• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nema ih od proljetos, neku boleštinu imaju pa su ih morali maknut sa kanala u karantenu valjda...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,533
dsc08736nh.jpg


moja masina
 
B

BAGERISTA

Guest
Samo neka on radi,,,zato je kupljen...nebi valjalo da sad ima greški.. 8)
 
B

BAGERISTA

Guest
NEWHOLLAND kaže:
kazem bez greske jel dosta ih omalovazavaju da su losi :eek:

S mojeg gledanja nisu uopče loši,,,,,,,,,šta samo tu seriju govore da nije uredu ili opčenito... :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sve je to do vlasnika, a ne do stroja. Svi imaju neku sitnicu i propust, ali općenito bitno je održavanje
 
B

BAGERISTA

Guest
toma84 kaže:
Sve je to do vlasnika, a ne do stroja. Svi imaju neku sitnicu i propust, ali općenito bitno je održavanje

Tako nešto se i meni čini,,,pogotovo u današnje vrijeme su strojevi opčenito svi dobri,,ima možda malo greški koje se dešavaju,,jer je nakrcano elektronike.. :? ali u principu su sve u svemu strojevi za pet opčenito............. :mrgreen:

A o održavanju ne treba ni govorit,jer je jako puno onih koji ne da ne održavaju,nego uništavaju strojeve, :evil: :| maltene ko da su ga dobili na poklon,,,,žalosno....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,533
toma84 kaže:
Sve je to do vlasnika, a ne do stroja. Svi imaju neku sitnicu i propust, ali općenito bitno je održavanje
e bas sam to mislio napisati
 
S

stjepan1988

Guest
Imam se i ja za nadovezat, imam pitanje za nekog ko se razumije u NH...Radi se o ovom traktoru


Uploaded with ImageShack.us
Znači New Holland T6080, e sad...ima jedan problem al neznam koji, pitao sam mehaničare odnosno servisere iz Agrie pa ni oni nisu znali u čemu je problem, uglavnom o čem se radi...ili kad upalim traktor (bilo hladan ili vruć) ili kad npr. miksam hranu s njim, normalno traktor stoji, vrti miksericu oko pola sata,kad je gotovo, otpustim ručnu, on u B1 ili B3 kako kad, stavim naprijed da krene i počne se gutit i ne miće s mjesta(ko da imaš uključen prvi pogon, nagaziš najjače što možeš na kočnicu i očeš krenut s njim s mjesta,ti polagano spuštaš kuplung al ovaj nikud kad ga kočiš i krepava) e tako meni i ako odma ne stanem na kvačilo traktor mi krepa što je sasvim normalno za takav slučaj...(tako se najviše zblokira ili kad je u B1 ili u B3 brzini,ponekad čak i B4)..e sad, jel ima takvih da znaju u čem je problem i kako ga riješit? :scratch Nije to nikakav STRAŠNI problem, ali pošto traktor ima godinu i pol nebi se smjelo to dešavat,samim time i traktoru od 70 i nešto tisuća eura...to se desi otprilike oko 10-15 puta u mjesec dana, pa onda šta moram napravit je ugasit traktor, ponovno ga upalit i onda je dobro...i da napomenem, to se dešava od samog početka kak smo ga kupili, ganc novog, mislio sam da će se možda kalibriranjem to popravit, ali nije, ostalo je na žalost isto...Bio bih Vam zahvalan, vjerujem da i dečki iz Agria NH :?
 
S

stjepan1988

Guest
skolan93 kaže:
kolko konja ima taj nh
To ti je novija verzija TM 155-ice, samo s novijim (euro4) motorom. Traktor je 155 konja, sa overbustom siba na 178ps ALI samo u transportu (C seriji brzina) i na kardanu...ponadao sam se da bi možda mogo i kod oranja dić na 178PS,ali ništa od toga...nažalost...glupo što NH to nije napravil i za B seriju brzina,pa ak malo zapne da ne moraš šaltat u brzinu niže pa opet nakon 10 metara i brzinu više. makar nije bed :D ;) :mrgreen:
 
S

skolan93

Guest
To ti je novija verzija TM 155-ice, samo s novijim (euro4) motorom.

koje gorivo sipaš u njega
 
S

stjepan1988

Guest
NEWHOLLAND kaže:
probaj resetirati mjenjac

Jel to mogu sam ili trebam kog iz servisa nazvat? Koja je procedura?
 
S

stjepan1988

Guest
skolan93 kaže:
To ti je novija verzija TM 155-ice, samo s novijim (euro4) motorom.

koje gorivo sipaš u njega
Normalno ko i svak Eurodizel plavi (naravno od INA-e) ... Ne kužim čemu takvo pitanje?! :scratch :idea:
 
S

skolan93

Guest
stjepan1988 kaže:
skolan93 kaže:
To ti je novija verzija TM 155-ice, samo s novijim (euro4) motorom.

koje gorivo sipaš u njega
Normalno ko i svak Eurodizel plavi (naravno od INA-e) ... Ne kužim čemu takvo pitanje?! :scratch :idea:

pa za te novije motore se preporuča dodavanje nekog poboljšivača ili nešto slično da motor ne zariba

čuo sam da je tu blizu mene jedan jd imao problema s motorom makar su stavili taj neki poboljšivač u plavi dizel
mislim da ima euro3 motor a ako se sipa samo plavi dizel manja je garancija za motor(za jd-a)
 
S

stjepan1988

Guest
Aha...neznam za taj tzv. "poboljšivać" al znam da je pametno nalijat kod svakog tanka ulje unutra da se motor bolje podmazuje jer nažalost smo bogci i svakakva sranja nam podvaljuju s visokom cijenom, pa tak i gorivo.. znači na 1 tank (u mom slučaju 300l) bi se trebalo nalijat oko 1l motornog ulja, velim samo radi boljeg podmazivanja jer je naš plavi eurodizel suh...eto tolko o tome,ako još kako mogu pomoć, tu sam ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh