• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

new holand 841 ROLO

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
moram priznat da ovakav sistem još nisam vidio... :scratch izgleda mi prilično velika..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
da poprilično je velika... :scratch :scratch :scratch :?:
kolike bale radi 180 :?: :?: :scratch
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je izgleda varijabilna.
Svaka varijabilna je velika.
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
to je varijabilna radi bale od 80 do 180 visine je kao rus 82 stavit ću sliku ovih dana . :shock: :D
 
B

bduda

Guest
Točno takvu sam ja htio kupit prije deset godina i još danas mi je žao ša nisam kupio tu nego deutz-fahr.
Usput kak radi i jel ima kakvih kvarova?
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
IMAM JE 20 DANA ZADOVOLJAN SAM NAPRAVILA JE OKO 100 BALA MALO ME JE MUČILO VEZANJE NEUHVATI SVAKI
PUT ŠPAGU PA SAM MORAO POMALO OTPUŠTAT ZATEZAČE ŠPAGE SAD VATA .RAZLIKA JE U ŠPAGI KORISTIO SAM TIP 500
PA ONDA MI KAŽE TIP U TRGOVINI DA PROBAM TIP 800 TANJA I ONDA DOBRO VATA.
ODLIČNA PRESA SAMO ŠTETA ŠTO NEMA NOŽEVE.
 
B

bduda

Guest
a dal ima mogučnost mreže za vezanje i koliko je širok pikap
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
NA TAKVOJ ŽUTOJ HOLANDICI ŠTO SAM SKINIO SA INTERNTA IMA NEKA BUĐA NISAM SIGURAN AL ČU SAZNAT DA JE TO SISTEM ZA MREŽU TO BI BIO LJUTI STROJ DA IMA MREŽU .ČVRŠĆA JE BALA U MREŽI A I MISLIM PRAVIT SJENAŽU SA NJOM
JOŠ BI KUPIO OMOTAČ. PIC AP JOJ JE 150 I TO IMA
MOGUČNOSTI DA SE STAVE PERAJE ZA PROŠIRENJE .[i Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. /img][/url]mg][/img]
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
čemu služi onaj kotač na rudu balirke što izgleda kao list kružne pile(cirkulara)??
 
B

Bobo

Guest
abrkili kaže:
čemu služi onaj kotač na rudu balirke što izgleda kao list kružne pile(cirkulara)??

Ako bolje pogledas, vidjet ces da ima sa svake strane pick-upa po jedan takav kotac, a ne na rudi. Imaju ulogu da uguraju sire otkose u pick-up, rade na principu sunca ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a jesam ćorav... :) a tako znači,zgodno,zgodno..to bi meni bilo dobro kad dođem nekome balirati,a ono zbojevi široki 2 metra,ili još gore,uopće ih nema,nego samo pokošeno sijeno leži u otkosima,pa kaže ''evo,baliraj'' :evil:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
abrkili kaže:
a jesam ćorav... :) a tako znači,zgodno,zgodno..to bi meni bilo dobro kad dođem nekome balirati,a ono zbojevi široki 2 metra,ili još gore,uopće ih nema,nego samo pokošeno sijeno leži u otkosima,pa kaže ''evo,baliraj'' :evil:
:lol: :lol: :lol: :lol:
 
N

nazgul77

Guest
E takva žuta mi dolazi za koji dan. Vezanje je špagom, a vjrojatno će mi trebati vaša pomoć kako se podešava dimenzija bale i ostale stvari. Da li znate di bi se mogle nabaviti ova sunca za skupljač sijena?
 
N

nazgul77

Guest
Ima li netko možda upute za korištenje ove balirke ili da mi bar kaže di bi se moglo naći ili kupiti.
Hvala.
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Ajde da nisam ja jedini koji ima takvu presu .nisi pogrešio jedino ako nisi puno platio ,nemaš puno tu mudrosti.
Osnovno je da joj nariktaš izlaz špage mene je to mučilo .Presa je jednostavna i tu nemaš neki kvarova podmazuj redovno lance i mazalice i deri .Meni je neki dan riknio ležaj 45 kuna skf namontiraš za deset minuta i gotovo.
Šta te bude zanimalo pitaj ; tvoja žutulja čini mi se da ima i mrežu ovo od napred izgleda mi ko valjak.
 
N

nazgul77

Guest
Hvala na odgovoru.

Ma za sada sam zadovoljan kako balirka radi, ali imam jedan problem a to je rezanje mreže.
Balirka ima samo mrežu ( nema špagu), kada aktiviram mrežu balirka omota balu ali neće mi odrezati mrežu nego moram ručno pomoći stisnuti nož da bi odrezalo.
Interesira me ako netko zna kako ona zapravo radi, da li ima neko automatsko rezanje špage tj. da se naštima koliko će puta omotati balu pa da onda odreže ili se to mora ručno.
Da li mi netko to može pojasniti.
Imam još dosta pitanja ali ću ih popratiti slikama samo da ulovim malo vremena.
pozdrav i hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh