• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Pozdrav, ima netko da prodaje ili zna nekoga tko prodaje New Hollanda- L 65 - 85?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Može neko od iskusnijh kolega objasniti kako rade operacije oranja i podrivanja, kako štimaju gumbice i za šta koji služe za lakši rad
20230124_175158.jpg 20230124_175203.jpg
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Može neko od iskusnijh kolega objasniti kako rade operacije oranja i podrivanja, kako štimaju gumbice i za šta koji služe za lakši rad
View attachment 56812 View attachment 56813
Na prvoj slici se regulira dubina oruđa s obzirom na otpor zemljišta, funkcija kao kockica na imtu.
Na drugoj slici;
- gornji kotačić - određivanje gornjeg položaja poluga hidraulike
- donji kotačić - određivanje donjeg položaja poluga hidraulike
- desni kotačić - određivanje brzine podizanja i spuštanja poluga
- lijevi kotačić - pojma nemam,sorry 🤷‍♂️ to mora neko drugi objasniti
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
E i taj ĺjevi nisam još do sad skužio.
Znači donji je kao za regulaciju dubine, ali sa onim velikim kotacicem reguliraš otpor.
To je kao dvije kockice na imt. 😁
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
- desni kotačić - određivanje brzine podizanja i spuštanja poluga
@Patrik, Taj lijevi gumb...zamisli to ovak:
- kad je okrenut skroz u desno, ručicom za podizanje možeš mu zadati samo dva položaja: spušteno i dignuto. Pri svakom povlačenju donjih poluga, priključak bude "poskočil". (položaj Draft na Zetorovoj hidraulici)
- kad je okrenut skroz u lijevo, ručicom za podizanje možeš mu zadati bilo koji položaj visine podizanjasa.
Pri povlačenju donjih poluga, priključak ne bude reagiral.(položaj Position na Zetorovoj hidraulici)
Položajem tog gumba određuješ omjer jednog i drugog, odnosno određuješ jačinu mješovite regulacije
Za, recimo, plug (bez kotača) okrećeš u desno. Ako je preosjetljivo, tj.previše podigne plug, polako okrećeš prema lijevoj strani, dok ne nađeš odgovarajuću mjeru dubine oranja i podizanja pluga pri nailasku na neki tvrđi dio zemlje.
Ako imaš plug s kotačem, dovoljno je postaviti samo na Draft (desno), tak da podigne pri nailasku na tvrdo, a regulacija dubine nije potrebna, jer dubinu drži kotač. Ako bi ipak previše podigla, onda okrećeš prema lijevo.
Za sijačice, šprice, nošene rasipače gnoja i priključke s dubinskim kotačima, okrećeš skroz u lijevo, da isključiš regulaciju po vučnom otporu.
 

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Jedno pitanje za poznavatelje NH, radi se o TL 100, zanima me dali se umjesto njegove standardne pumpe hidraulike može staviti jača pumpa bez nekakvih prepravaka i sl, znači da se ova skine i umjesto nje samo stavi druga jača?
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ja bi na tvojem mjestu ostavil kak je tvornička pumpa. Promjenom pumpe, negdje buš dobil al ostale komponente budu trpile. I na kraju bude veća šteta neg korist.
Najbolje nazoveš u Agrariu i tam budeš dobil odgovor dal ti se to isplati ili ne. I koje su posljedice.
 

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Znam, ali imam problem s prednjim utovarivačem, ne mogu podič 2 jumbo vreče gnojiva, e sad jel do pumpe ili utovarivača(koji je malo prevelik za taj trktor)neznam. Mislio sam da bi jača pumpa možda to riješila
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Kolko je meni ostalo u sječanju . Pumpa ko pumpa svaka ima pritisak oko 200 bara . A da bi dobio podiznu moć trebao bi deblje cilindre na utovarivaču . Sa većim protokom ne budeš ništa dobio osim na brzini podizanja . Jedini ako ti je pumpa oslabila . Ako sam u krivu neka me netko ispravi .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Mislim da cilindri nisu slabi, utovarivač nije baš igračka, radi se o Stoll robust f35 utovarivaču. Mislim da je problem u tome šta je utovarivač malo prevelik za taj traktor, tj teret dođe daleko naprijed i ne može podić. Ako je pritisak na kiper ventilima ok dal to znači da je pumpa dobra ili se može desiti da nabije pritisak iako je oslabila?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Izmjeri tlak, pa budeš sve znal.
Znači, na spojku na kojoj podiže utovarivač spojiš manometar, aktiviraš izlaz (povlečeš ručicu kiper ventila) i očitaš tlak. Pri tome posluša čuje li se zujanje iberdruk (pretlačnog) ventila. Ako je nekih 150...180 bara, onda je OK.
Ako nije, probaj izmjeriti s hladnim pa s toplim uljem.
Ako su izmjereni tlakovi bitno različiti, onda bi problem mogla biti pumpa, ako su podjednaki (a manje je od navedenih vrijednosti) moglo bi biti do pretlačnog ventila.

Ako je utovarivač previše naprijed, to ne utječe na podiznu moć njega samog, već može samo lakše odići zadnji kraj traktora.
 

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Ako mjerim iza na kiper ventilima jel to ista stvar kao da mjerim na spojki koja diže utovarivač?
Na utovarivaču je euro spojka pa da ne moram rastavljat i montirat utičnice
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Evo vam opis kvarova i moguće greške .

Premala podizna sila i sila kidanja . 1. Prenizak tlak ulja Provjerite hidraulicni sustav traktora.
2 . Unutarnje propuštanje u hidrauliþnom cilindru. Provjerite cilindar i, prema potrebi, popravite, odnosno zamijenite ošteüeni cilindar. 3. Previše tereta u opremi. Smanjite optereüenje. 4. Primarni odnosno sekundarni ventil za ograniþavanje tlaka pogrešno namješten ili neispravan Provjerite postavke ventila za ograniþenje tlaka te ih po potrebi zamijenite. 5. Unutarnje propuštanje u upravljackom bloku. Provjerite i, prema potrebi, zamijenite upravljacki blok.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Zašto te baš zanimaju ti modeli New Hollanda?
Imao 90- seriju i hoću nešto modernije, i oni mi pašu cjenovno, a modeli od 65-85 ks jer su svi isti veličine, 4 cilindra i tako da kasnije mogu stavit 14.9 gume da sa jednim traktorom mogu i orat, sadit,špricat i kultivirat, znam da se za te novce može kupit f120, ali takav velik traktor mi je potreban. Može biti i 94- serija, ali isključivo u jako dobrom stanju.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Hmm, sretno u pronalasku. Računaj da ispod 15000 Eura teško da ćeš naći nešto dobro. Pogotovo te modele. Mi imamo L85, 24x12 mjenjač, kalač i dosta je spor. Ide samo 30 km/h. Tak da dobro prouči kakvu getribu imaju. Postoje više verzija mjenjača, 12x12, 24x12...
 

Najnoviji postovi

Na vrh