• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mi na nh 5050 uopće nemamo grijača niti ga treba ,pali kao mina i na -15c.Motor je iveco
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Većina T5000 traktora prodanih kod nas nema grijač, ali ga možeš naknadno kupiti. Umjesto kocke na usisnoj grani ide grijač, k njemu još relej, instalacija i treba kod nekih u H meniju staviti da ima grijač.

jd4755- Za sad ti ne treba grijač. Navodno ni novim IMT 533 nije trebao grijač..... dok su bili novi
smileys-service-954681.gif


Marieto, pričekaj zimu i minus temperature pa će ti se upaliti grijač. Kao na autu....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Perkinsi i svi po licenci moraju nemalo u pol ljeta grijati za prvo palenje dok deutz zračnjaci i tamovi po licenci nikada nikakvog grijača niti start spreja dok god parafin ne začepi cijevi i filtere.Nadam se da će i ovaj iveco biti bar neko vrijeme miran a kad više ne bude htio paliti bez grijača vrijeme mu je za udaju.Sad ima 3000rh i osim što je pijanac drugo je u redu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Evo malo kopao po traktoru i našao senzor...:cool2:
skinem ga i metnem ga u škrinju na 5 min.... i nazad u traktor uštekao i probam i opet ništa, samo primjetio da se lampica prilikom paljenja uplai na 4 sek... i zvao jednega servisera ladinija (isti su bog ko nh) i tako on meni reče da kad palim traktor držim ključ i dalje u poziciji paljenja i kad upali i gle ti to upali se lampica.... :D Očito upute nisu baš 100% točne(položaji nisu isti)! Čekam spreman zimu! :(devil)::(devil)::(devil):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čekaj malo, pa ako prilikom verglanja i dalje držiš ključ u poziciji nakon što traktor upali, pa jel ti alnaser ne vrti onda bezveze, a svi znamo da to nije dobro??
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ja koliko sam čuo, nista ne vrti samo se lampica upali! Znam da ni dobro, ali eto samo se tako pali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Da nije štos s kuplungom da neće anlasati već samo grije sve dok ne stisneš pedalu kuplunga?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Kad stisnem kvačilo onda samo radi! To je jedna od mjera zaštita, npr da upalim traktor moram sjedit na sjedalu, stisnut kvačilo i mora biti izvan brzine! :) Sad nije bitno, glavno da radi!
 

Josip

Novi član
Tu od
13 Pro 2013
Poruka
11
moze li mi netko nesta reci o new hollandu L95,ima li ga tko,mane,prednosti?zainteresiran sam za kunju istog!!na sto da pripazim prilikom pregleda traktora!!unaprijed hvala!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Nitko ga nema pa ti nitko ne pise. Mogu ti pisat o t5000 seriji koja je nasljednik te serije al sta da pisem kad je kupljen novi. Pripazi na opcenite stvari kao i kod svakog drugog traktora. Daj link oglasa ili nekakvu sliku.
 

Josip

Novi član
Tu od
13 Pro 2013
Poruka
11
to bi u Njemačku isao gledat...nemora striktno biti l95,jesu te linije imale kakve greške,mane? 1997-2001g. !! Traktor mi treba za sjetvu,kultivaciju,spricanje...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Nasljednik fiata serije 94 koja je nahvaljena. Ne bi trebao imati nekih posebnih mana samo gledaj da nisu izrabljeni. Kako god ne mozes ocekivat da ces kupit traktor bez mane i bez kvarova. Ni da novog kupis. Uz sjetvu spricanje racunaj i transport posto je brz okretan i udoban a za to bi trebao jos jedne gume i kliznu vucu.
 

Josip

Novi član
Tu od
13 Pro 2013
Poruka
11
znaci solidan traktoric!! a dvoumim se između hollanda i john deere serije 6000 ili 6010 naravno da motor bude 4cilindra!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Uzmi kojeg nadjes da je u boljem stanju. Jesi gledao kod sarica u stitaru jd 6100. Skicnuo sam ga u prolazu dok sam gledao nesto drugo. Cijena mu je jaka malo.
Bez obzira na cijenu djelova danas sutra za jd ces naci puno lakse dio.
 

Josip

Novi član
Tu od
13 Pro 2013
Poruka
11
a i to sto kazes,koji uleti da je bolji uzet i dobro!!vidio sam ga al je preskup!!
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Bez obzira na cijenu djelova danas sutra za jd ces naci puno lakse dio.

Zašto bi bilo lakše naći djelove za JD? Mi smo imali Fiata koji spada u CNH grupaciju (NH,Case,Steyr) i možeš naručiti za njega i najsitni dio što ti treba....
Što se tiče L-serije,taj traktor je ispitan kroz svoje predhodne generacije a to su Fiat serija 90 i 94... Dovoljno ti je malo pročitati na forumu o njima i sve će ti biti jasno,jako kvalitetni traktori,sa malom potrošnjom i dosta povoljnijim djelovima nego za JD i ostale skuplje marke...

90 - http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23061

94 - http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23457

Mi imamo case jxu 105 (2011.god) i on je skoro isti kao L-serija... Ima identičan mjenjač,motor je drugačiji (zbog euro normi).... Napravili smo malo jače od 2300 rs. i nemamo nikakvih problema... Redovno servisiranje,toči gorivo i to je sve... Ako naletiš na održavan primjerak kad budeš kupovao,nećeš imati nikakvih problema...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
To je samo moje misljenje. Vise ih je. Makar strarijih modela. Pogotovo serije serije 6.
Imam i ja jxu samo plave boje. Kupljen ove godine do sad nekih 400 sati odradio. Zamjerka je velika potrosnja.
 
Posljednje uređivanje:

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Potroši puno kad je u turaži,ali kad se malo smanje okretaji vidi se razlika u potrošnji... Jednom sam tanjurao s njim i tanjuračom koja ima min. 2,5 tone. Na 14ha je potrošio manje od 80 litara,što ispada 6 do 6,5 L po ha.. Radna brzina je bila oko 9,5 do 10 km/h što je zadovoljavajuće,da se odradi kvalitetan posao... U transportu pod punim gasom uzme malo jače od 10 L po satu. :icon_e_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh