• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovak na slici izgleda veliko! aj samo polako, da se ne zesneš kadi u proračunu i šemi :)

:partyman:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Širina 90cm, dubina 65cm, visina 50cm to dođe da je zapremina pune kašike 0,14 kubnog metra. Znači da bi puna pjeska trebalo biti do 200kg maksimalno.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Kako se tačno zove onaj metalni "španer" koji se zavari na šasiju prikolice i na koji se mota konop ili sajla? (npr. takav ima kod BAGERISTE na prikolici)
Nikako na netu ne mogu da nađem sliku ovog španera, a planirao sam da pokušam da ga napravim.
 
B

BAGERISTA

Guest
Jao ubit češ me a ja zaboravija,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:madmana::madmana::madmana:,,,sutra slika obavezno,,,niti me sram da sam sad vidija ovo........jao...............:blackeye:blackeye
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ama sve je u redu, svakako necu praviti dok ne počnu kiše pa se ne bude moglo iz kuće.
Do tada radim na objektu u kome ću imati sušnicu za meso, nadstrešnicu za traktor i mašine pa koristim ove fine dane da to završavam.
 
B

BAGERISTA

Guest
Samo da izađe sunce,,,,i evo slike......:partyman::partyman:
Ti treba poslikat i zupčanik i zaustavljivač....

Ja mislim da se zove španer za zatezanje sajle,,,,,ali nisam siguran..
 

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
Evo kako za sada igleda kašika, čija je izrad u toku.
Volio bi da date komentare (prijedloge i kritike), jer nisam imao nikakvog nacrta a nisam nikada ni vidio ovakvu kašiku uživo, pa je vjerovatno da će bolji poznavaoci imati šta da kažu.
Evo slika:
okokmb.jpg

14d0ksm.jpg

sos591.jpg

Neško, svaka čast, preporučujem ti da samo malo ojačaš cevi sa gornje strane...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
E ovo je tvoja struka, a vidim i da se dobro razumiješ, (a što je najbitnije hoćeš i da pomogneš), šta mi preporučuješ, da li da na rubove cijevi stavim L profile i povarim ih, ili da iznad ojačam sa drugom cijevi, ali tako da na početku i na kraju bude na "nuli" a na sredini recimo 20cm od ove cijevi?
Jesi li vidio kašiku?
Kako ti se ona čini?
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovo je tvoja struka, a vidim i da se dobro razumiješ, (a što je najbitnije hoćeš i da pomogneš), šta mi preporučuješ, da li da na rubove cijevi stavim L profile i povarim ih, ili da iznad ojačam sa drugom cijevi, ali tako da na početku i na kraju bude na "nuli" a na sredini recimo 20cm od ove cijevi?
Jesi li vidio kašiku?
Kako ti se ona čini?

Kašika,,,misliš,,,prednji utovarivač.......:?:,,odlično,,,,a i daješ si truda,i za to treba imat vijeruj mi volje,,,svaka čast..:p
Poslikat ču ti šta bi bilo pametno napravit,,kao pojačanje,,,pa poslikam danas..da vidiš,,,ako govorimo o istom dijelu,,,di bi se treba lovit cilindar,,,,di je var i pregib..ako mislimo na isto,,,
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
BAGERISTA hvala ti prijatelju puno.
Čini mi se da bi ja mogao ove zupčanike napraviti i brusilicom.
Odlične slike. Svaka ti čast.
 

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
E ovo je tvoja struka, a vidim i da se dobro razumiješ, (a što je najbitnije hoćeš i da pomogneš), šta mi preporučuješ, da li da na rubove cijevi stavim L profile i povarim ih, ili da iznad ojačam sa drugom cijevi, ali tako da na početku i na kraju bude na "nuli" a na sredini recimo 20cm od ove cijevi?
Jesi li vidio kašiku?
Kako ti se ona čini?

Moze se ojacati ovako:
Ojacanje.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
BAGERISTA hvala ti prijatelju puno.
Čini mi se da bi ja mogao ove zupčanike napraviti i brusilicom.
Odlične slike. Svaka ti čast.

Ovo si nabavi male zupčanike od nekog stroja,,,i samo napravi ključeve za zaustavit,,lakše i jednostavnije,,,bitno da ti imaju dosta dubok zub,,,vidi malo,,da se na više načina to riješit...;);)
Nema na čemu....;)
A danas ču ti poslikat,,kako je na utovarivaču,,,pa ti dam gore slike,,,da vidiš za ideju...-8)
 
B

BAGERISTA

Guest
Moze se ojacati ovako:
View attachment 2044

Može,,,,ali ne drže dosta po meni je sa strane puno bolje,,i još ih se napravi malo duže,,da više ulove,,,..
ovo od gore ne drži ništa kod guranja,,,i nema nikakvog efekta,,bolje to nego niš,,,,ali ploče sa strane,,imaju svi bageri,,,konbinirke,,i raznorazni strojevi,itd....8)
Ali ideja isto stoji,,,svaka ideja če mu dobro doč..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Narode hvala Vam.
Meni se čini naj prihvatljivija ideja da sve rubove cijevi obložim sa L profilom 2,5x2,5 debljine recimo 3 mm (ili jačim) i tako bi faktički dobio cijev u cujevi.
BAGERISTA želim da ti napomenem da se ovdje radi o ekscentar kašici, znači istovar ide preko sajle.
Ovo je kašika samo za vlastite potrebe za stanjak, pjesak, nasip tako da nisam mislio da je radim tako da krčim brdo.
Inače kašiku radim 90% iz zadovoljstva, jer stvarno uživam kada nešto pravim, pogotovo neke tako zanimljive stvari.
Moj traktor ima 1 lamelu, tako da kada pritisnem kvačilo pumpa hidraulike ne radi i to će biti OGROMNI problem u samom rukovanju ali šta sada.
Sve je bolje nego ručno.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo slika španera sa prikolica za motokultivator, koje mi je poslao kolega kosjerac. Rješenje jeste jednostavnije a mislim da je i funkcionalno, ali ne kao onaj sa zupčanikom pa evo da vidite.
nw0og.jpg

2cpew6d.jpg

Šta mislite o ovom riješenju?
Mada imam ideju kako dan napravim zupčanik i mislim da se može lako napraviti samo da promađem adekvatan materijal. Da li je dovoljno da debljina bude 8mm, ili treba više?
Kako probušiti rupu u ploči (od koje radim zupčanik) prečnika 4cm, jedino glodalica ili ima neka bolja ideja?
 

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
Može,,,,ali ne drže dosta po meni je sa strane puno bolje,,i još ih se napravi malo duže,,da više ulove,,,..
ovo od gore ne drži ništa kod guranja,,,i nema nikakvog efekta,,bolje to nego niš,,,,ali ploče sa strane,,imaju svi bageri,,,konbinirke,,i raznorazni strojevi,itd....8)
Ali ideja isto stoji,,,svaka ideja če mu dobro doč..

U pravu si za guranje, bilo bi slabo, nisam razmisljao o tome...

Nesko, bolje ojacaj sa svih strana i ljudski, a ne da se na kraju na pola posla mora nesto prepravljati...
 
B

BAGERISTA

Guest
Narode hvala Vam.
Meni se čini naj prihvatljivija ideja da sve rubove cijevi obložim sa L profilom 2,5x2,5 debljine recimo 3 mm (ili jačim) i tako bi faktički dobio cijev u cujevi.
BAGERISTA želim da ti napomenem da se ovdje radi o ekscentar kašici, znači istovar ide preko sajle.
Ovo je kašika samo za vlastite potrebe za stanjak, pjesak, nasip tako da nisam mislio da je radim tako da krčim brdo.
Inače kašiku radim 90% iz zadovoljstva, jer stvarno uživam kada nešto pravim, pogotovo neke tako zanimljive stvari.
Moj traktor ima 1 lamelu, tako da kada pritisnem kvačilo pumpa hidraulike ne radi i to će biti OGROMNI problem u samom rukovanju ali šta sada.
Sve je bolje nego ručno.

Pa gledaj,,,i zredu je da sguštom delaš,,,i da se trudiš,,,i voliš kad nešto načiniš da to i funkcionira,,,.:pali meni je ža,,,kad se več mučiš da to ne načiniš kako triba,,,,ne govorim,i ovako je to lipo učinjeno,,,,ali je slabo,,jer cijevi imaju jačinu,,,,ali na poluzi do dfole,,je veliko opterečenje,,,i kad nedaj bože,,,udariš s prednjim krajem u nešto dok krcaš gnjoj,,pa bio to i kamen,,malo da stoji u zemlji,,,vidit češ da če se desit,,s...nje,,pa reko da staviš pojačanje,,,bit če bolje....
na kraju je još problem kod dizanja,,,nije bitno dali je malo ili puna korpa,,,vidija biš ovako da pomalo savija kod skakanja,,ili prelaza preko nečega,,kad se strese....:?

Pa ču ti ljepo stavit slike,,i onda sam zaključi..:p:p

U pravu si za guranje, bilo bi slabo, nisam razmisljao o tome...

Nesko, bolje ojacaj sa svih strana i ljudski, a ne da se na kraju na pola posla mora nesto prepravljati...

Gledaj nije da se trpam,,,ali neka čovik sad povari,,i načini čim bolje,,,poslje je miran,,,a ne kako kažeš,,odmah varenje,,itd..:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo pojačanje je s vanjske strane,,,i rezano je u polumijesec,,,nači ne ravno,,radi vara,,,,tako je jače i jači je var,,da je rezano ravno,,,onda uvijek imaš mogučnost pucanja di je izrezan u pravom kutu....


Uploaded with ImageShack.us

Ovo pojačanje je sunutarnje strane,,,i ide od pola gornje cijevi,,i spušta se skroz dole do klinova od korpe,,,,tebi je sasvim dovoljno da ga napraviš,,,malo večeg nego vanjskog,,,,u principu da nije iste dimenzije ko vanjski.....



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
BAGERISTA hvala ti prijatelju puno.
Čini mi se da bi ja mogao ove zupčanike napraviti i brusilicom.
Odlične slike. Svaka ti čast.

Iz pule sam,,,,,,,,:partyman::partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh