• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Takvi plugovi idu uglavnom po narudžbi,taj tip pluga je polunošeni imena BANAT 6/5 a cjena je 100.987.50 kn sa PDV-om
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
ja sam si gledo ovog...da čujem mišljenja...podešava se od 12-16 cola...18.900 kn

dscf2520qk9.jpg

Gledao sam i ja ovaj plug ali nekako mi izgleda slabo... Olt mi izgleda puno čvršće...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Znate onu izrečicu svako svoga konja hvali pa tako ču i ja svoj plug,imam isti taki ko sa slike v&n l950 na 14" i teram ga sa traktorom 85ks do dubine 30cm i ide odlično zemlja je srednje teška brzina ovisi dali mi se žuri ili ne od 6,5 do 9km/h
Na istoj parceli sam vukao v&n m1020 i puno teže mi se vukao od l950 za jednu brzinu manje sam ga morao vuči,a oba pluga su na 14"
taj v&n m1020 je za traktore preko 100ks nebi ga preporučio za traktor 80ks,a traktor od 80ks nemože polomit taj l950 nikak.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
taj v&n m1020 je za traktore preko 100ks nebi ga preporučio za traktor 80ks,a traktor od 80ks nemože polomit taj l950 nikak.

O tome ti govorim, traktoru 120-130ks najbolje lezi VN1020.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dado...koliko je L950 visok (od poda do ispod grede) i koliko je razmak od brazde do brazde???
Jel imaš predplužnjake i kak se ponašaju u sječkanoj kukuruzovini??
Ti veliš da oreš s 85 ks na 14", jel teraš u 4N ili brzina niže??
Koje dubine postižeš s njim??

Ja bi ga onda komotno moral vući s 95 ks na 14" i do 35 cm dubine s punom daskom u 4N, u lakšem tlu i do 30 cm dubine čak vjerujem da bi išlo i u 1V.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Visina je 75cm a razmak između brazda je 95cm,nemamo predplužnjake samo deflektore.Nismo nigdje malčirali kukuruz samo smo išli iza jednorednog berača i na 2jutara se nekad nezaštopa plug a nekad do 5puta ali to je zanemarivo,i to se štopa samo na 2brazdi.Rođak mi ima v&n m1020 i teraga sa hurlijem 100ks i veli da se i njemu zna nekad zaštopat na kuruzoviništu,tako da nevidim velku razliku između l950 i m1020. Da teram ga sa 85ks na 14" do dubine max 30cm jer onda vadimo neplodnu zemlju van jer do sad nikad nismo tako duboko orali.Oremo od 3-5 radne brzine,jer kad tata ore on onda u 3radnoj na 6,5km/h jer on misli da je 4 i 5 radna preveliko opterečenje za trakotor i da je to prebrzo oranje sve iznad 8km/h.

Evo video oranja u 4radnoj po kuruzoviništu,koje je brano jednorednim beračom
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NuG1EKfVH-Q[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ide to sasvim ok, imamo slične strukture tla...

Ja sam vukel 3x12" u 1V na 1900 okr, isto kak sad vučem i 2x14", nije bilo apsolutno nikakve razlike.
Tak da sam siguran da 3x14" vuče u 4N bilo gdje na 30 cm dubine.

U 4N pri oko 1900 okr ti je brzina cca 7 kmh.
U 1V pri oko 1900 okr ti je brzina cca 8 kmh.

A u 5N je brzina oko 9km pri istim okretajima, ali nemogu orati tak brzo jer mi predaleko baca brazdu, a ako idem sporije na dubini od 30 dosta se guši traktor pa ga neču uopče mučit tak s 2x14"
Recimo idealno je za pliće brazde, 20-25 cm u 5N na oko 1600 okr, to bi bilo oko 7,5 - 8 kmh.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vjerujem da bi orao sa samom 95ks bez problema sa v&n l950 na 14" do dubine 30cm po svojoj zemlji,jer vidim da nije ni teška ni lagana. Možda bi trebao neki uteg na ph stavit da nemaš proklizavanja,jer sa utezima ide puno bolje,manje proklizuje traktor.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Gledao sam i ja ovaj plug ali nekako mi izgleda slabo... Olt mi izgleda puno čvršće...

Koja je oznaka pluga ako 950 L onda je to plug do max 100ks, mi smo takav plug vukli sa traktorom od 70ks,podešen na 12,, Isto smo orali prije sa OLT 3x12 i V&N je puno lakši za raditi
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ako mislis uzimat Vogela uzmi si model 1020

To mi je preskupo a ja orem na godinu 17 hektara svega tako da mi to nije puno... A još su tu sad dva traktora pa to onda ide puno brže....
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Gledao sam i ja ovaj plug ali nekako mi izgleda slabo... Olt mi izgleda puno čvršće...

V&N je neusporedivo bolji od OLT-a lakše se vuče, ljepo okreče brazde.. imao sam olt 2×12, i s njim sam postizao max brzinu oko 5-6 km/h, traktor se mučio, sad s V&N 2×16 lakše radim i brže, biljne ostatke puno bolje zaorava, a što se tiče čvrstoče nemam zamjerke.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerujem da bi orao sa samom 95ks bez problema sa v&n l950 na 14" do dubine 30cm po svojoj zemlji,jer vidim da nije ni teška ni lagana. Možda bi trebao neki uteg na ph stavit da nemaš proklizavanja,jer sa utezima ide puno bolje,manje proklizuje traktor.

Ili Vogel L950 ili IMT 610.14 što se tiće plugova koji su ušli u najuži izbor.

Malo previše traže za polovne Vogele, pa bi moglo prevagnuti kupovina još jednog IMT-a i izrada 3x14" pluga.

Bobo daj mi reci jel bi se u Srbiji na vašaru našlo što dijelova od treće brazde, najviše me interesira ona ruka koja spaja treću brazdu prema prvoj??
Znaš sigurno na što mislim.
 
B

Bobo

Guest
Naslo bi se, kako ne...

Samo, treba znati da ce netko dovesti u Sid ili Rumu te djelove i da ce ti biti cjenom prihvatljivi da bi ti kupio...

Bilo ti je na njuskalu kompletna treca brazda za IMT 14" plug, cak sam ti i slao na PM taj oglas... Sto je s tim na kraju bilo?

Bila je i kompletna rama 3x14" IMT starij tip s poderanim daskama za 3000 kn...


Zovni onog iz strizivojne on bi to naj prije mogao imati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam niakad bil u SRB nit u Rumi nit u Šidu.
Jel ideš ti često tam??

Sječam se tog tvog PM-a i vidio sam ja to, al eto nažalost kad sam reko da to treba kupiti nisu me podržali moji ukučani u kupovini i tak da je to otišlo nekome drugome.

Vidiš ovog iz Strizivojne se nisam ni sjetio.
 
B

Bobo

Guest
Odem 2-3 puta godisnje u Rumu... Kolege mi idu i cesce, ovisi o potrebama...

A zasto jednostavno ne uzmes trobraznjaka i gotovo? Nadjes za male pare poderanog, po mogucnosti FOP i u Gudovcu ga pocastis s daskama, plazovima raonicima i deeeeri...

Ako zelis, raspitat cu se kod ovih mojih, mozda netko i zna za poderani 757.30...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajde raspitaj se, najradioje bi samo dijelove treće brazde, al ako bi se našao poderani trobražnjak, po mogućnosti fop može i to, pa ga sredim dok bude bilo para.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
2-brazni natjecateljski, okretac:


3-brazni s punim daskama, okretac:


4-brazni s resetkastim daskama, okretac:

Jel zna tko jel prodaju ravnjake i gdje i koliko bi došla cijena novog 3.br ravnjaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh