• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

S

seljaček

Guest
Oznaka je 3M 950 ls mislim tako nešto nejde mi se van gledat daska je rešetkasta,nisu vario ručno štelanje sa šarafima,12,14,16 cola, lemes u jednom komadu nema promjenjivu špicu žalim što to nisam uzeo cijena 19500 kn u Lateranu PSC ferenčak mislim oko 21300 kn sa pdv om zato sam išo u Vinkovce a i bila je jesen trebalo je orat inače da sam čekao dostave ih unutar 7-10 dana. zadovoljan sam sa njima jako lijepo rade. Ja sam iz Ćurlovca naj brdovitiji kraj BBŽ-a. Dosta zemlje imam u Jabučeti i Babotoku koma. kod nas ih ima dosta ja znam za 4 i svi su zadovoljni osim jednog mudraca koj ih je uspio povinut sa hurlijem 106 ks. pa sad žali što mi ih nije prodao. :D :D
 
B

Bobo

Guest
Mislim da manji kverneland plugovi imaju velicinu daske kao standardni 12" plug a veci kao standardni 16". Sad jos se daju vario sistemom rasiriti na 20" ili 22" ali to nije to...

I ja sam pobornik vise manjih brazdi, no morate gledati koliko kosta 4 br plug, akoliko 5br. Ratarko je pisao koliko su mu trazili za 5. brazdu nadoplatu, pa je od nje odustao...
 
S

seljaček

Guest
Bobo kaže:
Mislim da manji kverneland plugovi imaju velicinu daske kao standardni 12" plug a veci kao standardni 16". Sad jos se daju vario sistemom rasiriti na 20" ili 22" ali to nije to...

I ja sam pobornik vise manjih brazdi, no morate gledati koliko kosta 4 br plug, akoliko 5br. Ratarko je pisao koliko su mu trazili za 5. brazdu nadoplatu, pa je od nje odustao...
Slažem se košta 5 brazda a koliko košta svake 3 godine novi od 4 brazde jer možda bi sa 5x14 orao bez da se lomi. :lol:
 
K

KRESO

Guest
@ seljanček, lemes u jednom komadu nema promjenjivu špicu žalim što to nisam uzeo!!

da šteta jer su špicevi dobra fora ja ih mjenjam jedanputa godišnje ,kada potrošim jednu stranu okrnem ga za 180 stupnjeva i ponovo vozi plug odmah ide bolje u zemlju pogotovo kada je suho :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Oznaka je 3M 950 ls mislim tako nešto nejde mi se van gledat daska je rešetkasta,nisu vario ručno štelanje sa šarafima,12,14,16 cola, lemes u jednom komadu nema promjenjivu špicu žalim što to nisam uzeo cijena 19500 kn u Lateranu PSC ferenčak mislim oko 21300 kn sa pdv om zato sam išo u Vinkovce a i bila je jesen trebalo je orat inače da sam čekao dostave ih unutar 7-10 dana. zadovoljan sam sa njima jako lijepo rade. Ja sam iz Ćurlovca naj brdovitiji kraj BBŽ-a. Dosta zemlje imam u Jabučeti i Babotoku koma. kod nas ih ima dosta ja znam za 4 i svi su zadovoljni osim jednog mudraca koj ih je uspio povinut sa hurlijem 106 ks. pa sad žali što mi ih nije prodao. :D :D

bio sam jednom u jabučetu, kroz neku šumu, kod frenda u vinograd, bregovi su da se smrzneš, tamo i krava pod ručnom pase travu.
ko se imalo boji tamo nek ne ide ni naprazno sa traktorom, mi isto imamo takvih brda al puno manje, svaka čast , ko se tam nauči orat ko seljaček, taj je orač
 
S

seljaček

Guest
Ma tu je to negdje iako imamo mi i ravne zemlje (10%) nagiba bočno i uzdužno ali sve se to ore . Pa mi slavonci pričaju o teškom oranju :twisted:Životna mi je želja orati ravnu parcelu. :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Ma tu je to negdje iako imamo mi i ravne zemlje (10%) nagiba bočno i uzdužno ali sve se to ore . Pa mi slavonci pričaju o teškom oranju :twisted:Životna mi je želja orati ravnu parcelu. :mrgreen: :mrgreen:

bilo bi ti jako dosadno i još k tome bi plugove strgo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kad se navikneš na brda gdje je sve na ivici prekretanja, gdje svaki breg na nekoliko strana visi, onda na ravnom ti nekaj nebu štimalo, buš si mislio da pre dobro ide :mrgreen:
ja kad sa brda dođem na ravno sve mi nekak čudno, opustiš se
 
K

KRESO

Guest
svaka čast ja mrzim orati po brdima imam ij takve zemlje gdje traktor ore samo u jednom smjeru (prema dolje naravno)
i onda mi dođu svinje i pojedu kukuruz :twisted:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
svaka čast ja mrzim orati po brdima imam ij takve zemlje gdje traktor ore samo u jednom smjeru (prema dolje naravno)
i onda mi dođu svinje i pojedu kukuruz :twisted:

kakvo oranje u jednom smjeru, mi deremo i razor i naor u oba smjera na brdima, okrečemo se na nagibima :!:
šta misliš da oremo u jednom smjeru i još voda napravi kuršlus, pa kak bi opet orali ovak bar je uvjek ista parcela, nekad se gadno uznojim na pojedinim komadima, a negdje je milina sam se vozim.
kod nas svinje i srne eto još po ljetu podlete pod kosu :mrgreen: :blackeye
 
K

KRESO

Guest
moramo u jednom smjeru jer traktor nemože vući plug uz brdo a i kukuruz se bere ručno, međutim sam tamo posadio šumu jer nema vajde od toga jedino da vinograd zasadim ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
tešku zemlju bi najbolje bilo ne orati nego nekako skloniti biljne ostatke i proći s ovim čudom .jedino što zemlja mora biti suha.

Obrisan neispravan link.
 
S

seljaček

Guest
jd4755 kaže:
tešku zemlju bi najbolje bilo ne orati nego nekako skloniti biljne ostatke i proći s ovim čudom .jedino što zemlja mora biti suha.

Obrisan neispravan link.
UH a sa čime bi to vukli????
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
5700 eura u Francuskoj .moram si do ljeta nabaviti takvoga.brže od oranja,dublje i riješavaš se nepropusnog sloja.
treba bar 200ks a možda i ne .ja sam ljetos radio s pegorarom s 5 klinova 60 cm duboko 3 m zahvat s 190 ks traktorom i nije bilo baš preteško.
 
P

Picek

Guest
jd4755 kaže:
5700 eura u Francuskoj .moram si do ljeta nabaviti takvoga.brže od oranja,dublje i riješavaš se nepropusnog sloja.
treba bar 200ks a možda i ne .ja sam ljetos radio s pegorarom s 5 klinova 60 cm duboko 3 m zahvat s 190 ks traktorom i nije bilo baš preteško.
to bi bilo ovako nešto?
Obrisan neispravan link.

ovo je već malo drugačije:
Obrisan neispravan link.

ovo je kratki opis načina rada.
Obrisan neispravan link.
 
P

paor

Guest
čitam danas u Plavom oglasniku ponudu pluga Overum 3b za 1600 €...pa ako su tako dobri i nekog zanima, eto...
 

Najnoviji postovi

Na vrh