• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

B

BAGERISTA

Guest
Lipa dužina,,,,,,,,,,,,,,,,a još lipše ča je po špagi..........:prayer::prayer:
Stvarno milina za vidit,,,,ove vočke
343tf29.gif


kako napreduje s fergijem ispred utovarivač..:rolleyess:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Utovarivač slabo, tačnije nisam ni radio na njemu odavno jer moram napolju a hladno je ubitačno.
A na fergi vazda ima po nei detalj da se doda.
Vidim da se dobro raztumijete u trimere pa ako neko može da mi kaže kakav je trimer Villager 1.9 ili bolje reći koji trimer uzeti a da nije baš mnogo para, da sa njim može da se kosi voćnjak (u redovim) očiste mrginji, sitno rastinje itd?
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Dnas ako Bog da sitže plug Batuje 10" na pomjeranje, pa me interesuje da li neko ima ovakav plug i kako se pokazao?
Meni treba isključivo, za oranje voćnjaka, znači plitka obrada, što pliće to bolje, ali samo da fino prevrće i slaže?

Evo slika


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Kupio sam ga na neviđeno, preko oglasa, a malo će da pogleda momak koji to bude dovozio.
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav,,,pa nema tebe,,,nešto nam nesta več se zabrinuja,,,,...8)
Nek bude oro bez greške....:supz:

Evo ga,,,mada smo sami radili pomak........................


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
E Bagerista, prijatelju pa nema me sad mi je rezidba višnje u toku pa sam ti u gužvi, a i majstoriše se po malo, da se ima šta i poslikati za foruma.
Ja sam mislio da pravim tako trobrazni ali vidjeti ću kad prvo probam ovako sa dvobraznim. Već imam jenog starog Slavonca bio 12" sada je 10" i to sam prepravljao, i odlično radi.
Šta kažeš, imaš li iskustva sa ovim plugovima Batuje sa slike?
Kako se ponašaju u plitkom oranju?
Da li dobro zaoravaju pri malim dubinama?
 
B

BAGERISTA

Guest
Treba bi zaoravat,,,,ali neče,,ko da ide dublje ni jedan.....ja mislim,,,,jer ne uspije brazdu prebacit,,,s jedne na drugu,,,,kažem u plitkom oranju,,,,a ovako ako se ide,,jedno pola boce od litre i po,,,a možda i malo pliče,onda če uspijet slagat jedan do drugog.,,,amoguče i malo preko.....

Kod mene u oranju u brajdama(vinigrad),,ide trobrazni,,,i ja sam skroz zadovoljan s slaganjem,,,mada nikad nemore bit ko na njivi kod dubljeg oranja..tako da vijeruj mi bit češ prezadovoljan........
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
To mi je poznato, naravno da ne može kao na njivi, jer ovdje uvjek ili je prva ili poslednja vrazda. Nema da uđeš u brazdu pa da naštimaš plug, nego uvjek nešto počinješ, pa odmjeravaš, ali ok, posle toga planiram teren da ravnam sa kultivatorom (slikat ću pa da se vidi) samo ću morati da napravim nešto da vučem iza njega, nešto što bi "branalo"
i ravnalo zemlju.
 
B

BAGERISTA

Guest
Dio od grape,,,,,,se ulovio s lancima,,,,samo nečeš moč u rikverc..treba na to računat..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
imam ja takav potpuno isti plug i meni služi kao nužno zlo. prva brazda slaže tako tako a druga da ne rečem u ku.cu. Jak traktor 45ks Zetor sa duplom vučom i zadnja brazda je negdje zapela i malo se iskrivila. Jesenas sam orao neku zemlju nije tako ni teška i spustio sam ga do kraja nekih 32-33cm i dobro je išlo, a 2 dana poslje sam orao ledinu nije se orala 6 godina, pobacali gnoj na nju a zaboravili prije potanjurat. Krenulo tako da sam sve živo nabrojao što postoji i nekako ga naštimam i opet počeo zajebavat, ja upalim prednju vuču, u drugu brzinu i šibaj, bilo to i dobro i taman kad je počeo slagat popuca gumica na filteru i filter procuri u sred brazde. 6 sati već se mrači vani -10 a ja i stari u brazdi skidamo filtere i radimo. Napravimo jedan procuri drugi i tako opet, završili u pola 8 i nećemo kući dok ne završimo oranje.
Jedino su nas svi susjedi ujutro pitali što mi radimo u 9 sati uvečer u 12 mjesecu, veli jedan ja pošao spavati a ono pod kućom nešto grmi.


Zaključak: što brže voziš i što pliće oreš plug bolje slaže do 20 cm je sasvim dobar.
 
B

BAGERISTA

Guest
E i tebe krenulo divlje,,,,,,,,,,,i to po največoj zimi...

Mi ga koristimo samo za brajde(vinograd),,,niš drugo,,,,,,,a tamo je dobar,,jer se ne ore,duboko..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Imam ja plug drugi za te stvari, ali ovaj mi treba samo za voćnjak, ništa drugo, a vući će ga 533 tako da sumnjam da će da ga iskrivi.
Inače plug je preksinoć stigao i ja sam zadovoljan, nije varen, niti je krivljen, raonici novi, samop mislim da bi im vrhove trebalo malo ojačati, ali i to ću tek kad prpbam.
Trebam malo da razradim one šarafe ostralo sve je, na prvi pogled dobro.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li neko ima ideju, kako bi bilo najjednostavnije da se na prikolicu (običnu jednoosovinku) napravi neka montažna platforma za berbu voća?
Nije potrebno da ide u vis više od vrha stranica, ali treba da se može proširito otprilike po 60cm sa strane, a pri tom kada se pođe kući da se to sve smontira (jednostavno) i da se na tu prikolivu utovari voće?
Juče sam naletio na ovu platformu i mogu vam reći da je ideja dobra, samo treba malo pojednostaviti i to je to.



 
Posljednje uređivanje:

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo i moje alatkice za sječu izboja u oblačinskoj višnji.
Tanje (mlađe) izboje siječe odlično, dok one deblje treba dosta napora, i nije baš najbolje riješenje za debele izboje.
Nož je od kosačice od freze strašno je tvrd, a i naoštri se odlično; drška je od metle, a ručku sam brzinski inprovizovao radi lakšeg upiranja.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo juče poslije podne se malo radilo, bilo mnogo vjetra pa se u polje nije moglo.
Prepravljao sam prikolicu (pravljenu) od motokultivatora, da se kači na traktor.
Prije toga sam morao da je malo izvarim, otkinem onaj dio, gdje se stavljaju noge, zavarim baglame za zadnju stranicu i napravim ručke.
Pošto mi je na traktoru (sistem kačenja) obična kuka, na prikolicu sam zavario tako da mogu da kačim.
Odlična je za manji transport.








 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i za manje stvari prepeljat ko rođena!
ja si planiram košaru napravit za prijevoz manjih stvari, jer isto imam malu prikolicu od motokulrtivatora i onu veliku...

košarom je lakše manervrirat :)
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ja sam pravio dvije, mislim da sam već stavljao slike.
Bolje da nađeš neku konstrukciju pa da na tome kombinuješ, nego da praviš iznova.
Za izradu kompletne kope treba mnogo materijala i mislim da je jeftinije kupiti nego praviti od novog materijala.
Istina ja sam napravio dvije za 50 evra, ali naletio slučajno na dobre korpe.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
imam doma košare iz neke tvornice, nemam pojma čemu je to služilo jer ima pregrade po sredini.
jaka konstrukcija, dimenzije su 1mx1mx1m.
ja planiram napravit iz dvije košare jednu, koja će bit 100cm dužine, 120cm visine i 150cm širine.

sad samo čekam da moj čale očisti dvije košare, koje su pune nekih trulih letvica "koje će jednog dana trebat"...

a kako smo sa drvima pri kraju, sve mi se ćini da bumo ja i brat to pospremili u centralnu peč!
 
B

BAGERISTA

Guest
to neško,,,,dobra je ,,,za sve sitnice,,i za tvoje delo odlična,,,:shock:samo gas,,,,nema vidim ja u tebi ima nade,,,,za oživljavanje strojeva.,:prayer::prayer:

Neka,,opet dobro,,i vidim da si i za zatvaranje dela,,,...isto...jedino me malo ona ruda brine,,,odnosno ono oko ispred,,neznam kako če se ponašat.........
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Na koje oko misliš?
Željezo je jako oko 20mm prečnika i jedva sam ga savio (naravno ručno bez grijanaja)?
Meni je djelovalo kao naš jako, volio bi da čujem tvoje komentare?
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
imam doma košare iz neke tvornice, nemam pojma čemu je to služilo jer ima pregrade po sredini.
jaka konstrukcija, dimenzije su 1mx1mx1m.
ja planiram napravit iz dvije košare jednu, koja će bit 100cm dužine, 120cm visine i 150cm širine.

sad samo čekam da moj čale očisti dvije košare, koje su pune nekih trulih letvica "koje će jednog dana trebat"...

a kako smo sa drvima pri kraju, sve mi se ćini da bumo ja i brat to pospremili u centralnu peč!

Kada već radiš da ti kažem koja su moja zapažanja, prvo nemoj da ti korpa bude šira od traktora, drugo nemoj da pregoniš sa dimenzijama jer nema potreba, sve što voziš u njoj ne bi trebalo da bude suviše teško (bruto sa korpom 600kg maksimalno), tako da npr. ako voziš đubre u vingrad u korpu kao što je moja (1x1x1m) može da stane više od 800kg.
Zato bolje da lakše napraviš, jer nema baš neke potrebe za većum korpom osim ako ćeš neku stoku da voziš u njoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh