• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Preporuka za nabavu dijelova, ulja filtera tu kod nas.
Došao mali pa da ga osvježimo.
IMG-20220725-WA0017.jpg IMG-20220725-WA0015.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Znalici pomagajte. Evo sa 539 prešao na new hollanda tn75na pa me malo buni upravljanje izlazima hidraulike.
Znači u kabini imam 3 poluge, od kojih su dvije sa gumbićem koji zamjeni ventil.
Poluga bez gumbića otvara ove spojnice označeno zelenim.
Ostale poluge bi trebale otvarat ovih ostalih 8 spojnica samo me zanima kako su parovi, znaci gdje se spajaju crijeva da to funkcionira.

Ovo žuto neznam šta je, neznam sa čime se upravlja sa tim pa me i to zanima.
I ovo crveno bi trebala biti kočnica za prikolicu samo je neka drugačija spojnica, ova obična je prevelika.
Eto ako može ko pomoci sa uputama i savjetima bio bi jako zahvalan. IMG-20220910-WA0001.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Žuto bi mogel biti beztlačni povrat (za spoajanje hidromotora npr.), crveno je priključak za kočnice (ima posebna spojka za njega, u osnovi ženska).
Parove moraš sam istražiti (rekel bi da su gornja i donja spojnica na istoj ručici).
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Neni na Sametu je povrat muški....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Originalno je... ali Patrikov traktor nije novi i nije muški na svim traktorima ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Prema onom što si rekao, lijeva polugica komanduje sa dva lijeva para samo ih mijenjaš na dugme, a desna desne.
99% su u paru gornja i donja, pogledaj malo iza, obično budu obilježene, brojem ili slovom ili bojom, a tako i ručice imaju oznaku.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Hvala dečki sad je puno jasnije.
Bit ce vjerovatno još pitanja ali otom potom.
 

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
10
Pozdrav forumasi.
Ima li koji majstor za new holland tm190?
Desava mi se kad idem niskim obrtajima nece gasa da prima,a kad pritisnem kuplung onda dodam gas preko 1200 obrtaja i ide sve normalno.Tako je svaki put kad krecem.
Nema nikakvih gresaka na displeju i promjenjen novi damper ako to ista znaci.
Hvala unaprijed za savjet neki.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Znači jedna poluga su ove dvije vanjske sa crvenim, a kada stisnem gumbic na toj poluzi su ove dvije unutarnje?
Probat cu tako iako nisam probao ni šta su kolege predložile.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Znači jedna poluga su ove dvije vanjske sa crvenim, a kada stisnem gumbic na toj poluzi su ove dvije unutarnje?
Probat cu tako iako nisam probao ni šta su kolege predložile.
Tako je. To vrijedi i za drugi red, treći red je bez gumba.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
198
Imam problem sa NH L85 iz 97g. Traktor je poslije zadnjeg oranja promijenio zvuk na ler gasu.
Čuje se neko klepetanje, lupanje. Dodavanjem gasa taj zvuk se manje čuje no još uvijek je prisutan. Ko da dolazi iz auspuha. Vrijedi još spomenuti da i teže pali dok je hladan te dimi nešto više nego prije. Jel zna netko možda u čemu bi mogao biti problem? Još i da napomenem, dizne su promijenjene, ali je stanje i dalje isto.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Ventil, kosuljica ventila....jel zvuk ubrzava kad pojacavas gas?


Ili dizne nisu dobro kalibrirane....
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
198
Kad se pojačava gas, zvuk ubrzava no manje se čuje na većem gasu. Do 1000 okretaja se najviše čuje to klepetanje. Nisam ih ja osobno montirao, ali sam doznao da dvije gumice su nove, a dvije su ostale stare jer su još kao dobre bile. Da li bi te gumice bile uzrok tomu svemu?
Dizne je kalibrirao servis.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Meni JD pušta na gumicama, dok radi cuje se kak "klepece", dok ga gasim cuje se "sik sik" kao kompresor, uzeo sam nove dizne sad da ga obradujem malo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh