• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvona kaže:
Bježi od UNIE ,TX jel Danijel još ima premetni od UNIE za JD 4955

nema...s njim je krenio orat i nije 20m napravio i pukla, otpala brazda...sada imaju oltovoga četiri brazde

EDIT: plug je kupljen novi..taj dan kada je dovežen taj dan se i raspao..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
E to je ono o čemu sam htjeo pisati o UNIA priključcima,pucala mu je navodno skroz druga brazda.Da bi na kraju plug i ostao na njivi dok ga ovi iz srevisa nisu tamo i pokupili
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
evo slika mog imt pluga Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zvona kaže:
E to je ono o čemu sam htjeo pisati o UNIA priključcima,pucala mu je navodno skroz druga brazda.Da bi na kraju plug i ostao na njivi dok ga ovi iz srevisa nisu tamo i pokupili

i kak je završilo na kraju s tim plugom el to bio jurval, lateran il tko :?:
hmmm zanimljivo za čuti :shock:
imam prospekt od unia strojeva i taj plug je valjd među najmanjima strojevima, sve imaju veliko koje traži puno snage, pogotovoe za dopunsku obradu je sve veliko, al da je tak loša proizvodnja :?: :?: :?: :?:
pa kod nas ne pucaju plugovi, ja nisam nikad naišao na slučaj kod nas da se potrgalo plužno tjelo il okvir, dobro ak zariba crtalo il ga izgubite.kod nas ak na oranje morate kvačit tanjurače več je zlo i naopako a kamoli dva traga tanjuračom pa drljače, kod nas su takve drlje od plugova starije od mene u večini slučajeva a ja sam blizo 30.g., a oru da je milina.
pa me sve to čudi kak to sve puca , pa koliko koštaju takvi vogel nootovi a oni su bolji kad ovi dođu 1700 ojira

FRKS koliko je cola taj plug , kak te služi, s kojim ga traktorom ganjaš :?:
sviđa mi se đubretarka iza , oš prodat :?:
 
R

Ratarko

Guest
Prošle godine sam slomio plug po pola glavne grede .
Radilo se o Landsberg plugu sa četiri brazde po 14 cola .
Znam za puno slomljenih plugova u mojoj okolici , svake godine neki od poznanika slomi plug samo to su druge priče.
Taj JD 4955 bi slomio i gevikt , mrcina od traktora ... ne čudi me što je UNIA plug popustio .
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
plug je 3x12 vučem ga s fotonom˝kinez˝80ks plug je loš nisam zadovoljan malo je ipak pre mekan za taj traktor prošli mj sam ga pojačao s cijevi koja ide s rame na gredu slika 3 i 4.prikolica je tehnostroj nije za prodat @robi koliko je vellik i težak taj plug s čim ga vučeš
 
R

Ratarko

Guest
Zanimljivo koliko su mu veliki ovi noževi što glume crtala :shock:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Ratarko kaže:
Prošle godine sam slomio plug po pola glavne grede .
Radilo se o Landsberg plugu sa četiri brazde po 14 cola .
Znam za puno slomljenih plugova u mojoj okolici , svake godine neki od poznanika slomi plug samo to su druge priče.
Taj JD 4955 bi slomio i gevikt , mrcina od traktora ... ne čudi me što je UNIA plug popustio .

pa onda su kod vas plugovi potrošna roba kad tak trgate, a kak si ga ti RATARKO uspio potrgat, šta si zapeo negdje?
imate jake traktore , masivne plugove i to dosta skupe , ok imate i puno zemlje tam svi pa vam trebaju, pa kak to puca, pa el nebi trebo se traktor prije izbacit iz brazde il krepat nego plug puknit :?:
ja sam stalno mislio kak je kod vas zemlja milina, sam se voziš, a joooooj :shock:
onda se ja nemam šta bunit da je moja zemlja gadna :D :D :D :D
 
K

KRESO

Guest
Ratarko kaže:
Zanimljivo koliko su mu veliki ovi noževi što glume crtala :shock:

dobra stvar su ti noževi i ja imam takve samo sam ga potrgao ,imam novi nož ali nikako da ga stavim jer sam izgubio jednu pločicu sada moram i nju kupiti! :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
koliko košta takav vogelov plug ako nije tajna :?:

dobro pitanje KREŠO , i koliko je to cola, s kojim traktorom to vučeš.
ROBI svaka čast na kupnji :D :D i da te služi još bolje :D
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Plug košta 19500 kn, težak 325 kg i ide u dubinu bez problema, ako traktor može vući,
34 cm probano, a te noževe sam dodatno platil, 250 kn komad,.
Plug je štelajući 12-16 cola, a vučem ga s agroplus 100, 6 cilindara, 100 konja.
Plug je Farmer 3 sl 950, razmak između brazdi je 95.
Hvala na čestitkama.
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
prava pila nema šta za male novce dobar plug
čestitm i neka te dobro služi :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
robi kaže:
Plug košta 19500 kn, težak 325 kg i ide u dubinu bez problema, ako traktor može vući,
34 cm probano, a te noževe sam dodatno platil, 250 kn komad,.
Plug je štelajući 12-16 cola, a vučem ga s agroplus 100, 6 cilindara, 100 konja.
Plug je Farmer 3 sl 950, razmak između brazdi je 95.
Hvala na čestitkama.

pa nije pretjerana cjena , ma ak tak ide to je super investicija, daj mi reci kak bi ga mogao terat traktor od 95 ks , na kojoj colaži :?: :?: nisu teretni, ma sviđa mi se pogotovo daska, el manji otpor :?:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
ma išel bi, deneš ga na 12 cola i ide, pri meni je na 14 cola, ...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bogec bez problema sa njim možeš raditi sa traktorom od 95ks i to na 12 sigurno a možda i sa 14 cola.Ujak ima V&N L 950 farmer 3x12 i ore sa traktor od 71ks.
pogledaj pod Ursus
 
K

KRESO

Guest
ja imam v&n ma super plug moj je l 950 2x14-16 evo već deseta godina i bez problema samo mi je jedna daska pukla i ostalo potrošni materijal jedino da je malo teži to je moja zamjerka
 
R

Ratarko

Guest
bogec kaže:
Ratarko kaže:
Prošle godine sam slomio plug po pola glavne grede .
Radilo se o Landsberg plugu sa četiri brazde po 14 cola .
Znam za puno slomljenih plugova u mojoj okolici , svake godine neki od poznanika slomi plug samo to su druge priče.
Taj JD 4955 bi slomio i gevikt , mrcina od traktora ... ne čudi me što je UNIA plug popustio .

pa onda su kod vas plugovi potrošna roba kad tak trgate, a kak si ga ti RATARKO uspio potrgat, šta si zapeo negdje?
imate jake traktore , masivne plugove i to dosta skupe , ok imate i puno zemlje tam svi pa vam trebaju, pa kak to puca, pa el nebi trebo se traktor prije izbacit iz brazde il krepat nego plug puknit :?:
ja sam stalno mislio kak je kod vas zemlja milina, sam se voziš, a joooooj :shock:
onda se ja nemam šta bunit da je moja zemlja gadna :D :D :D :D

Bogec ne lome svi ljudi kod nas plugove ali česta je pojava pogotovo kod mojih poznanika koji rade sa malo većim traktorima .
Traktor od +200 KS odnosno +10 tona svoje težine relativno lako polomi plug ako se poklope par uvjeta . Traktor se gotovo niti ne strese ako recimo zapneš za neki panj ili slično ... samo čuješ zvuk , okreneš i vidiš da si odlomio sigurnosni vijak što je idealan scenarij. Kada sam slomio plug po pola zapeo sam za korijen od šikare tik uz kanal i to sa trećom brazdom ( malo čudno ali tako je bilo ) . Sigurnosni vijak se taj puta nije slomio nego je popustila greda kojoj je očigledno dosadilo dugogodišnje maltretiranje po našim teškim tlima . Dogodi se .
 
B

Bubu

Guest
Ratarko, zasto ne bi narucio plug sa jos jacom gredom? Ili vec koristis najjace sto postoji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh