• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi Massey Ferguson 8690

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Vjerujem da je "darko48" imao u planu kupiti uskoro jednog takvog ili cak istog tog.
Nadam se da me razumijete.
hehehehehehe
 
M

Massey4455

Guest
dečki neznam za john deerea ali ovo masseya sam vidio u italiji na sajmu i dok sam sjeo u jega kao da sam sjeo u svemirski brod.....
pre preodličan traktor....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Zlatko123 kaže:
Tako je jeftiniji je a fendt nije bolji od masseya....
uopće se ne bih složio sa tobom. ja i još 60-ak ljudi smo bili u mađarskoj prošle godine u posjeti vogel noot-ovoj tvornici pa smo imali prezentaciju strojeva na njivi gdje je bio i MF sa svojim traktorima.čini mi se da je ondje bilo 5 traktora od negdje 190ks do onoga novoga ljepotana što je vjerovatno preko 350ks.od tih 5 traktora 2 su se pokvarila:jedan poslije rada sa terra discom više nije mogao da upali,a drugom je nešto tako jako zalupalo u getribi dok mi je austrijanac objašnjavao komande traktora u oranju(a baš sam ga htio isprobati).mislim da se takvo nešto fendtu nikada ne bi dogodilo jer fendt je uvijek fendt i ostat će takav.
irinaparat4095masseysapodrivaem.jpg

irinaparat4097podrivanje.jpg

irinaparat4096podrivanje.jpg

irinaparat4080maliranje.jpg

irinaparat4079maliranje.jpg

irinaparat4078maliranje.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Na temlju toga se nebre loše govorit o MF-u...
MF je stroj i to uopče nema govora..Znam jako puno ljudi koji su ponosni vlasnici MF-ova i svi samo riječi hvale..
U Fendtu ako se i kvari nitko neče pričat jer kaj ako bi se pročulo da se Fendt pokvario ;) :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
dobro marko govori...

to ti je isto ko i sa mercedesom i bmw-om za njih se ne priča da su se pokvarili jer bi to bilo :shock:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
slazem se sa markom....kod nas ima jedan majstor i kad god ja prolazim kraj njega makar 5 fendova stoje na popravku a masseya vidim svakih par mjeseci .....mislim da to govori dovoljno...a to sto se tice prezentacije to nema nikakve veze svasta se moze desit neocekivano... i slazem se da su vlasnici masseya ponosni vlasnici jer po mome se nemaju bas na sta previse zaliti...:)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
mislim da nitko ne može uspoređivati "kao jednaku" kvalitetu Fendt-a i MF-a.kvaliteta im sigurno nije jednaka a kamoli da je od MF-a bolja.cijena tu najviše govori.inače sam NH fun,ali ne mogu reći da je NH bolji kada to nije.ja imam svoje razloge zašto mi se sviđa NH i zbog toga ne mogu tvrditi da je bolji od bilo kojeg drugog traktora.činjenica je da su se dva nova MF-a pokvarila na prezentaciji i to baš nije lijepo utjecalo na MF-ovo ime jer tamo je bilo ljudi koji imaju MF-ove kod kuće,i kada su vidjeli šta se desilo sa ona dva uopće im nije bilo svejedno.kolega ima novoga MF-a 130ks i rekao im je ondje da ih ne pokušavaju paliti 5min i da će se greška poništiti te da će biti sve u redu ali onaj i dalje nije htio upaliti,a onaj drugi je palio ali nije mogao krenuti sa mjesta i na momente su se čuli čudni zvuci u mjenjaču.kolega kaže da nekada i njegov zna da stane i neće da krene,a on ga tada ugasi i pričeka par minuta i poslije sve bude u redu.mislim da se to na takvim traktorima ne bi smjelo dešavati jer su ipak preskupi da ih se voza po servisu.čuo sam da je i član ratarko imao problema sa svojim MF-om i to dok je još bio novi.jedan kolega je prije par godina kupio fendta 612 i sa njim radi u šumi i vozi klade do krajnjeg potrošača,imao je 3 čovjeka koji su vozili taj traktor i uopće ga nisu štedjeli,a napravili su sa njim oko 4000h platio ga je u njemačkoj 22000e,a traktor je 87god.sada me zanima koliko košta jedan MF te snage i toga godišta u njemačkoj?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
O ratarkovom MF-nečemo jer je to duga priča :D

Ako je Fendt tako dobar zašto ih Belje izbacuje iz asortimana :?:
Ovaj Fendt od tvog kolege je traktor "starije generacije",i ne može sa sa novim uspoređivati..Isto tako ja ne mogu uspoređivati moj MF sa 30godina sa nekim novim strojem,mada bih mogao u puno poslova ali neču...
Fendt se radi u manjoj količini od MF-a pa se samim time i valjda pridodaje malčice malo više pažnje na njih..
MF če za mene uvijek biti NO1,kaj god tko rekao za njega...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja ne osporavam njegovu kvalitetu iako imam loša iskustva sa MF-om,ali mislim da svatko ima pravo na svoje mišljenje.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pokvarili se a kako i zašto e pa sad je pitanje?????
nemojte pričat gluposti. mf je bolji od fenda. e pa bolji nije u rangu je približno. samo da napomenem. nh nije sluga massey fergusonu ili fendt-u da se razumijemo.
fend se jako pokvario, od kako je bio prije 20-tak godina. počelo se tu škrtariti na materijalu i da ne nabrajam sad gluposti. radio sam u mf-ovom servisu, u njemačkoj i tu su dolazili svakavi i traktori i mf-ovi, među kojim se nalazilo jako puno novih fendova. recite kaj hočete, ali švabo drži do svojeg proizvoda, a ne zato što je fend. fenda i df ima najviše. pa zatim jd i mf kojih ima nešto manje. reko je švabo, imao je jednom fenda nije ga razočarao i rekao da če ga kupiti opet. i kupio je drugog na koje je radio dok je radio, dok nije stao novi fend 2 godine strar. nazavo je fendov servis i došli su jer ima garanciju20 000 rh ili 10 godina i kad su kvar uspješno otklonili, pobrali lijepih 1800 eura :shock: i traktor opet stane. i zove gazda nas. mi dođemo, s njim na kompjuter opet ista stvar otišao je na biračkoj kutiji senzor koji košta 800 eura, a sami senzor se neda kupiti nek treba cjelu kutiju mjenjat. al dobro mi smo uspjeli traktor usposobiti i traktor je ostao dalje raditi, a kasnije je došao kod nas na servis. što ne dokazuje da je fend dobra traktor ako hočemo o tome. nalazilo se još tu puno fendova s greškom nedostacima itd ali ovaj je bio samo među mnogima odabran. mf je dolazio s nekim manjim kvarovima tipa senzore treba poštelat i tak neke sitnice. dok niti jedan mf nije došao s kvarom mjenjača ili bilo čega drugoga. dolazili su oni stariji kojima je remont trebao odavno biti pa dok su išli, išli su.
znalo se nač ali to je bilo ono, gazda ne drži do traktora ganja dok ide kad stane dovuče ga i eto pa slaži. dok se događalo i s fendovima. da bi na jednom fendu slagali mjenjač, 2006 godina je bio i raskolio je zupčanike, a razlog je bio kompjuter izbacio struju što je automatski mjenjač prebacio u spore i power i pripisao kraj getribi. a na drugom djelu radione se nalazi mf podjedanke snage s kvarom sinhrona, redi hidrauličnog reverzera koji nije bio poštelan tvornički dobro. i da bi se to sve ustanovilo da su original djelovi za fenda jednake kvalitete mf-ovoj. jer je jedan zupčanik pasao na obadva i pod brojem su isti samo original za kupitit bilo za fend ili mf. što če dokazati ili je mf uznapredovao pa drži fenda, ili se fend pokvario. jedno je sigurno, a ja znam kaj sam radio, pa znam kaj mislim o jednom i drugom traktoru, tak da samo sam pisao o tim traktorima. fan sam fenda i mf ali ipak vozim mf-a jer sam se uvjerio da je oprilično sličan traktor tak da ono. imam svoje daljne mišljenje koje ču zadržat za sebe samo kažem fenda skrij mf-a pokaži ili obratno na isto dođe
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
možda nisu imali ni 100 sati,pa zato mislim da se nisu smjeli pokvariti da su ih terali neznam kako.a ti me pitaš kako i zašto :?:
a sada jedno pitanje za tebe:kada si i koliko dugo si radio u mf servisu u njemačkoj?
mislim da nema smisla da se sada sa fendt-om uspoređuje nh jer nije kvalitetan kao fendt ali sigurno je da može parirati mf-u,a usto ima i drugih dobrih strana.tvoj mf i fendt iz tih godina se nikako ne mogu uspoređivati jer je fendt 50% a možda i više kvalitetniji.vozio sam mf-a duže vrijeme i znam šta je on,ali isto tako znam i šta je fendt jer sam se pomagao sa traktorom od kolege.najbliži traktor fendtu je po meni renault i to sa mwm motorima jer je stvarno super kvalitetan,dok su svi ostali još daleko od njega.
 
4

4fun

Guest
Nemojte se prepirat moje mišljenje je da mf ili nh nije do koljena fendtu. Razlog da rade mali broj mf-a ili nh-a cijena bi bile ista kao sad fendtu. Da rade manji broj onda bi više pozornosti možda gledali na kvalitetu. Fendt je prenapuhana tema i cijena!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
:lol: :lol: :lol: . jako dobro.
ja sam govorio o novim fendovima s nekih 500-700rh godinama iznad 2006. stariji fendovi su priča za sebe kao i stariji traktori koji su izdržljiviji bili nekad.
radio sam godinu dana na specialzaciji za tvoju informaciju :D . nh blizak mf objesiš mačku o rep. ako imaš ti dobra iskustva s nh ne znači da ih i drugi imaju. nh nije niti sluga mf-u na vučnoj sili što je dokazano, a da o kavliteti ne govorim. dalo bi se o nh i mf raspravljat, ali nije tema pa onda neka nastavi tema svojim tokom. svaka čast fendu i podržavam, ga ali se kvaliteta na fendu i pokazala nekad dok danas to nemože niti fend jamčiti
 
Na vrh