• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Evo sada sam bio u kokošinjcu i 6 jaja, ali ovih dana je bilo oko 8 dnevno. Da bude i 6 ja zadovoljan ipak je zimsko doba.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jaja
 

Prilozi

  • IMG_20191214_102037.jpg
    IMG_20191214_102037.jpg
    79.3 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20191214_102030.jpg
    IMG_20191214_102030.jpg
    89.9 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20191214_101953.jpg
    IMG_20191214_101953.jpg
    137.5 KB · Pregleda: 10

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kak pripremaš prepeličja i kakvog su okusa? Nisam ih nikad probal.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
To ti je cjela nauka oko upotrebe , najbolje se informiraj pod temom japanske prepelice ili opcenito proguglaj.
Ovak inace koristimo isto ko i kokosja samo ih moras vise uzeti. Najbolje mi je kad skuhamo jedno 30 komada pa narezemo speka , kobasica, sira i vrhnja i polako ih tamanis.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
Sve super ali upravo zbog veličine mi se čini da nisu praktična za kuhanje. Osim za onog tko užina u čišćenju. Kajgana mi se nekak čini prihvatljivija.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Evo da javim, sada je bilo 7 jaja i u jutro 2 tako da je danas palo 9 komada. Vrlo dobro za divlji uzgoj.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo i ja nakupovo raznih pteparata pa da vidim sta ce bit.
U vodu i hranu vitamini.
Kostovit.
Lijek protiv kihanja.
Za jacu ljusku.
Smjesa za nesilice.
Od danas su samo na tome dok to sve ne pojedu. Nema vise kerefeka i izlazaka. U cetvrtak im stize novi kokot. Sve ocisceno i pospricano. Stavljena nova slama u gnjezda.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Evo i ja nakupovo raznih pteparata pa da vidim sta ce bit.
U vodu i hranu vitamini.
Kostovit.
Lijek protiv kihanja.
Za jacu ljusku.
Smjesa za nesilice.
Od danas su samo na tome dok to sve ne pojedu. Nema vise kerefeka i izlazaka. U cetvrtak im stize novi kokot. Sve ocisceno i pospricano. Stavljena nova slama u gnjezda.
Ima li kakvih promjena?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moja susjeda tak isto prije nekih mjesec dana kukala kak ima jedno jaje ili ni jedno pa su kupili razne preparate ništa nije pomoglo pa se naljutila i zaklala tri kokoši i na kraju potrefila jedinu koja je nesla(bila je puna jaja) pa sad nema ni jedno jaje...😂... Moje se vraćaju u štos danas bila 4 jajeta barem imamo za sebe trenutno,i krepalo mi je par starih kokoši tak da sam sad na 35 otprilike trebo bi brojat ne znam ni koliko kokoši imam 😂
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sve je to pravo kokosarenje ili ti klosarenje. Ako od broja kokosi nemozemo dobiti bar pola broja jaja onda je to zalosno. Evo ja sam morao kupiti 40 jaja u ducanu. Zena razbila odma dvanaest u kolac. Sve do jednoga se odmah razlio zutanjak bez trajbanja. Jedva sam skuco desetak domacih i sve mi ih je zao trosit.
Svim entuzijastima i malim odgajivacima zelim Sretan Bozic.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za moj način prehrane kokoši, bez smjese ili nekih aditiva, kad kokoš snese jaje svakih 2,5 dana, prezadovoljan sam. Trenutno od 12 kokoši imamo dosta jajec (4-5 dnevno), još nekaj razdijelimo.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Decki kod mene povecanje od sto i vise posto. Jedan dan pet a drugi cetri komada. Ak ovak ostane ja zadovolen.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel to posljedica promjene u prehrani (kunje raznih preparata oko 17.12.), ili?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Prije jer je bilo lijepo vrijeme ovih dana tak su i moje sad krenule po 4-5 ali prognoziraju zahlađenje pa budu opet stale vjerojatno
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ne bih rekao.. To su ptice njima hladnoća nebi trebala smetati.. Vjerovatno je razlog smjesa.. Budimo realni. Svi koji nemaju jaja neka daju 1/4 smjese i ostalo smjese zitarica u kojoj ima soje al pazite da nije gmo i dobit cete rezultate u roku tjedan dana definitivno..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel se u sadašnje vrijeme uvoza soje uopće može negdje kupiti sojinu sačmu koja nije proizvedena iz GMO soje?
 
Na vrh