• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Koje od ovih pasmina su po vama najbolje koke (sasso, lohmann brown, sussex, leghorn, harco) gledajuci ukupne karakteristike, ponasanje, broj jaja, problemi u uzgoju, kvocanje.. i sl.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Imo sam prve dvije tak da ja njih mogu rec iz iskustva ostalo znam teoriju odnosno kak bi trebalo bit al u praksi ne znam jel je,od navedenih samo sussex kvoca i sussex i lenghorn su jedino rase tu ostalo su hibridi, najbolje nesilice bi trebale bit lohmann brown(to su u biti one klasične crvene nesilice) i lenghon ali su puno sitnije a ostale su kombinirane znaci malo manje jaja ali ima i mesa sasso su valjda one sta mi kazemo graoraste(mada ima i crvenih s njima) i solidno nose pjevce smo bili poklali bili su dosta krupni i fini
Takodjer za lenghorna,sussex i harco nezzz ali crvene su dosta zloceste kokosi prijatelju su skoro ubile pjevca dok su grahoraste dosta mirnije i dobroćudnije
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
I sasso kvoca, eto, prva kvocka ove godine koju sam nasadio je crveni teski sasso...odlicno odsjedila i vodila pilice.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
A dobro onda moje nisu nikad sad ih je ostalo još samo par nisam poslije kupovo jer nije bilo potrebe ima domacih pilica bas puno pogotovo ove godine sve kvoca
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
KAko nauciti koke da nose jaja u gnijezdo i da u njemu ne borave osim kad nose?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Prvo kokosi ne nose jaja u gnjezdo nego nesu ili snesu u gnijezdu. Trebas staviti podlozak , ostaviti jedno jaje koje oznacis i njega ne diras. Imas kupiti umjetno jaje ili nadji kamen u obliku jajeta. Napravi vise gnijezda tako da se kokosi ne nabijaju sve u jedno. Gnijezdo nek je odignuto od tla i nekako prekriveno da je polutamno da kokosi imaju mir. Neka kokos snese brzo i odmah izadje a neke sjede po par sati dok ne snesu i dignu se. Kokos ulazi u gnijezdo kad ne treba snesti ako se priprema biti kvocka ili ako nema. po podu sta ceprkati nego samo u gnijezdu.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Hvala ti! Jel dobra drvena kutija koja je otvorena samo sa jedne strane, mislio sam i tu stranu djelomično zatvoriti da imaju vecu intimu..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imas nesto pod rubrikom gnijezda , a i na yutubu ima . Kolko sam skuzio kokos voli da je zaklonjena u polumraku i da joj cesto mjenjas mjesto i samo gnjezdo. Ja trenutno valjda zbog vrucine , nedavanja smjese i kvocanja od dvanaest koka nadjem dva tri jaja dnevno. Imaju dva gnijezda ali im jedno zatvorim jer u nutra samo leze a ne nesu.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Drži kokoši zatvorene u žici neko vrijeme (par tjedana, mjesec dana) do 12, 13 sati i naučit će se nesti u kokošinjcu jer obično do tog doba dana sve iznesu jaje, ja im stavim plastičnu kašetu i u unutra sijeno i one same naprave gnijezdo. Kada sam ih puštao iz kokošinjca rano ujutro onda su nesle po livadi, travi, kući, ispod prikolice, ispod šljive, u drači, u pasjoj kučici itd.. prema tome reda mora biti.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Da, kada se nauče onda nesu na ono mjesto na koje su naučile.. vidjet ćemo.. ja sam uzeo mix koka, 5 lohmann brown, 2 sussex, 2 grahoraste (neke kao njemacke) i dva leghorna.. prvi dan su samo leghorni nesli a nakon toga i jedna lohmann i danas je 3. Dan i situacija je ista, koke su stare 5.5 mjeseci, ocito ove druge još nisu počele..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jako lose. Jucer ni jedno a danas dva. Vruce je i gube perje. Sve bi se to mozda dalo popraviti da se hrani samo sa smjesom ali taj film nebudu gledale. Ante kak ti se cine ove leghorn ? Ja si mozda nabavim koju. Cuo sam da su muski agresivni.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Leghorn mi se cini odlican za sad, kupio sam ih u nedjelju, dva komada. Zena je rekla da već nesu. Od ponedjeljka do jučer svaki dan su obe dale jaje. Nisam primjetio da su agresivne, muskog nisam kupio. Ovaj moj pivac ne znan koje je pasmine.. jel zna možda neko od vas? Jos ga nisam cuo da kukurice 😂 ni vidio u akciji.. 20841 20842
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Lici na Rhode Island Red ali ima bijele noge tak da je vjerojatno domaći mješanac, meni izgleda ko mladi pijevac tak da možda još nije spolno aktivan .
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ova bijela su od leghorna. Zato je dobro imati vise razlicitih vrsta da barem neke nesu.
Ja bas ocistio detaljno kokosinjac jer trebam pognojit vrt. Ima tekuti da poludis.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Da, bijela su od leghorna.. ne znam kakve boje će biti jaja od sussexa.. zna li netko di ima kupiti kartonskih kutija za jaja?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kutije za jaja potrazi u kontenjeru za stari papir ili da ti ostave oni koji kupuju jaja po ducanima. Koliko si danas nasao? Ja opet od samo sest aktivnih dva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh