• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

S

seljaček

Guest
čini mi se dobar samo ipak malo skup mislim da bi takav V&N koštao bar 10000 kn manje
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Japa gdje si vidiojo taj Potinger i imaju li s tri glave okretač takav i meni bi odgovarao 2+1 a što se tiče vogela s tri glave najjeftinija verzija ti je 63000 kunića s PDV nije skupo ali je Mađarski proizvod pa sam i sam u mislima da to i nije neki kvalitet.
Ako te interesira Rabe 2+1 rešetkasti bez pretplužnjaka model Albatros 110 m možeš skinuti njegove karakteristike s interneta on stoji tj biće na sajmu 7500 eura + PDV --dobro izgleda ali u pričama kažu da je težak za vući, a i Ratarko se baš nije hvalio s rabe plugom.
 
B

Bobo

Guest
14"-16"-18"-20" :scratch

Nekako mi se cini da ces imati lijepih prblema s tanuranjem, ako budes orao na vise od 16", posto to izbacuje brazde uzasno velike, a ako imas neku tezu zemlju... ne zelim niti pomisliti koliko debele bi to komadine zemlje bili i s cime to istanjurati...

zar nije bolje rjesenje trobraznjak 12"-14"-16"?
 
J

japa

Guest
Ero kaže:
Japa gdje si vidiojo taj Potinger i imaju li s tri glave okretač takav i meni bi odgovarao 2+1 a što se tiče vogela s tri glave najjeftinija verzija ti je 63000 kunića s PDV nije skupo ali je Mađarski proizvod pa sam i sam u mislima da to i nije neki kvalitet.
Ako te interesira Rabe 2+1 rešetkasti bez pretplužnjaka model Albatros 110 m možeš skinuti njegove karakteristike s interneta on stoji tj biće na sajmu 7500 eura + PDV --dobro izgleda ali u pričama kažu da je težak za vući, a i Ratarko se baš nije hvalio s rabe plugom.

Imaš taj plug na Obrisan neispravan link.

Takav plug ima jedan u susjednom selu i plug izgleda zastrašujuće prema svima koje sam vidio iste kategorije. Veli da je plug odličan. Bio sam u Stepco-u prije kojih 10 dana. I poslali su mi ponudu za taj plug. Vjerojatno ću ovaj tjedan naručiti.
A što se tiće V & N plugova tu sam čuo svašta od toga da se lome pa da su odlični i tako. Rabe plug 2+1 ima moj bratić i orao sam s tim plugom ali nije to to. A što se tiće Pottingera još neznam nikoga da se žalio. Istina da je možda puno 55 000 kn, al ne kupuje se plug svaki dan.
 
J

japa

Guest
Bobo kaže:
14"-16"-18"-20" :scratch

Nekako mi se cini da ces imati lijepih prblema s tanuranjem, ako budes orao na vise od 16", posto to izbacuje brazde uzasno velike, a ako imas neku tezu zemlju... ne zelim niti pomisliti koliko debele bi to komadine zemlje bili i s cime to istanjurati...

zar nije bolje rjesenje trobraznjak 12"-14"-16"?

Možda imaš pravo Bobo, ali zato ću ja orati 2x 16", a uzet ću odmah i treću brazdu( da nemam probleme s kapitalnim ako ću je naknadno kupovat) pa uskoro dok se odlučim za novi traktor oko 120 KS da imam i treću brazdu, pa oram ako treba i na 20 ". A ako će biti prevelike brazde imam gredu za ravnanje 3 m.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Pozdrav Forumaši:
Kupio sam novi plug Lemken-Opal 5 koji je bio na sajmu u Gudovcu.
Plug je s tri brazde premetnjak s rešetkastim daskama. Forumaši želim čuti vaša mišljenja o takvom plugu a pogotovo od onih koji su ga vidjeli ili vidjeli takav plug u radu. Plug bi trebao doći u petak pa vam budem poslao i koju sličicu.
 
P

Poljodjelac

Guest
Dobra i ppoznata firma ja mislim da i plug mora biti dobar, koliko si ga platio.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Plaćen je 9800 eura plus PDV i 2200KN za prijevoz do Osijeka a iz mislim Nedelišća je firma koja ga je prodala.
Bio je i još jedan plug upitan sličnih karakteristika Regent kod Ferenčaka pa smo dugo dvojili između ta dva a ja mislim da je Lemken bolji i da se nismo prevarili. A cijena Regenta je bila 88300 KN sa PDVom
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Marko vidio sam na jednom tekstu mislim gdje su Regent plugovi da si spominjao Lemkena opal 5 pa mi reci kakav je orač i treba li dosta konjskih snaga za njega te što mi je najbitnije kako slaže brazdu i ima li velike razlike kad se vraća tj. lijeve i desne brazde.
Kako se tebi dojmio taj plug.
 
J

japa

Guest
vidio sam taj plug u Gudovcu. Čak sam se i raspitivao za njega.Da Ero zastupnik za Lemken je isti koji i za Claas, a firma je u Nedelišću. Plug je odličan., ipak je to Lemken.Ali možda malo preskup, pa sam ja u Gudovcu naručio 3 brazde Pottinger servo 35 kod Step Co-a.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Gledal sam taj plug, najbolji je, ja kad kupim traktor kupujem isti takav.
Koliko konja imaš traktor s kojim ćeš ga vući.
 
J

japa

Guest
robi kaže:
Gledal sam taj plug, najbolji je, ja kad kupim traktor kupujem isti takav.
Koliko konja imaš traktor s kojim ćeš ga vući.

plug stiže u 11.mjesecu tek tako da ću vjerojatno tek na proljeće s njim orat, a onda kupujem i NH t6050(125KS), ili Agrotron 120KS(nadam se da će kod Poljonove ostati još što na zalihi), pa će to bit dobra kombinacija ja se nadam.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Plug Lemken opal 5 je stigao i jučer smo ga istovarili,a danas smo malo išli probati kako to radi.
Što da vam kažem pa to je strava džoni ga vuče bez ikakvog osjećaja težine probali smo i do 12 km/h zemlja frca na sve strane.
Najljepše je oko 7.5 km/h s 1800 O/m okreće brazdu idealno i nemožeš poznati gdje su brazde spojene oranje izgleda kao nacrtano nigdje sastava koje sam primjećivao kod ovih ovdje orača s kunovim plugom gdje se mogu vidjeti lijeve i desne brazde kako bih ja to rekao.
No najbitnije je da sam ja prezadovoljan.
Stigla je i rotodrljača 302 R kunova još je nismo stavili u pogon ali budem vam pisao i o tome.
 
J

japa

Guest
robi kaže:
Uzmi agrotrona, zaboravi NH. vjeruj meni.


znam da je Agrotron ispitana kvaliteta, al sad sam na sajmu gledao i NH, pa ono traktor izgleda ludo, a pogotovo kabina koja je puno prostranija od Agrotronove, a opet neznam nekoga tko ima problema s NH. Robi zašto bih mi ti preporučio baš Agrotron ? Jel NH tolko loš ili znaš možda boljke njegove ?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
japa kaže:
robi kaže:
Uzmi agrotrona, zaboravi NH. vjeruj meni.
znam da je Agrotron ispitana kvaliteta, al sad sam na sajmu gledao i NH, pa ono traktor izgleda ludo, a pogotovo kabina koja je puno prostranija od Agrotronove, a opet neznam nekoga tko ima problema s NH. Robi zašto bih mi ti preporučio baš Agrotron ? Jel NH tolko loš ili znaš možda boljke njegove ?

mene samo zanima a kaj če vam sve prostranija i prostranija kabina, pa nije to onaj kombi taxi za prevoz putnika, traktor treba imat sve funkcije na dohvat ruke, preglednost i to je to, a ne 3 suputnička sjedala il neznam kaj, gluposti.
bio sam ja puno puta u agrotronu, dobro da stolni tenis nemrem igrat u kabini.
a dobro možda stvarno to nekome treba da može spavat u traktoru ko u kamionu iza sjedala, ja kad sjednem na sjedalo to je to, nebudem trčo okolo po kabini da dohvatim nekaj.
nekak mi nh ne leži, ta plava boja me ubija u pojam, još dok je novi ajde de, al kad izblijedi , neznam,inače traktor je ok i dobri su to traktori, i jedino mi se dizajnerski sviđa ona serija 7000 il tak nekak oni veči sa modernijim izgledom.
neču nikog odgovrat od nh niti od deutza
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Preporućam ti dajca zato kaj je on na 2 mjestu po prodaji u njemaćkoj i svi ga tamo hvale sve više i više.
Za NH ni neznam na kojem je mjestu.
Uostalom njemaćkoj kvaliteti mislim da NH ne parira.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Marko hurliman--- drage volje bih poslao slikice ali postoji li neki lakši put nego onaj koji je Bobo opisao ja se u to ne razumijem. Jedino da je pošaljem meilom a neznam kako na ovaj forum to mogu izvesti.
Jedino da ih pošaljem nekom od vas koji imate E-poštu pa je vi u moje ime objavite bio bih zahvalan za takvu uslugu. :!:
 
Na vrh