• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
je...on je baš zakon...neki dan sam mu baliral zajebavali smo se na polju uz pivicu dobrih 2 vure...bilo je ludo a vani vrućina... :lol: :lol: :partyman: :partyman:
taj kamaz je baš zakon mene je jedanput štel peljati ali nisam mel čas....
 
T

Toyo

Guest
bok! kupujemo traktor new holland td5030 ili td5040. zanimalo bi me za bremze. koje imate? ako uzmeš hidravlične se doplati 250 eura, za zarčne brezme da stavijo na traktor kopresor se doplati 2500 eura. a sad neznam šta je bolje da se uzme? sa hidravličnimi brezami još nisam radio i neznam kak to radi. sad imam na IMT-ju zračne bremze i sam zadovoljan. koliko ke cjena da prikolica predela na hidravlične bremze?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Toyo kaže:
bok! kupujemo traktor new holland td5030 ili td5040. zanimalo bi me za bremze. koje imate? ako uzmeš hidravlične se doplati 250 eura, za zarčne brezme da stavijo na traktor kopresor se doplati 2500 eura. a sad neznam šta je bolje da se uzme? sa hidravličnimi brezami još nisam radio i neznam kak to radi. sad imam na IMT-ju zračne bremze i sam zadovoljan. koliko ke cjena da prikolica predela na hidravlične bremze?
Imaš negdje temu hidraulične kočnice pa tamo pročitaj.
Uglavnom: kod hidrauličnih ti treba jedan jednoradni cilindar (po osovini), koji okreće ključeve u paknama (umjesto zračnog cilindra koji sad imaš), i crijevo do traktora. Nema kočenja u slučaju otkapčanja prikolice, nema parkirne kočnice(ima i to, no takav ventil na traktoru je skuplji i zahtijeva kompliciraniju instalaciju na prikolici i nije kompatibilan s jednostavnim sustavom), ne koči kad motor ne radi. Sustav je vrlo jednostavan i nekvarljiv. Nesmiješ prikolice voziti s raznim traktorima ili posuđivati tuđe (radi miješanja ulja, ali to vrijedi za sve priključke s hidraulikom).
Ako hoćeš zrak: sigurniji (pogotovo dvocjevni), većina prikolica ima zračne kočnice, možeš posuđivati... Možeš voziti kamionske prikolice.
Kompliciraniji i osjetljiviji sustav (puštanje na spojevima, blokiranje ponekih ventila...). Skuplji od hidraulike.
Ti odaberi.
Po meni, hidraulika je prikladnija ako ponekad voziš prikolicu i trebaš kočnice. Ako si stalno u transportu, onda je zrak bolji izbor.

Nazovi Tehnostroj, pa njih pitaj za informacije.
 
T

tomonh

Guest
To su traktori...Još uvijek mi na njega zatitra srce...
Takvih zvjerka nažalost nema kod nas u ponudi...
 
T

tomonh

Guest
Znam za Powershift,on je igračka naprema ovom autocomandu,samo kaj bu i cjena paprena,bolje da ga nema jel nebu kupca,
Taj autocomand je nešto slično kao vario na fendu ili...
 
G

gams

Guest
Kakva su vaša iskustva s New hollandima TS100. Na njuškalu se vrti jedan 99g. Pa me zanima kako su se pokazale te serije
Hvala
 
G

gams

Guest
je iz Molvi. Kaj je tip poljoprivrednik ili trgovac? I kako si prošao?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nisam loše jer je trebao lovu a imao je 5 ili 6 traktora.on kupi traktor i sa njim radi dok ga ne proda,znači zarađuje na tome što proda traktor i još sa njim radi usluge koje naplati.mene je za traktor tražio 13000e,a na kraju mi ga je dao za 11600e,mislim da je bio jako fleksibilan što se tiče cijene ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh