• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi Massey Ferguson 8690

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A gledajte dečki. Nemojte se prepirati zbog tuđih interesa. Sve je to sad manje više ista korporacija.
Isto kao da netko kaže da je ford jednako dobar kao i volvo. Možda i jest, ali neki detalji su ipak detalji. Ko može kupit fendta nek si ga kupi, ko nemre neki si kupi mf ako može i imat će sličnu kvalitetu malo manjeg imena. Po mom mišljenju u ovo vrijeme je mf najisplativija investicija. Neki skuplji, da nejdemo u ime, su preskupi za svoju kvalitetu, neki jeftiniji bi htjeli biti bolji nego što jesu. A opet svaki traktor je jedinica za sebe i najbolji se može pokvariti da ti odnese godišnju zaradu, a neki jeftiniji će durati 20 godina bez kvara. Jbg, to je tako, održavanje i malo sreće i bit će ok svaki stroj.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Fendovi su mozda za koju nijansu bolji od mf-a ali tu nijansu ces platiti i to debelo...fendu cjenu jako podize samo ime....sto se tice novijih traktora ja cisto sumnjam da je fendt toliko bolji od masseya da mora kosatati 10-20 tisuca eura vise jer za te novce mozes kupiti masseya makar za 50ks jacega koji ce sigurno napraviti vise posla nego fendt....a sto se tice kvarova ja sam vidio samo iz prilozenog kod naseg majstora koliko je fendova na popravku a koliko je masseya i kakvi su kvarovi na masseyu a kakvi na fendu i koliko kostaju poprvaci i dijelovi.....moje misljenje je da fendt nije bas bolji od mf-a, ali naravno svako ima pravo na svoje misljenje.... :D
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
kolega lani kupio MF i motor i getriba su fendtovi upravljanje fendt a limarija i ostalo MF
Pa ako je fendt lošiji ili bolji onda je i MF
drugi kolega ima fendta 818 (mf je iste snage ...) i njegov u osnovnoj opremi ima neke stvari koje se kod MF moraju nadoplatiti i kad sve zbrojiš ispada isti ku....c drugo pakovanje . kupiš koji ti se više svidja paziš na njega i uživaj.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Zlatko123 kaže:
Fendovi su mozda za koju nijansu bolji od mf-a ali tu nijansu ces platiti i to debelo...fendu cjenu jako podize samo ime....sto se tice novijih traktora ja cisto sumnjam da je fendt toliko bolji od masseya da mora kosatati 10-20 tisuca eura vise jer za te novce mozes kupiti masseya makar za 50ks jacega koji ce sigurno napraviti vise posla nego fendt....a sto se tice kvarova ja sam vidio samo iz prilozenog kod naseg majstora koliko je fendova na popravku a koliko je masseya i kakvi su kvarovi na masseyu a kakvi na fendu i koliko kostaju poprvaci i dijelovi.....moje misljenje je da fendt nije bas bolji od mf-a, ali naravno svako ima pravo na svoje misljenje.... :D

nije sad mf bolji od fenda ali približno su tu negdje. govorim o novima.

tatar kaže:
kolega lani kupio MF i motor i getriba su fendtovi upravljanje fendt a limarija i ostalo MF
Pa ako je fendt lošiji ili bolji onda je i MF
drugi kolega ima fendta 818 (mf je iste snage ...) i njegov u osnovnoj opremi ima neke stvari koje se kod MF moraju nadoplatiti i kad sve zbrojiš ispada isti ku....c drugo pakovanje . kupiš koji ti se više svidja paziš na njega i uživaj.

upravo tako nema razlike samo kaj neki to nemogu shvatit. mf nove generacije kao i fend su približni traktori. ima razlike al ne prevelike osim naravno u cijeni. stariji mf-ovi i ostali traktori su priča za sebe tak da ono.

ovo za opremu ovisi do zastupnika. oro inetrnacional doveze traktor s opremom i onda vadi opremu i nudi ju naknadno kao "doplatu" treba zaraditi. dok je recimo negdje vani možeš dobiti traktor s opremom povoljnije nego kod nas bez opreme al tu se i nađe kvalitetniji proizvod. za njemačko tržište su jako kvalitetni djelovi i traktori nego za naše da bude jasno.
ja sam kupio zetora 6245 novog za istočno tržište i s 800rh sam morao raditi generalku i stalno neki problemi s tim traktorom bili. sad kad se to sve izmjenjalo i posložilo sad je to to al do onda cilindri su se poderali kao da je okrenuo 5-6000 tisuča a ne 800 tak da o tme isto tako ovisi.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
da odmah kažem kako nisam vozil ni jednog (a teško i da ću ikad :cry: )ali sve se to danas svodi na isto, kod jednog plačaš ime i trgovčevu pohlepu kod drugog isto to samo u malo manjem obimu jer mu je tržišna vrijednost imena nešto manja. Nikad neću zaboraviti što je pisalo u Autoklubu oko 1990.g. o ford mondeu iz tog vremena-dakle tvornička cijena tog auta bila je 8000 DM a kod nas u maloprodaji kad su svi zadovoljili svoje apetite(država,trgovac) bila je ako se dobro sječam oko 40000 DM . Druga stvar oko kvara-svjedoci ste i sami koliko se novca ulaže u formuli 1,da padneš u nesvjest ,a opet se pokvari, često i banalne greške se dešavaju,ili pogledajte im gume isti dobavljač ista guma ali neka iz nekog razloga pukne i hebiga. Na broj proizvedenih istih traktora bit će uvijek određeni postotak (reči ću napamet 2-5 %)koji će se pokvariti i ako si ti baš taj pehista da ga kupiš naravno da ćeš popiz..t. Pogledajte koliko se samo zupčanika vrti u getribi pa kud bi oni došli kad bi svakog provjeravali da li je dobar,iz serije se odabere određeni broj komada provjeri i to je to i nitko živ me nemože uvjeriti da nije tako
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Sto se tice oro internationala slazem se u potpunosti....mi kupili prikolicu od njih i oni nam skinuli rezervnu gumu i kao nude kao dodatnu opremu...pas mater lopovsku.....xD
 
B

baota

Guest
evo demonstracije jacine po snazi su tu ja mislim neznam a razlika je u cjeni sigurno pozamasna :D

[youtube:2iqkp2to]10INZ3pWQnI&feature=related[/youtube:2iqkp2to]

a fendt je kvalitet ali je napravljen i rade ga za malo bogatiju klasu poljuprivrednika jer ima onih koji mogu dati i preko 100 tisuca e za traktor
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ma ovaj nezna vozit toga fendt-a pa je zato izgubil nejk ga da meni pa čemo vidit el to valja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mnogo videa na youtubeu dokazuje da MF pobjeđuje Fendta kad se vuku...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Hehe....ma to po meni nije pravedno ni za jedan traktor ta pretezanja jer ak jedan pusti kvacilo sekundu ranije taj je pobjednik.....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zlatko123 kaže:
Hehe....ma to po meni nije pravedno ni za jedan traktor ta pretezanja jer ak jedan pusti kvacilo sekundu ranije taj je pobjednik.....
Ne bi se složio sa tobom..
Pogledaj na videu od sredine na dalje kad Fendta vuče MF a MF niti nije u brzini kad ga je stavio u brzinu Fendt se naglo zaustavio :lol:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
hehe...a to je istina ali nemjeri se snaga traktora tako nego daj ti njmu plug i nek on ore 10 dana pa da vidis potrosnju,udobnost,itd....to je moje misljnje.....
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
tu ima sto i jedna stvar koja igra ulogu : gume , tlak u gumama , težina, raspored težine , visina hvatišta itd. Kad bi probo
svaku mogučnost onda bi se dalo sudit ali gazda oba traktora je isti i jedan i drugio je dobar a priče ovaj je super a onaj nevalja ništa su lupetanja i ništa više .
I fendt i massey i vuku i nose ko dva vraga a traju dosta dugo ko ih ima neka ih pazi i uživa a svi ostali neka sline i naklapaju .
 
T

tomonh

Guest
Pričal sam sa čovjekom iz pika kod nas vozi novog 930vario,a veli da mu se najbolje sviđa 716vario 2008 mislim da je,da je traktor super složen u omjeru snage,potezne sile i bla bla,veli da su cjelu zimu sa nim gnoj razvažali stajski i da nijednom nije ostal a imaju ogromnu đubretarku
 
B

baota

Guest
e pa vidi ja mislim , a misljenja su razlicita ovaj mf je slabiji ima 170 ps ako se ne varam a ovaj 818 ima i preko 180 ps 10 ps nije malo a lijepo se vidi na snimku kada fendt pocme vuc mf-a pa kada ga mf povuce a ovaj skace u zrak ,
kao sto je napisao jedan clan na forumu , za tu razliku novaca koliko fendt kosta vise od mf a moze se kupiti jaci traktor sa minimum 40 ps vise , danas nema losih traktora i jeda i drugi su kvalitetni u ostalom u istoj su grupaciji tako da mislim ja osobno da ove najnovije generacije nemaju nekakve razlike velike u kvaliteti , ali znam da mf prenosi dobro snagu na podlogu sto se i vidi na ovom snimku mada je fendt cak i jaci 10 do 15 ps nisam siguran :lol:
razlika u cjeni je velika spram ostali traktora ima i onih poljuprivrednika malo vece platezne moci mora postojati proizvod i za njih , a u ostalom ime se placa ,
 
P

pixa93

Guest
decki nema se tu sta pricat.masey je stvoren za grube poslove dok su ostali onak fini.niko neore ko masey.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Masseyova velika prednost sto je on dosta dugacak traktor pogledaj si fendta kak je kratak.....ali za mene je massey zakon i po cjeni i po kvaliteti a i po snazi sto se vidi iz prilozenog....:)
 
P

pixa93

Guest
Zlatko123 kaže:
Masseyova velika prednost sto je on dosta dugacak traktor pogledaj si fendta kak je kratak.....ali za mene je massey zakon i po cjeni i po kvaliteti a i po snazi sto se vidi iz prilozenog....:)


istina.maseyova jedina mana je okretnosti.uzas zivi zbog duzine.dok je fendt kraci i okretniji.masey je pravi za grube poslove
 

Najnoviji postovi

Na vrh