• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova vlada

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
265
meni samo nije jasno opet neko izmišljanje tople vode....ako je ova iduća godina referentna i ako od nje poticaji idu iz EU buđeta onda je interes RH da bude upisano što više i zemljišta i životinja...kako je onda u interesu da se kontrolira više od 5% gospodarstava (VIŠE INSPEKTORA) i da se što više ljudi kazni zbog nekog sitnog propusta i izbaci iz proizvodnje?? AKo pogledamo kaznene odredbe i visine kazni, onda je jasno da 20000 kn znači propast za bilo koje od 90% malih gospodarstava. Interes RH je da inspektori rade na EDUKACIJI gospodarstava da usklade proizvodnju sa trenutnim zakonima i time da se što više novaca iz EU povuće nazad za poticaje. Po meni inspektorima nije posao da samo pišu kazne, već bi trebali raditi prvo upozorenje, pa onda ako ne uskladiš-kazna. Ako je u EU poticaj po površini, kakve sad opet krvave promjene zakona, pravilnika, papirologije?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
zato jer smo mi veći katolici od samog Pape, mi imamo više zapovjedi što smo si ih sami nakalemili nego što ih je Bog dao...i svejedno smo lopovi...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zato jer smo mi veći katolici od samog Pape, mi imamo više zapovjedi što smo si ih sami nakalemili nego što ih je Bog dao...i svejedno smo lopovi...
sve u svemu večina rečenog na žalost i istina:drinkers:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
mislim da je došlo vrijeme za eko proizvodnju :lol:pošto više nečemo moči kupovati umjetno gnojivo i herbicide za špricanje a čuo sam a neznam koliko je to sigurno da če ukinuti plavi dizel od nove godine najbolje je da počnemo uzgajati konje i volove za daljnu proizvodnju sretna nam svima nova još jadnija godina odricanja ,valjda nas dragi bog neče ostaviti na nemilost ko ovu godinu možda se on smiluje pa nam pomogne sa vremenom...:(
 
F

fair_play

Guest
mislim da je došlo vrijeme za eko proizvodnju :lol:pošto više nečemo moči kupovati umjetno gnojivo i herbicide za špricanje a čuo sam a neznam koliko je to sigurno da če ukinuti plavi dizel od nove godine najbolje je da počnemo uzgajati konje i volove za daljnu proizvodnju sretna nam svima nova još jadnija godina odricanja ,valjda nas dragi bog neče ostaviti na nemilost ko ovu godinu možda se on smiluje pa nam pomogne sa vremenom...:(

a u ovim krajevima uvijek nekakvo odricanje, nista novo na zalost :)
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
inspektori moraju popunjavati rupe u proračunu a kod koga će nego kod nas kojima imaju šta uzet . špekulante mogu jebat otvore firmu sa 20000 kn unajme prostor i rade nabije dugove i zatvore pa ti kažu nism ti ja dužan nego moja firma koja je propala . A kome da ja ostanem dužan strojevi, zemlja , farma sve je moje i to se ovrhom sve lijepo naplati . pa se ond mene jebe za svaki papir prilog 1,2,3 računi za sjeme i sve pizde mate.... sve mora štimat i još ti se inspektor žali kako ima puno posla i kako mu je teško .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
eto nove vlade već drugu godinu na vlasti...:finga:

a kaj se inspektora tiče imam savjet...ak se sjećate Muldera i Scully iz X-filesa...
deny everything!!!
neki tamo lik prodao foru gospođi inspektorki da se kod njega ne koriste zaštitna sredstva, pa zato ne vodi evidenciju...:weedman:
...osim što koristi prihranu preko lista i megagrin (fitolife) pa mu traktorska šprica stalno stoji na sred dvorišta :finga:
pssst!!!

:partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
od svih loših političara ti nađeš najgoru nočnu moru Moco,da bar na sljedečem sastanku u Briselu na nju i ekipu opadne krov zgrade:weedman::weedman::weedman:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
stari,di je TITO da nam se vrati jer ova država ide u p*zdu materinu -.-'' :x
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
LINIĆEVE MJERE
Kreće otpuštanje 20 tisuća zaposlenih i likvidacija neplatiša....
http://www.tportal.hr/biznis/gospod...stanje-20-tisuca-zaposlenih.html#.UFtq47JF8-w

BANKROT u dvije godine 100%.
Nisam simpatizer ove vlasti ali ovu mjeru podržavam 100%, u državnoj upravi ima toliko nesposobnih ljudi koji su došli preko veze, od škole polak ih ima završenu večernju školu a kad ih nešto trebaš toliko taj posao rade preko one stvari što bi se reklo ( ČAST IZUZECIMA KOJIH IMA ALI MALO)
Danas dobio od porezne rješenje da će pokrenuti ovrhu ako neplatim 1000 kn nekog duga, čitam to riješenje i nije mi jasno o čeme se radi jer znam da sam platio sve svoje obaveze u datom roku i nađem ja dotičnu uplatnicu i odem u poreznu .
Dotična gospođa nije se udostojila ni reći dobar dan, izvolite nego samo uze duplikat one uplatnice i jedan primjerak vrati meni nazad , koda je neki pas donio ulatnicu.
Doći će vrijeme kad će se cijeniti rad u ovoj ljepoj našoj.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
dobit će ona pločicu sa imenom i prezimenom (nadam se njenim) pa ćemo je moć javno prozvat...:mrgreen:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
pa zar je toliki problem nekome reći dobar dan , izvolite kako vam mogu pomoći a takvi nisu ni svjesni da dobivaju itekako dobre plaće koje mi porezni obveznici financiramo
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ljudi zbog ovog se GLAVA GUBI!!! U Titinoj Jugoslaviji se duplo plačalo samo na švapska vozila i ponešto iz uvoza. Ovi izdajnici tj. JUDE kak je na jednom transparentu napisano uzimaju skoro duplo za osnovne stvari!!!
raunplin001.jpg


Nisam simpatizer niti jedne političke opcije niti sam član, na izborima sam dao glas za malu lokalnu stranku, jer čelnike te stranke mogu uhvatiti za gušu kad god poželim. Ova vlada i ona prošla, zaslužuje opasnu kaznu za izdaju! Sad su kao fol napravili povjerenstvo za političare, to je toliko puno rupa da će ih izigrati kao beba zvečku.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
na gornjem je računu vidljivo da nisu uključene stavke poput spaljivanja plina, te zbrinjavanje nastalog co2, te stavke koje su neizravno povezane s porastom temperature na Zemlji...:lol:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
na gornjem je računu vidljivo da nisu uključene stavke poput spaljivanja plina, te zbrinjavanje nastalog co2, te stavke koje su neizravno povezane s porastom temperature na Zemlji...:lol:
Ako netko pročita ovaj post od ovih bisera koji nemaju drugog posla nego smišljati koje kakve gluposti mogle bi se i te stavke ubrzo naći na računu, čudime da se dosada nisu toga sijetili.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Takvih gluposti već ima :lol:

Primjer registracije:
-poslovi koji prethode registraciji
-naplata propisanih usluga
-produljenje valjanosti prometne dozvole...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Primjer od prošle godine kada smo se odlučili na priključak na gradsku vodovodnu mrežu:
-nabava ventila-x kn
-dobava ventila-x kn
-ugradnja ventila-x kn
-cijena ventila-x kn
i tako sav materijal,specificirano_Onda,šlag na torti:
-dovoz materijala na gradilište(ispred naše kuće)-x kn.
Kada sam sve to vidjela,šefu koji nam je napisao predračun sam rekla-joj,zaboravili ste si nešto uračunati.Šta-upitao me.Pa istovar vaših radnika kada se dovezu pred moju kuću.Netko ih valjda mora skinuti sa kamiona.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh