• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

A

agrarac

Guest
frks kaže:
plug je 3x12 vučem ga s fotonom˝kinez˝80ks plug je loš nisam zadovoljan malo je ipak pre mekan za taj traktor prošli mj sam ga pojačao s cijevi koja ide s rame na gredu slika 3 i 4.prikolica je tehnostroj nije za prodat @robi koliko je vellik i težak taj plug s čim ga vučeš

a koliko je tebe koštao taj imt ov plug?
 
B

Bobo

Guest
@frks: Ja jos uvijek ne mogu doci do sebe kako si uspio tako polomiti onako jak plug... Mislim da ce biti da si negdje zapeo s njim ili si orao po asfaltu...

Covjek ovdje je imao onaj stari tip 3x12" IMT pluga i orao sa IMT 577 s njime. Nikad nista plugu nije bilo. redovno mijenjanje lemesa i osini po prasini...

Kad sam gledao slike, kosa mi se digla!, Sav sam se najezio!

Da nadjem negdje jos jednu brazdu za moj 2x10" plug, i da to spojim, dao bih ti da s njim ores, jer ga sigurno ne bi ovako polomio pri normalnom oranju.

Ja sa svojim plugom izoravam stare panjeve od sljiva, a plug ni da se pomakne... Stari je jednom prilikom orao blizu jednog oraha i polomio je lemes na 3 dijela, drugo nista! Sto se mora raditi da se tako polomi plug, meni ne dolazi u glavu, jer toliko tvrda zemlja da je, taj tvoj kinez ne bi mogao ni pomisliti na 3 brazde, a kamo li orati s njima...

@Agrarac: Pise na cjeniku od 01.01.2007 da IMT plug 756.30 (3x12") kosta 11468 Kn (cijena s PDV-om)
 
R

ROKI

Guest
Novi IMT plugovi su od slabijeg materijala napravljeni tako da je tu problem. Stariji plugovi su bili od puno kvalitetnijeg materijala. Ja sam sa IMT-533 uspio polomit jednobrazdni IMT 16". Nepitaj kako, bilo je suvo, puko je kod osovine. ;)
 
B

Bobo

Guest
ROKI kaže:
Novi IMT plugovi su od slabijeg materijala napravljeni tako da je tu problem. Stariji plugovi su bili od puno kvalitetnijeg materijala. Ja sam sa IMT-533 uspio polomit jednobrazdni IMT 16". Nepitaj kako, bilo je suvo, puko je kod osovine. ;)


CESTITAM, Duze!!

Tebi treba dati medalju "boraca palih plugova" za iznimna postignuca na ovom podrucju! Ovo je stvarno postignuce svjetskih razmjera! Ovo nije normalno, kako si to uspio postici?!?

Ja sam orao sa 610.10 IMT plugom 50cm duboko i zapeo sam za zilu oraha i traktor se nije mogao pomaci, a kamo li da polomim nesto na plugu! Ne znam koliko je zlostavljanja taj tvoj plug istrpio, ali ovo je stvarno za anale... Polomiti jednobrazni IMT ne moze svatko, za to treba biti naderen ;)

NHF
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
da tako sam i ja platio taj plug.kod mene je teška zemlja nekakva žuta i siva ilovača tu 3x14plug na dubini od35cm nemože vuč traktor od100ks nego od bar 115ks a ja s 80ks nemogu dublje od 30cm.
plug izgleda jak ali je matrijal malo tvrđi od repe tako da nema snage.
nekada su matrijali bili jači na imt-u što danas mije slučaj imam jedan 2x10imt iz 68g i vukao sem ga s 549 i po žilju i kamenu nikad ništa samo klepaj lemeše i deri
 
I

Ivan_MF

Guest
Moj IMT plug je isto pucao :mrgreen:

Spustio sam ga preko 30 cm i ona greda ( neznam kako se zove) gdje je plug zakopčan za traktor pukla je ko da je od stakla :oops: :roll: :mrgreen:

I morao sam ga pojačavati jer nisam mogao orati tešku zemlju, brazde su se samo savijale :roll:

Inače radi se o 3X14 plugu, mislim da je 757.30
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ivan_MF kaže:
Moj IMT plug je isto pucao :mrgreen:

Spustio sam ga preko 30 cm i ona greda ( neznam kako se zove) gdje je plug zakopčan za traktor pukla je ko da je od stakla :oops: :roll: :mrgreen:

I morao sam ga pojačavati jer nisam mogao orati tešku zemlju, brazde su se samo savijale :roll:

Inače radi se o 3X14 plugu, mislim da je 757.30
Taj tvoj plug je star godinu ili dvije, a izgleda k'o da je star 30 godina. :blackeye
 
I

Ivan_MF

Guest
Ma nek izgleda kak hoče :mrgreen:

Nađi mi kupca za njega :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Bubu kaže:
Ratarko, zasto ne bi narucio plug sa jos jacom gredom? Ili vec koristis najjace sto postoji?

Za Rabe plug koji je sada skoro tri godine star imam najmasivniju gredu koja se nudi za četiri brazdni plug 160x160 .
Kod Rabe pluga nije greda najslabija karika nego daske i nosači dasaka , oni prvi pucaju .
Landsberg plug kojemu sam slomio gredu je bio 3+1 a greda je bila 120x120 .
 
B

Bubu

Guest
Video sam Jednog NHF koji vuce za sobom Poettinger Servo 55 sa resetkastim daskama 5 brazdi s tim da je skinuo poslednju i teli se po njivi onda kada su prestale kise da padaju. Plug je sa gredom iz komada i verovatno je jaca greda nego na tvom Landsbergu.. ? Traktor i plug su stariji od 5 godina..
 
K

krx pozega

Guest
@Ratarko...ako smijem primjetiti kod vas su plugovi u punom smislu riječi potrošna ili potrošnija roba tako da nevidim kakvi bi plugovi bili super idealni za vaš tip zemlje...sam si dosta puta pisao da svi imaju kakvih takvih problema sa plugovima kao uostalom i kod nas kako vidim...tako da bi moje pitanje bilo jel postoje za tebe idealni plugovi ili dali ti i tebi slični imaju kakvu spoznaju o tome...narvno da ne težim savršenstvu ali recimo makar plugovi koji su se najbolji pokazali..kod vas :?:...jel ti plugovi onda zaista moraju biti dobri :roll: ...
 
S

seljaček

Guest
Bogec ako kupiš case-a 95 slobodno muzmi V@N M 950 ja sam po svog išao u Vinkovce ( iz Bjelovara) sa Agrofarmom 100 orem 3x 14 i ide do 35cm 6- 8,5 km/h što je optimalno 3x16 ide ali 3 radna 4-6 km/h što mi se čini sporo. A što se tiče "profesionalnih PLUGOLOMACA" jeste li razmišljali o tome da možda u vašim uvjetima rada teška zemlja teški traktori velike snage nebi bilo pametnije kupiti plug sa brazdom više recimo ako oreš sa 200 ks i 4 brazde 18 cola nebi li bilo bolje 5 x 14 zahvat je neznatno manji ali mislim da je opterečenje na plugu daleko manje kada sam orao sa zetorom 7245 2x16 plug je škripao i podavao se po zemlji uvijao se vibrirao a 2x 14 nije ni trzno na istoj parceli niti kad sam ga vukao sa Agrofarmom ovog ljeta poslije ječma dubina 35cm.
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
@Ratarko...ako smijem primjetiti kod vas su plugovi u punom smislu riječi potrošna ili potrošnija roba tako da nevidim kakvi bi plugovi bili super idealni za vaš tip zemlje...sam si dosta puta pisao da svi imaju kakvih takvih problema sa plugovima kao uostalom i kod nas kako vidim...tako da bi moje pitanje bilo jel postoje za tebe idealni plugovi ili dali ti i tebi slični imaju kakvu spoznaju o tome...narvno da ne težim savršenstvu ali recimo makar plugovi koji su se najbolji pokazali..kod vas :?:...jel ti plugovi onda zaista moraju biti dobri :roll: ...

Nema univerzalne pameti po pitanju pluga .
Probaš pa vidiš da li ti odgovara ili ne .

Prije tri godine sam mislio da je upravo Rabe plug ono što mi treba . Pokazalo se da je ta firma u to vrijeme bila u velikim problemima što se sigurno odrazilo na kvalitetu njihovih proizvoda . Nije da izmišljam jer sam od firme Rabe tada kupio dva nova stroja i oba su došla sa vidljivim puknućima na sebi . Kvarove sam reklamirao ali i firma u HR od koje sam kupio te strojeve je bila u banani ( Agroslavonija ) tako da nikada nisam ništa ostvario po tome pitanju . Sada ima to što imam ... dva Rabe stroja proizvedena tako da su samo sjena onoga što Rabe zapravo je .

Ono što sam još naučio je da moj plug treba imati hidraulično regulirano preopterećenje na svakom radnom tijelu ... drugo sve sam kupio kako treba . Ako bih sada kupovao ponovo plug ne bih izabrao Rabe . Pokušao bih sa Lemkenom ili Kuhnom ali to sam i onda znao .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Bogec ako kupiš case-a 95 slobodno muzmi V@N M 950 ja sam po svog išao u Vinkovce ( iz Bjelovara) sa Agrofarmom 100 orem 3x 14 i ide do 35cm 6- 8,5 km/h što je optimalno 3x16 ide ali 3 radna 4-6 km/h što mi se čini sporo. A što se tiče "profesionalnih PLUGOLOMACA" jeste li razmišljali o tome da možda u vašim uvjetima rada teška zemlja teški traktori velike snage nebi bilo pametnije kupiti plug sa brazdom više recimo ako oreš sa 200 ks i 4 brazde 18 cola nebi li bilo bolje 5 x 14 zahvat je neznatno manji ali mislim da je opterečenje na plugu daleko manje kada sam orao sa zetorom 7245 2x16 plug je škripao i podavao se po zemlji uvijao se vibrirao a 2x 14 nije ni trzno na istoj parceli niti kad sam ga vukao sa Agrofarmom ovog ljeta poslije ječma dubina 35cm.

hvala SELJAČEK , ti si koliko vidim iz mog kraja, kad si išao iz bjelovara u vinkovce.
iz kojeg si mjesta :?:
daj mi molim te reci koja je točno oznaka tih plugova :?: to su vario :?: koliko cola ,kakva daska, kakvo štelanje i kolko okvirno dođu.
kad u našem kraju tak idu onda je to valjd to, to si u lateranu uzeo :?:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ma možeš uzeti i L 950 3 br 12/14 pa ujak ima takvoga za traktor od 70 ks
 
R

ROKI

Guest
Ratarko pa šta nisi uzeo plug kao što talijani imaju? Oni oru kao ti na 40 cm i više na teškim tlim. Onda ti daska nebi pucala. Promašio si klasu pluga s obzirom na svoje teško tlo, težinu i snagu traktora, širinu i dubinu oranja.
 
B

Bobo

Guest
Citao sam neke strane forume poljoprivredne, i svi mahom hvale najprije Kverneland plugove, zatim lemken, pa prazno prazno i onda idu ostali...

Glavno da je kverneland prvi po pitanju kvalitete, pouzdanosti, potrosnje dijelova, ma svega... Lemken takodjer, ali po njihovim pisanjima, ispada da su podjednaki, iako bi dosta njih prije kvernelanda uzelo...

Ratarko: zasto ti nisi Kvernelanda naveo, a Kuhn jesi?

@Seljacek: "Profesinoalni plugolomci" rade tesku zemlju, i jos uz to Ratarko je napisao da ore vecinu zemlje na 40cm. Za repu je to valjda neki minimum dubine, nemam pojma... meni se u bilo kojoj zemlji da je ne znam kakva za ratarsku proizvodnju oranje dublje od 30cm cini cista glupost, i dosta ce se ljudi samnom sloziti.

I onda se mi cudimo sto lome plugove...

Dakako, teski i snazni traktori cine svoje i kod njih nema oces-neces... MORAS ;) po cjenu pucanja pluga...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ROKI kaže:
Ratarko pa šta nisi uzeo plug kao što talijani imaju? Oni oru kao ti na 40 cm i više na teškim tlim. Onda ti daska nebi pucala. Promašio si klasu pluga s obzirom na svoje teško tlo, težinu i snagu traktora, širinu i dubinu oranja.


To sam mu i ja jednom napisao, talijani oru duboko i imaju masivne plugove- nešto kao PIETRO MORO, NARDI...
 
K

krx pozega

Guest
Ja bi se također složio da bi bolje prolazila brazda više sa manjim zahvatom...da ni ne govorim kako je poslije lakše za obradu...da nakon obrade idu sa rotosemom još da ali sa sijačicom bez prijelaza rotodrljače nemogu vjerovat da li se uopće može tako radit...u tako teškoj zemlji
...to je meni od prvog dana bilo nejasno...dobro mi imamo laganu zemlju...kod nas je velika sramota vidjeti nekoga da sije u neobrađenu zemlju sa imalo busa...ali rijetko da itko koristi rododrljaču je isto činjenica...ja ću je uzeti samo zbog kombinacije i da smanjim prohod koji iovako nije nikad veći od max. tri puta(bez sjetve)...
 
R

ROKI

Guest
Kad sam polomio IMT-ov plug lijepo sam ga popravio, prodo i otišao u OLT. Kupio sam jači plug od IMT-a i sad orem bez brige. Za svako tlo i za svaki traktor postoji pravi plug, samo treba pravilno izabrati. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh