• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Kada se crvene nesilice prvi put izmitare, nakon toga i dalje daju dosta jaja? Ili broj već tada pada?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Maloprije kokos snjela na jednom gnjezdu koje nitko ne koristi. Uzmem jaje a ono puno malih ctnih tekuti.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ima ko iskustva sa hibridnim nesilicama starim 18 mjeseci? Koje se prodaju kao rashodovane
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Za cijenu koju platite dobre su, oporave se(vecina) i nastave nest jaja moji su ih nekad znali uzimat od jednog rodaka koji ima farmu baš pa smo mogli prebrat one koje su u boljem stanju mada svejedno te kokosi izgledaju dosta jadno i izmoreno kad ih uzmete
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam ih uzeo samo jednom. Nisu znale niti hodat, niti jest nista osim smjese. Nesle su jaja po podu gdje su stigle a i odma ga pojele. Kasnije su se privikle i naraslo im perje pa su postale agresivne prema mojim kokosima. Sve u svemu zafrkancija bez puno koristi. Kad su se ocistile zavrsile u juhi.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jesi vidio onaj oglas od odgajivacnice Grelin. Covjek prodaje austrolorpe. Zanimljivo je procitati sa cim ih sve cjepi od prvog dana.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jel davao neko kokosima stocno brasno i u kojem omjeru sa srotom ? To mi je zadnja nada da krenu opet nest ako me prode s tim morat cu im dat malo supera za nesilice koji mi ne ide s mojim domacim jajima....
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ja ne, dajem im smjesu zitarica u kojoj ima 13.4% proteina i stavim malo smjese.. probao sam s kukuruzom i nisu dobri rezultati, smatram da kukuruz jednostavno nije cjelovita hrana koja je potrebna za dobro nesenje, probao sam prije 2 tj s kukuruzom i zavrsilo je sa 2 jaja dnevno, sada se polako vracamo na staro.. iako jednostavno kokosi koje ja imam ne mogu davati jaja sa slabom hranom.. mozda domace mogu, to ne znam. Ali jednostavno ne mogu si priustiti da imam dva jaja dnevno
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moje su cijelo ljeto nesle ko lude na mjesavini kukuruz+tritikal/jecam/psenica (ovisi sta sam u tom trenutku imo) a sve kokosi po dvije tri godine starosti bile a sad ima 15-ak mladih plus 20 i nesto starih a jaja ni za lijeka
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Dan je kratak pa su se vjerovatno pocele i mitariti, u tom periodu jednostabno ima treba proteina
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Probajte im hranu pomjesat sa uljem suncokreta ili sjemenke.To sam procito na ovom forumu i stvarno pomaze.Lani mi ostalo 20kg sjemenki Koje sam kupio za pticice da ich zimi hranim,no posto nije bilo snijega ni hladnoce nisu ni pticice dosle u mjesto te sam to Davao kokosima,evo svaki dan 5-6 jaja mozda 10 kokosi,nisam tocno brojal jer ima dosti pevci i mladih med njima.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ne znam koliko moze suncokret pomoci pogotovo u velikim kolicinama to je masnoca i moze uvjetovati samo debljanju
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ne boj se ti debljanja kokica,nemamo mi tih para da im dajemo vecu kolicinu sjemenki,kad je cijena kile ca. 1€.Sta te kosta mozes probat a i ulje (koristeno)steta bacat pa i novo nije skupo.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
A razmislite malo, kako vam je bolje.. ali suludo js drzati koke za jaja a da jaja nema
 

Najnoviji postovi

Na vrh