• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ovisi kako koja kvocka,neke su agresivne i ne može se neke budu mirne,npr ova zadnja tura pilica sta sam imo bilo ih je ispod tri kvocke al su se slabo izlegli(jedna je skroz zeznula i sam jedno pile izlegla) pa sam podmetno sve pod jednu i prihvatila ih je i vodila sve zajedno kao da su svi njezini
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
DAnas sam u jednom razbijenom jaju nasao crveni zametak, tako da pijetao nije neplodan, vjerovatno je tototo bio u ptavu znaci to se ipak ne vidi na svakom jaju
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Prijateljica mi ima problem, u okolici jastrebarskog ne moze naci u poljoapotekama smjesu zitarica kao hranu za koke. Zna li netko od vas nazive poljoapoteka koje imaju te smjese.. nisam iz tog dijela pa ne poznam ducane.. hvala unaprijed
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Istrazujuci malo dosao sam do saznanja da i cakovecka i valpovo smjesa imaju gmo u sebi.. zanima me postoji li smjesa za nesilice koja nema gmo
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Bojim se da to necu imati gdje nabaviti.. kod mene uopce nema koncentrata, samo smjese
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Evo kod mene konačno opet domacih jajaaa... Mlade kokice(ili kokica) od proljeća su krenule nesti pa se nađe bar za moje potrebe
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene jaja ko u prici , jucer pet, danas sedam al prepelicjih. Od 12 prepelica preneslo sedam. Kod kokosi od devet komada nadjem jedno jaje dnevno. Racunica je ovakva , jedno kokosje jaje je veliko kao tri do pet prepelicjih al je zato jedno prepelicje po snazi kao tri kokosja. I cijena je takva u ducanu prepelicje 2,40kn a kokosjeg ima i po 70 lipa.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Cime hranis prepelice, kome prodajes ta jaja ili ih sam konzumiras? Ja uopce nemam problema sa nesivosti koka, od 15 koka dnevno imam 10-12 jaja.. kako smo već i pričali koke trebaju imati adekvatnu ishranu da bi u nepovljnim uvjetima dale jaje.. takoder imaju i svijetlo do 8 nevecer i ujutro od 5 ali ne znam iskreno koliko to utjece..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sam konzumiram. Koke imaju adekvatnu ishanu ali nemaju produljeno svjetlo. I kod drugih ljudi cujem da je nesenje drasticno palo i to kod onih koji drze kokosi na normalan nacin.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene u zadnjih 10-ak dana od 12 kokoši (4 mlade, 6 starih i 2 prastare) dnevno 4-6 jaja. Produženo svjetlo nemaju, ali svinje su poklane pa sad, uz šrot (kuruza, pšenica) i kuruzu u zrnu, dobivaju i otpatke od hrane. I svako jutro toplu vodu u pojilicu. Kroz dan su vani na otprilike 150 m².
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
To što imaju svijetlo vam puno utječe jer moje imaju raznoliku prehranu(pisao sam gore sta sve jedu) i slabo nesu jer nema svijetla ali sad barem nesu
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Zbipja be
To što imaju svijetlo vam puno utječe jer moje imaju raznoliku prehranu(pisao sam gore sta sve jedu) i slabo nesu jer nema svijetla ali sad barem nesu
zbilja ne vidim što loše netko vidi u svijetlu..
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Od 16 nesilica dobijem oko 8 jaja dnevno, svjetlo nemaju ali imaju prozor na kokošinjcu i svjetlo od kuće svijetli(10 metara od kokošinjca) do 9,10 sati pa neka svjetlost ulazi u kokošinjac. Prehrana ista, ujutro kukuruz šrot sa ljuskama od jaja, sredinom dana namočeni kruh i krajem dana isto namočeni kruh. Sada im mjesto kruha ne dajem pšenicu u zrnu jer imam kruha ali znaju dobiti i pšenice u zrnu. Mitarenje u tijeku, neke završile, neke kreću a neke se još ne timare.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ne znam kakvo je kod vas mitarenje ali kod mene ne gube jako perje nego neke oko vrata, po krilima(tu se najviše vide praznine) inače na oko se čine pernate jer ne odbacuju sve perje.
 
Na vrh