• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

B

Bobo

Guest
Kako mislis gdje smo iskopali? Bili u Gudovcu izlozeni prije godinu dana i ja uslikao ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
:lol: :lol: :lol: :lol:
ma smiješno da to 130ks vuče...
samo ga mogu tako slikat i ništa drugo :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
marko da, taj df vuče taj plug

gospon simon1980 ima i lijepih video uradaka pa pogledaj šta df radi, nije za povjerovat,
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa da znam da vuče i svaka čast traktoru da vuče...
ali opet moras imati brzinu,dubinu,kvalitetu oranja....
mogu i ja na svoje 80ks potkapčit 3 brazde ali nije to to..
bolje da si traktor lijepo pjeva kad ti oreš nego da se muči... ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa tu ja s 3 brazde oreem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ali opet ako ore tom brzinom i nije nešto brz..ja orem 10-12km/h nema uopče veza kakva je zemlja...i uvijek MF ide ko beba što mi je najbitnije.....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
marko hurlimann xa86 kaže:
pa tu ja s 3 brazde oreem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ali opet ako ore tom brzinom i nije nešto brz..ja orem 10-12km/h nema uopče veza kakva je zemlja...i uvijek MF ide ko beba što mi je najbitnije.....


Al ore na 20 cola po brazdi, znači ukupno 80 cola, ili 2 metra :shock: :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
da i ore po zemlji koaj se sama rasipa :mrgreen: :mrgreen:
al opet imam i ja zemlje koja se rasipa i teško je plug vuči...ali vidim ovo je laka zemlja..
htio bih tu kombjnaciu u mome kraju vidjet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a ove što ore na 20cola nije i neki problem kod mene na jednom komadu je orao claas celttis 92ks s lemkenom opal 5 na 22 cola 3 brazde :mrgreen: :mrgreen: ali kad je došaao u šudfer samo su okretaji padali i trebalo ga prešaltat u kornjaču :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..tak da laku vuče i taj 4 brazde ali je to opet mučenje traktora i skračuje mu se vijek..
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Forumaši može jedna pomoć oko izbora pluga :?:
Imam džonija od 110 ks--kako to oni kažu čiste snage i kupio bih plug s tri brazde okretač i sam neznam oko izbora što bih kupio.Zemla koju imam je srednje teška moglo bi se reći i lakša --bjeljuga .
U ponudi sam imao : 1- Regenta 2+1 oko 90 000 kn. (rešetkaste daske)
2 - vogel-not 1020 oko 70 000 kn. (pune daske moguće i kratke i dugačke po izboru)
3 - Rabe Albatros 110 m isto oko 75 000 kn (rešetkaste daske)
4 - Lemkena Vario ali je cijene 130 000 kn pa otpada zbog cijene
5 - Kun 122 multi master cijene oko 80 000 kn ali s isporukom u drugom mjesecu iduće godine.
Ima li još neko nekakav prijedlog i dali ima negdje novi plug koji bi vi preporučili.
Radim oko 50 hektara zemlje i uglavnom hranu za krave proizvodimo.
Bit ću vam zahvalan na svakom savjetu .
 
S

seljaček

Guest
1. Kuhn 122
2. V&N 1020
3. sve ostalo
omjer cijene i kvalitete i naših uvjeta poljoprivrede
 
B

Bobo

Guest
seljaček kaže:
1. Kuhn 122
2. V&N 1020
3. sve ostalo
omjer cijene i kvalitete i naših uvjeta poljoprivrede


Slozio bih se s ovim. Kuhn je dosta kvalitetna firma, iako bih ja sto zbog lako obradive zemlje, sto zbog cijene uzeo najprije Vogela. ne znam sto je kod tebe lako obradivo, ali znam da su trobrazni vogeli jako rasprostranjeni, i da se nitko na njih nije zalio...

Kuhn bi od vogela trebao biti kvalitetniji, ali u laganoj zemlji mislim da ce raditi i jedan i drugi bez greske. Samo odaberi pravilan tip daske za svoju zemlju i nemas problema.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ja bi preporučio V&N xm 1050, to je plug puno kvalitetniji od 1020.
V&N xm 1050 se nije loš pokazao ni u teškoj zemlji...
Evo slika
plug.jpg


Ovako izgleda oranje nakon kukuruza
SSM15929.jpg
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
ursusc360 kaže:
zadnje brazde skinite ili pokidane?

vidi se da su skinite,

a i df je nataknuo da su skinite, jer su uvjeti bili nemogući :blackeye
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Hvala onim koji su se javili i dali svoja mišljenja za izbor pluga.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
seljaček kaže:
1. Kuhn 122
2. V&N 1020
3. sve ostalo
omjer cijene i kvalitete i naših uvjeta poljoprivrede


Slozio bih se s ovim. Kuhn je dosta kvalitetna firma, iako bih ja sto zbog lako obradive zemlje, sto zbog cijene uzeo najprije Vogela. ne znam sto je kod tebe lako obradivo, ali znam da su trobrazni vogeli jako rasprostranjeni, i da se nitko na njih nije zalio...

Kuhn bi od vogela trebao biti kvalitetniji, ali u laganoj zemlji mislim da ce raditi i jedan i drugi bez greske. Samo odaberi pravilan tip daske za svoju zemlju i nemas problema.

v&n obavezno, i on mora radit u svim uvjetima, ima oznake L M S i njihove kombinacije, i ovisno od oznake je lagani, srednje teški ili teški plug, a daske oni rade za naše tipove tla, jer i fužinar batuje koji ja imam ima v&n sve djelove.
v&n bi ja izabrao, naravno što i jesam ali ravnjak
 
J

japa

Guest
Da li je po vama ovo dobar plug : poettinger SERVO 25: 2 brazde mogućnost treće
razmak izmedu tijela: 102 cm
širina brazde: 35-40-44-48
klirens: 80 cm
profil grede: 100x100x10 mm
daska puna
crtalo nazubljeno 590 mm
metalni kotač 505x185 mm
predplužnjaci
cijena 55 000 kn

Da li je to dosta jaka greda 100x100x10 ako se i treća brazda stavi ? hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh