• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Bagerista evo slika. Nož (gornji dio) je napravljen od starog raonika od traktora. Ručka je konzola od struje, dojnji dio je obična ploča koju sam imao. Nisam imao gdje da ga poravnam na ravnu brusilicu pa možda i ne liježe 100% ali radi. Svinjske kosti (suho meso) sječe kao sir.
14muafl.jpg

238xz.jpg

33zbfic.jpg

oqar2v.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobar je kolega dobar,,,,bitno da delo načini,,,nači isječe,,,presiječe,,ili kako če ki,,,a za ostalo sve 10+-.....:partyman:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sretna svima NOVA GODINA.
Nisam bio prisutan par dana malo se odmaralo pa sada ponovo radno.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
također kolega forumaš, sve najbolje želim u novoj 2012.toj godini!!

:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
I tebi sinko,,,,,sve najbolje...........:partyman::partyman:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo juče konačno pokrivena nadstrešnica za Zmaja i sušnica za meso.
Posle su ostavljeni oluci itd. Sad moram da uradim ovaj pod i da prepravljam kapiju, koj je na baglame a trebam da napravim da bude klizna jer mi smeta ovako
2yyz5n4.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo neško,,,,ljepo ga ti zidaš,gradiš,,,delaš,,,svaka čast:prayer:
Ovo če bit prava konobica...da se more biš reka ti sisit s prijateljima i malo se ča anka i speč:drinkers::drinkers:
Kad se vani radovi završe,,,ima da bude ko bombon......
I sviđa mi se ovo odsprid da bude po liti za hlad....................milina..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Prolaz iza kapije ću da raščistim, kapiju da prepravim na kliznu tako da će traktor da ulazi tamo sa lijeve strane gledano a ispred ću dobiti malo više mjesta.
Nedavno sam završio klupu za sjediti u sušnici i prelakirao je ispala je baš dobra.
Tek sada ima da se radi struja, voda (ispred), mreža na lastavice, armatura za kačenje mesa, izbetoniram pod ispod nadstrešnice, moram da nabacim špric (i vani i unutra), zidanje ognjišta, postavljanje otvora, od sada do ljeta mi se ne može desiti da kažem da nemam šta da radim.:p
 
B

BAGERISTA

Guest
pomalo,,,,,sad imaš dela,,,da ti ga ne treba više..............:p
Pazi kad budeš baca špruc,,,da nije da ledi jako vani,,,i nemoj puno držat ciglu,,,da je led ubija,,,čim prije izvana je riješi,,,nabi špruc,,ili završnu,,,,jer je led uništava..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako se ti radovi sad izvode, bome dobro vrijeme za delat,
vidim da je nebo vedro, zemlja suha...

kod mene sve gnjecavo i mokro...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Pozdrav.
Kod mene pravo proljeće, sunčano, toplo... šteta što se ne može početi sa rezidbom.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma cilo vrime poludilo,,,,,,,,,,,,:madmana:eek:vo više nema veze s vezom,,,jer nisi pametan dali je zima ili je prolječe,,,,,,,,,,,,,kod mene sva trava zelena,,,,i u brajdama(vinograd) počela rest trava.............:roll::roll:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo slika kad se kod mene peklo janje za Božić, istina malo sa zakašnjenjem sam postavio slike.
Peklo se u novoj sušnici, i odlično vuče zahvaljujući šupljinama na lastavicama koji odlično izvlače, barem tada dok još nisu bili stavljeni otvori.
Sutra, ako Bog da pečem još jedno za slavu pa ću postaviti slike.
116mddu.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mmmm, pečenje....
umjesto pečenja ti nama rupe u zidu poslikaš :axe:

:lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Neško............

Lipo,,,,ako dela kako triba,,,odlično....:partyman:
Ove moraš montirat,,,,,,od mesine a ne od grede..:rolfer::rolfer:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nisam bio par dana na forumu.
Greškom nisam vidio koje slike sam stavio a koje nisam.
Evo sada slike pečenja.
33b0i7a.jpg

E sada, one rupe na lastavicama koje sam ostavio trebale su da izvlače dim, a ujedno da kroz njih puše vjetar i da se meso bolje suši, međutim nisam baš zadovoljan kako dim izlazi, tačnije veliki dio dima ostaje u prostoru gdje se sjedi i nije baš prijatno kako sam se nadao da će da bude. Još nisam počeo da radim ognnjište pa sam vatru ložio na u ovoj bačvi u kojoj se peče meso. Kada vrata otvorim napravi se propuh i dim za čas izađe, ali nije to to.
Na prostoru imam prozor koji sam stalno držao otvoren na "kipu" ali nije to to.
Ima li neko ideju prije nego što počnem sa izradom ognjišta.
Ognjište će da bude otvoreno znači podignuto od poda nekih 20cm i taj plato potavanjen opekom.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo je lipo pečeno,,,,,,,,,,,svaka čast,,,.za prste lizat,,,..
Koliko si ga dugo peka..

E sad,,,neznam,dela biš ognjišče,,,ili kamin,,ili bilo ča drugo,(nije bitno),,dali imaš dimnjak pušten,,,nači uzidan,,ako nemaš morat češ ga napravit,,jer je neizbiježno,,,,da če dimit bilo da šta naložiš unutra........a ako imaš,,,,onda treba dovod zraka..
A poslje kad očeš dimit ili bilo šta drugo,,,lako se napravi da se more zatvorit,,,i da baca u prostoriju,....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
u biti, njemu na dnu prostorije suprotno od onih rupa fali jedan otvor, na koji stavi metalnu mrežicu i vratašca.
mrežica protiv glodavaca, a sa vratašcima može otvorit ili zatvorit rupu kroz koju bi ulazio zrak...

vidio taj sistem na pušnici mesa.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nemam dimnjak, a nisam ga za sada ni mislio praviti.
Želim da napravim onu pravu starinsku kuću ognjištaru, s tim da je u tim kućama ognjište bilo u ravni sa podom, dok ja planiram da ga podignem za 20cm.
Slažem se sa josixsom a da treba na neki način da se dovede vazduh, da li kroz pod ognjišta, kao što je to kod Bageriste u kaminu, ili na taj način što će se napraviti neki otvor u zidu sa mogućnosti otvaranja i zatvaranja još ne znam.
Imao sam ideju da kroz ognjište sa vanjskog zida dovedem svješ vazduh (kao kod Bageriste) i da napravim neku klapnu za zatvaranje ali nisam siguran da li da dovodim vazduh pod vatru, ili u prostoriju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh