• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Zoki..ccc.srami se. pa veli ovak.. zetor mu trosi oko 3 litre na sat..brzinom kojom bere 1 direkt ili 5 sporohodna, kak je i napisao 3-3,5 sata x 3 litre dolazis do tog da je potrosnja 10 litara na parcelama koje nisu duze od 350 metara...

Ako uzmem u obzir da ja berem konkretno parcelu od 1000 metara, znaci imam 3 ili 4 puta manje okretanja i prije sam gotov dolazis konacno do te moje potrosnje..uzevsi u obzir i novi motor sa 200 sati i noviju genereaciju motora za razliku traktora starog 25 godina..razlika eurodizel-plavac.. dodjes do te nevjetojatne znamenke.
Evo gledaj ovako.. To šta sam napisao 35l je bilo na 4 odvojene parcele i jako slab kukuruz, zato sam i išao brže. I ukupna površina možda 4 rali.

E sad u mojim uvjetima gdje je odličan kukuruz, bere se 4 spora za ral treba toliko koliko si napisao i tu sigurno troši dosta više. Nisam mjerio, ali ode i 15-20 litara na ral. Ali se vrti traktor na 2000 o/min, okretanje 2450 o/min.

Zato sam i pitao kolika ti je potrošnja po satu i na kojim obrtajima, jer je tako točnije reći. Ovako po površini su prevelika variranja.

Sve u svemu daj ti njemu gasa, nek se on vrti duže te bude služio.

@Zokii: Uopće neću ni komentirati... Može svaki traktor imati loš motor pa trošiti ulje.. I isto tako loše mehaničare pa kriviti traktor.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ako u ovom slucaju izuzmemo i putovanje do te 4 parcele potrosnja ti je vec oko 8 litri..jos par postova i budes bil na mojoj potrosnji
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ne budem bio jer je Zetor najveći potrošač.. Neda mi se više raspravljat kad te 5 puta pitam obrtaje i potrošnju po satu, a ti zanemaruješ..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Koji je to model? Ako je t5000 moze se pohvalit svacim ali potrosnjom ne. Taj iveco od 4.5 l je valjda najveci potrosac zajedno sa dps 4.5 l. Govorim o toj generaciji traktora.
U sjetvi za dan potrosim barem 100 litara a tjeram na 540E, ne prelazim 1500 okretaja.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Imam tl 100a s 4.5 litre motorom i zadovoljan sam, s potrošnjom istoga.
Traktor ima rezervar 127 litara, i bez problema tera balirku, danas cijeli dan, iz balira 400 kom bala, da se ne upali rezerva.
Kultivirati kukuruz može tri dana s rezervarom, nosi prskalicu Amazone 1200 litara, plus rezervar za pranje ruku 150 litara, ona je teška 800kg, istjera 6 punih prskalica s 120 litara, stim da jedna prskalica poprska 12 jutara, znači 72 jutara s tim da su neke zemlje udaljene i po 15km.
Kosi s kosom od 3 metra i pokosi 50 jutara lucerne, sa 120 litara goriva, s selidbom.
Tovari bale s utovarivačem cijeli dan, da se kazaljka od goriva pomakne za tri debljine iste.
Jedino u transportu je malo jači potrošač, ako se gas drži do kraja, ako je gas do 2000 okretaja ni to nije strašno.

Sve operacije su rađene tako da se uvijek gledalo, da traktor radi na što je moguće manje okretaja motora, ima tri brzine kardana, 540,750 i 1000 okretaja u minuti, i mjenjač 24+24, s elektro reverzerom, uvijek smo uspijeli pronaći kombinaciju, tako da traktor radi uspješno, a pritom štedljivo.
Mislim da svaki stroj može biti ekonomičan, ako je vozač dovoljno upućen u stroj, da kombinira brzinu kretanja s okretajima kardana, tako da traktor radi na što manjem broju okretaja motora.

Tl 100a jednostavno puca od snage, tako da je opravdana svaka litra njegove potrošnje,
ali ne treba uvijek izvlačiti maksimum iz motora, ako za to nema potrebe.

Toliko od mene, lijep pozdrav.
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
To je 6 brzina u 4 grupe ?

Da imaš još i kalanje brzina još nize potrošnje bi primjetio jer dosta traktora ima velike potrošnje samo zbog malog izbora brzina i onda moraju radit na dosta velikim okretajima za normalnu brzinu rada.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
4 brzine u tri grupe. I zec-kornjaca.
Napravim i ja hrpu posla s njim kad nosim 1200l prskalicu ili 1500-600 kg gnojiva. Ali cim pocnem sjetvu s 4 reda ili 3m. sijacicom potrosnja skace. Kod mene je u transportu svaki dan i tu popije naravno najvise.
Sve to me ne dira previse dok traktor odradi posao, nisam se nikad zamarao mjerenjem i kalkulacijama.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Pa sta nemaš onda 12 brzina po brzinama i u svakoj zeca i kornjaču pa to je 36+36 šta ne ?
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Svaki traktor koji nema ekonomik brzinu je veliki potrošač u transportu.
Recimo moj t7050 ide 45 km na sat, pri 1750 okretaja motora, tu je tvornička blokada u 19 brzini, tako da 19 brzina je ekonomik, jer može i u 18 poteći istu brzinu kretanja, tako kad prebaci u 19 brzinu samo padnu okretaji motora.
Postoji i verzija mjenjača sa 18 brzina, i oni su puno veći potrošači na cesti.

Promijenio sam dosta traktora do 100ks.
Torpedo 75 adriatic nije mogao kositi cijeli dan s kosom od 2,5m, s rezervarom od 90 lit.
Steyr 7890 je izdržao do 8 sati, sa 100 litara nafte, pod malčerom Ino mks190.
Case jx60 iako je imao samo 3 klipa, mogao je potrošiti svoj rezervar od 90 litara, u malčiranju i transportu.
John deere 6400 je imao rezervar 160 litara, u oranju i košenju izdržao bih 14-15 sati rada.
New holland M100 je bio prava zvijer od traktora, motor od 7.5 litara bez turba koji je pucao od snage i okretnog momenta imao je rezervar 204 litre, s kojim je dva dana znao vući rotodrljaču i sijačicu, oranje s plugom,3x14 cola igrao se u našim teškim crnicama i to na 35 cm dubine.
Onda je došao Tl100a radi međuredne obrade, koji me totalno iznenadio pošto je to dosta lagan traktor, spram m100, Tl100a jednostavno je savršen za svoje konje i kile, ima jak hidraulik, okreće se u samo 8,1 metar, vrlo je udoban, ima vrlo dobar raspored brzina, elektro reverzer.
Sve poslove koje je obavljao M100, obavlja sada Tl100a s lakoćom,osim sijanja s sjetvenom kombinacijom.

Potrošnjom goriva kao i svi drugi traktori koji su prošli kroz moje dvorište.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Eto i kod mene plavca , prinova , T5.110 ElectroCommand , suspenzija kabine , autoschift, utezi napred i kotačima, tempomat, auto pto ,premium sjedalo sa grijanjem , itd itd

kvGescI.jpg
[/img]

4wYmU3u.jpg
[/img]

P77ZOES.jpg
[/img]

Ew5deqn.jpg
[/img]

pwAc7VM.jpg
[/img]

DKR3zgq.jpg
[/img]

PK5r2Oh.jpg
[/img]

jbaqP0J.jpg
[/img]

hTB3hnP.jpg
[/img]

duMdqDB.jpg
[/img]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Čestitam, krasan traktor!
To je 4cil? Hoce li biti dostojna zamjena caseu?
Koliko je tezak sa svim utezima?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Predivan!

Neka sluzi kako i izgleda i bit ce dobro! :eek::

Čestitke!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Hvala svima na čestitkama :(hi):

Traktor je 4 cil , Case ostaje na imanju , ali večinu poslova če obavljati naravno plavi , čim više sa njime , danas bio na vagi sa plavcom 5300 kg ima
 

Najnoviji postovi

Na vrh