• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nošeni atomizeri

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ja imam Agromehaniku, odličan odnos cijena kvalitet. Za manje površine sasvim zadovoljavajuće.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ici cu sad koji dan pogledat Zupan, Nobili i Agromehaniku pa da vidim da li su prva 2 izmislila toplu vodu.
 

Gocifili

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Pozdrav,gdje bih mogao naci dijelove za atomizer holder t5s tocnije za pumpu i dizne vidim da su barem mislim porculanske i dali ima tko iskustva s time!
 

Prilozi

  • 20200501_101840.jpg
    20200501_101840.jpg
    24.6 KB · Pregleda: 18
  • 20200429_111717.jpg
    20200429_111717.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 18

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam na svoj Holder bio stavio nosače i dizne od agromehanike. Koliko se sjećam nešto sam kao dao i tokarit.
 

Gocifili

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Ja sam na svoj Holder bio stavio nosače i dizne od agromehanike. Koliko se sjećam nešto sam kao dao i tokarit.
Gdje kupiti membrane i sto jos treba za pumpu da bih mogao napraviti servis i moze koja slika ako nije problem
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Pozdrav. Treba mi noseni traktorski atomizer za spricanje nasada lijeske, oko hektar i pol. Odlucio sam se za agromehaniku AGP 330, a glavna nedoumica mi je jel za lijesku treba atomizer sa visokim usmjerivacima ili ne.?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Dečki, gledam za kupit atomizer za svoj nasad haskapa od 0,8h. Leđa više ne mogu nositi leđni :-(
Imam fergija 539. Trebaju mi vaša iskustva. Bio sam u Lešku pa mi oće na standardnu verziju nabacati i neke usmjerivače. Isplati li se za to dati 5000kn? Grmovi su mi visine 1.5m, međuredni razmak 3m. Navukle mi se štitaste uši, ne mogu se tih g... riješiti :-(
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
Pogledaj si u masivi onaj srpski. Ja ga kupio ove godine i zadovoljan. Kopija agromehanike,njihova pumpa cak su i neke sitnice bolje. Platio nekih 14800 kn od 400 l noseni sa usmjerivacima. Bez usmjerivaca nemoj ni pomisljat
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Na kojem traktoru ga imaš? Jel imaš podatak o minimalnoj snazi traktora koja je potrebna za njega?
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Ja sam isto uzeo taj srpski AGRON 440 lit sa 170 cm usmjerivačima za ljesku, nosim ga sa IMT 533 ali kad ga napunim punog osjeća se da fale prednji tegovi
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Vidim da u opisu toga atomizera piše se ne smije koristiti otopine koje su većeg viskoziteta od vode i da se ne smije koristiti pitka voda?
Da li se atomizerom može onda spricati sa modrim uljem u koncentraciji 3%?
I šta je ovo za pitku vodu?! Koju vodu da ulijem?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Sam atomizer NE smije se koristiti za pitku vodu (da se ta voda koristi za piće, na to se misli) odnosno da ne bude spremnik pijuće vode, a naravno da se sipa pijuća voda za upotrebu hemiskih srestava. S tim da treba izbjegavati hlorisanu vodu kod upotrebe nekih hemiskih preparata.
Može prskati i konc 5 % ništa na brini.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
@tatkodvd daj mi reci jel ima smisla pojačavati modro ulje sa 3 na 5% koncentraciju ili je bacanje novaca to? Nekako dobijem dojam da mi je to sve dosta rijetko. Najveći problem su mi štitaste uši koje bih htio ugušiti. Čak razmišljam tih 2% razlike dodati samo mineralno ulje.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ima smisla, ali to se radi drugačije.
Prvo gotov preparat modro ulje sadrži dve komponete bakar 100g/l i parafinsko ulje 550g/l. Dok samo parafinsko ulje (Bijelo ulje) kad se kupuje posebno sadrži 940g/l. Znači razlika ajde da kažemo ugrubo skoro pa duplo u koncentarciji akt. materije. Tako kad se pršće gotovim preparatom (modro ulje) slab je evekat tog insekticidnog dejstva, više djeluje kao fungicid sa dobrim okvašivačem.
Zato treba posebno kupiti bakar + parafinsko ulje i sam napraviti kombinaciju. Konkretno proizvođać za samo bijelo ulje preporučuje konctraciju od 3-5% u zavisnosti šta se pršće. Link:https://www.fitofarmacija.rs/data/products/detalji/detalji_galmin.pdf
Ja konkretno mješam Nordox + bjelo ulje. Cjenovno gledeno je isto kad gledaš samo po pakovanju. Međutim kad kupuješ posebno dobije više akt. materije i učinak je veći. Ta gotova kombinacija je strogo za hobi varijante kome treba 1-2 litre, pa da se ne zeza.

Npr konkretno u tvom slučaju ideš 3% nordox + 5% bijelo ulje.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Da razmišljao sam i ja u tom smjeru bakar + bijelo ulje.
Nekako mi sve naginje na to da da ću uzeti Agron atomizer ipak mi je razlika u cijeni od skoro 10000kn presudna a opet nisam profić već hobista. Nadam se da će odrafit svoj posao.
A koje dizne da uzimam? Vidim da to po bojama nešto ide.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh