• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nove cijene mlijeka

B

bok123

Guest
Znam da već imamo temu - cijena mlijeka- ali nikako ne mogu otvoriti tu stranicu. Pa dečki iz režije spojite to nekako.
Zadnja isplata mlijeka Ledo - 4,2o mast, 3,30 prot. som. ok, mik. ok.

CIJENA 2,26 kn/kg u odnosu na prošli mjesec 2.000,00 kn manje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni su skinuli u udnosu na prošli mjesec 15 lipa, a mlijeko je bilo daleko kvalitetnijeg sastava nego prošli mjesec :evil: :evil:

A djedu su skinuli 35 lipa, a mlijeko isto bolje kakvoće :evil: :evil: :(
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
I meni je cijena manja za 20 lipa naspram prošlog mjeseca, al to je rezultat kretanja cijene u eu, a mislim da bi moglo iduči mjesec još biti manje plačeno :!: :mrgreen: :scratch
mlječna mast 4,29%
proteini 3,61%
somatske st. 62000
mikroorgan. 31000
cijena bez tvorničke premije 2,29
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Ja mislim da bi bilo pametno da se prekine vezati sve s EU.
Ne pisem u zloj namjeri, vec prvenstveno iz razloga sta sve sta se desava s ekonomijom u Hrvatskoj, pa tako i otkupna cjena mlika, se veze s cjenama u EU.
Bilo bi to ok, ali najprije gospoda iz najvisih intitucija (drzavnih jeli) trebaju omogucit standard i place kao u EU, pa tek onda dovoditi sve ostalo u livel s EU. Ono sta njima odgovara usporedjuju s EU, dok ono sta bi odgovaralo radnom coviku, poljoprivredniku i ostalima, preskacu i nerado govore o tome.
Ja koliko sam upoznat za sada nije doslo do pada otkupne cjene mlika.Poljoprivrednici su toliko nabrijani, da ako se smanji i 1 cent otkup, mislim da ce se poceti s demonstracijama i strajkovima.
Pozdrav.
 
B

bok123

Guest
postoje ugovori koje je Hrvatska potpisala.
Ali kako zajebavaju mljekare nas, tako mogu zajebavati i one od kojih uvoze, jer šta ne valja ne valja.
Osim toga mi nismo u EU i kako nas oni zajeb... za bedastoće tako možemo i mi, ne mora to pisati u novinama.
Tihi bojkot a ne revolucija sa puno galame a na kraju veliko ništa.
 
I

ivica

Guest
danas nam je dukat platio za mljeko za 5mj ,ispada nam 2,15 kn + 0,20 tvornicke premije znaci 2,35 kn
mm- 4.040 %
bjel- 3.515 %
 
B

bok123

Guest
ovih dana čujem priču da je Ledo prodan Nestleu. Da su opet smanjili cijenu. Da da ćemo plačati dolazak cisterne.
Osim toga na terenu kažu dečki da su naglo skočile somatske (?).
Cijene u trgovinama su i dalje iste. Lopovska posla.
 
M

mladi gazda

Guest
Ja neznam kako ću dalje nemam puno krava nekih desetak muznih i još podmlatka al mjesečno mi fali i do 3 tisuće kn nemam kredita (al imam telu na faksu) pa mi je malo lakše nosit se sa tim naglim variranjima cijena i to je pitanje do kad ću moć nosit se sa tim................. I kod mene su somacke stanice jako ošle gore već dva mjeseca teško se nosim sa tim a mikro organizmi isto neznam što je bilo al sve je isto i ishrana kao prije i iste karave al sad sve naopako mi ide........... kako se vi borite sa tim imate možda neki savijet?? Koristim dosta tih preparata i prije mužnje i posle mužnje i jedva da nekako zadovoljim uvijete prvoga razreda......... ako neko ima koristan savijet da mi kaže molio bih ga.............. unaprijed hvala..........


................mladi gazda...............
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hmm..teško da ćeš somatske stanice u mlijeku reducirat higijenom vimena.problem je fiziološke naravi,nešto se dešava u samom vimenu.ne bih htio filozofirat,jer ne znam kako bih ti mogao pomoći.

koliko su ti stare krave u prosjeku?
 
P

Privatnik

Guest
Koja je bila cijena mlijeka na vrhuncu otkupa prosle godine?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Moja najviša cijena je bila 2,98 kn aza 7 mjesec je iznosila 2,06 kn za kvalitetu 4,02 m.m. i 3,38 proteina :mrgreen:
 
B

bok123

Guest
masnoća 4,25 bjel. 3,15 som. 100000 mic. 50.000
litra:1,88 kn
 

kantar

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
22
Cijena je takva kakva jeste.
Može se i sa njom poslovati profitabilno.
Problem je u našem mentalitetu.
Primjer iz moga sela: ima nekoliko farmi od 30-200 krava.
Svaka farma ima svoju kompletnu zelenu liniju za spremanje krme i to sve nove i najskuplje strojeve. Staje su pravljene kao da će u njima živiti engleska kraljica (kuhano drvo i ostale gluposti). Jednom rječju ljudi su utukli novce u gluposti i sad to ne mogu vraćati. Menadzmnet im je na niskim granama, proizvodnja niska, blago receno nemaju pojma.
Zar se nisu mogli udruziti u strojni prsten? Zar nisu mogli napraviti jeftinije staje? Zar nisu mogli poraditi malo na sebi da saznaju nešto više o tehnologiji krava? (i sad misle da sve znaju u stilu ko ..... tehnologe i veterinare).
Davno su za nama vremena kad brljalo i radilo bilo kako a vlada brinula o nama...
 
H

Helena

Guest
kantar kaže:
Cijena je takva kakva jeste.
Može se i sa njom poslovati profitabilno.
Problem je u našem mentalitetu.
Primjer iz moga sela: ima nekoliko farmi od 30-200 krava.
Svaka farma ima svoju kompletnu zelenu liniju za spremanje krme i to sve nove i najskuplje strojeve. Staje su pravljene kao da će u njima živiti engleska kraljica (kuhano drvo i ostale gluposti). Jednom rječju ljudi su utukli novce u gluposti i sad to ne mogu vraćati. Menadzmnet im je na niskim granama, proizvodnja niska, blago receno nemaju pojma.
Zar se nisu mogli udruziti u strojni prsten? Zar nisu mogli napraviti jeftinije staje? Zar nisu mogli poraditi malo na sebi da saznaju nešto više o tehnologiji krava? (i sad misle da sve znaju u stilu ko ..... tehnologe i veterinare).
Davno su za nama vremena kad brljalo i radilo bilo kako a vlada brinula o nama...
Bravo kantar potpisujem post u cijelosti ,svaka čast na takvom razmišljanju ,upravo je tu problem ,u mentalitetu koji nikako da se navikne na kapitalistički sustav poslovanja i privređivanja :partyman:
 

kantar

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
22
Da Helena, to naši ljudi nikako da shvate. U pitanju je izgleda "generacijski interval", treba da prođe vremena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh