli od australorpa, odvojio sam ih jer su ih poceli maltretirati, nadam se da ce sada i australorpi poceti rasti bolje
 

Najnoviji postovi

Na vrh