• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova Valtra ANT gleda u budućnost

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
mislim da malo previše gledaju u budućnost...

:supz::supz:
kodnas to neče doč još 300 godina tak da se nenadamo :mrgreen:
al šta je previše je stvarno previše to ni nelići na traktora nego na svemirski brod
 

zvona9

Novi član
Tu od
21 Pro 2008
Poruka
9
:supz::supz:
kodnas to neče doč još 300 godina tak da se nenadamo :mrgreen:
al šta je previše je stvarno previše to ni nelići na traktora nego na svemirski brod

Pa dobro, po meni, zašto mora licit na traktor, za mene je ovo vrhunac tehnologije i bilo bi fino vidit kako to radi a jos bolje sjest u njega i uzivat u poslu. Zasto svi gledamo na to da je traktor rakovica, u kojoj ti bubrezi pootpadaju dok se voziš po oranju... Ako ne lici na rakovicu, ne moze bit traktor i nikad nam nece bit dostupno.
 
V

vedo

Guest
Sranje...i to žešće sranje...pa pogledaj ga samo,kao da je napravljen od Lego kockica,i previše nerealno izgleda...prije bih uradio 60 generalki na IMT-u nego ovo sranje kupio...
 
M

MOCO

Guest
Prvo što mi je palo na pamet "što ja to moram sijati,saditi,toviti,muziti da taj stroj mogu platiti"?
To nije za mene i moje parcele od kojih je najveća 20ha u komadu, to je prije za kolonizaciju Marsa ili tako nekog planeta i prehranu ljudskog roda svemirskim proizvodima.

U tekstu koji prati tu sličicu i video stoji kako nas je još malo pa više od 9 milijardi i kako poljoprivreda treba takve strojeve da bi se prehranilo toliku populaciju...dakle tekst cilja na veliko, ali veliko, okrupnjavanje posjeda pa mi to nekako nalikuje na scene iz SF filmova gdje neka multi mega korporacija iskorištava naše (i ne samo naše nego cijelog jadnog svijeta) prirodne resurse s SF traktorima i strojevima dok mi nesmijemo ni u obližnju rijeku po vode jer ćemo prekršiti neki zakon.

Ja bih tih 9 mlr. duša prehranio tako da im omogučim svakome po malo grunta,kravicu,kokošku i PEACE :weedman: a ovakve strojeve bih poslao u kolonizaciju nenastanjenih svemirskih prostranstava.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ovo je bezveze,tolko ne realno,stace meni traktor ako radi sam,ja volim da sjedim u masini,slusam njegov zvuk,mirisem sagorjelu smjesu,popravljam kvarove,i radim sve ono sto ima veze sa masinama,a ovo je naucna fantastika od koje mi se povraca ne samo u ovom pogledu nego u bilo kom drugom i kome se petljaju ti "pretjerano pametni"mozgovi koji misle da ce nahraniti narod sto ce izmisliti i izmisljati neke strojeve i inekcije koje kad se ubrizgaju covjeku ce trajati danima kao hrana
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ovo je bezveze,tolko ne realno,stace meni traktor ako radi sam,ja volim da sjedim u masini,slusam njegov zvuk,mirisem sagorjelu smjesu,popravljam kvarove,i radim sve ono sto ima veze sa masinama,a ovo je naucna fantastika od koje mi se povraca ne samo u ovom pogledu nego u bilo kom drugom i kome se petljaju ti "pretjerano pametni"mozgovi koji misle da ce nahraniti narod sto ce izmisliti i izmisljati neke strojeve i inekcije koje kad se ubrizgaju covjeku ce trajati danima kao hrana

svaka čast kolega :prayer::prayer:
zbog ovakvi igrački če ljudi i otić u k... jer če strojevi sve sami radit
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma na kraju ce ti pametni naucnici nesvjesno ili svjesno unistiti planetu a samim tim i covjeka
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Jednom će se stvarno proizvesti takav traktor, ali za 300 godina, a to me ne zanima jer neću biti živ... A ovo, ako netko mrzi rad u traktoru, neka se okani poljoprivrede, jer ima onih koji to vole. Opće je poznato da je za posao koji radiš potrebna ljubav. Ako netko radi preko volje, nema kruha od toga... A ovaj leteći tanjur je za mene pucanj u prazno, bolje neka smisle nešta korisno što će se moći koristiti u puno bližoj budućnosti, naravno uz prihvatljivu cijenu
P.S.
Što MOCO kaže, za budućnost svakome malo grunta i to je to. Nema da nam neke korporacije zacjenjuju hranu kao zlato. Sam si proizvedeš i to je to, sam si svoj gazda. Treba neke stvari riješit sam sa sobom, kod mene u selu 90 %kućanstava ne sadi bašću, a većina od ovih ostalih 10 je starija od 60... mislim da više ne trebam komentirati
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh