• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

B

Bubu

Guest
Jel ima neko iskustva sa REGENT plugovima? Ja sam video jedan u radu na takmicenju oraca u Srbiji. Traktor Valtra 190 ks u agregatu sa Regent 4-brazdnim plugom obrtacem je bio pobednik u klasi do 200 ks mislim. Ali me zanima da li ih je neko video u duzoj exploataciji, da li su izdrzljivi i t d....?
 
J

JOSIP.1

Guest
moram ovo komentirat, kakvi prekrasni plugovi, divota, sigurno su i jako kvalitetni, mora da jesu, da da....
:D :D :D :D :D :D :D
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
:idea: Može li mi tko reći kakvi su Regent 200 plugovi.Danas sam vidio jedan prevrtač u Ferenčaku s tri brazde koji košta oko 90 000 kn sa PDV.
Mogu li se oni usporediti s Kunovim sličnim plugom i koji je bolji :!: :!: :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ERO
Možeš mi dat malo opširnije podatke o tom Regent plugu, dal ima taj vario podesiv zahvat?
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Mario nisam siguran ali mislim da je mehaničko podešavanje čim ima onaj veliki vijak a i na njemu piše 12--14--16- coli .Hidrauličko nije podešavanje to je sigurno jer ima samo dva izvoda za hidrauliku.
Što se tiče nekih podataka evo što sam zapamtio.
Klirens je80 cm.
Razmak od daske do daske 100 cm
Kategorija 2 kopčanja.
Rešetkaste daske
Pretplužnjaci za kuruzovinu
Crtalo nazubljeno promjer neznam
Gumeni točak
I na raonicima su izmjenjivi vrhovi.
A cijena je oko 90000 kn sa PDV.
Ja bih trebao neki takav plug ali nisam nikad imao bolji od IMT 757 a sada imamo novog džonija pa ćemo si kupiti nešto slično.
Neradim puno zemlje oko 40 hektara i to uglavnom proizvodimo hranu za muzne krave sa čime se i bavimo---MLIJEKOM.
 
M

Markolino

Guest
Ero,kupi vn 1050 vario za te pare koliko dođe regent
Vidio sam nove regente i vjerujte mi , izgledaju ko da ih je neki bravar radio u garaži
prema regentu VN je ko Merđo prema Fiatu( :) ) što se tiće završne obrade i sl.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Neznam što bih rekao za Vogel plugove navodno ih rade u Mađarskoj i da su lošijeg kvaliteta.Da pošto sam blizu Vinkovaca gdje je i Lateran trgovina koja ih prodaje pa su mi i potvrdili da su plugovi iz Mađarske.
Onaj Regent je još na prodaju u Ferenčaku ali sam vidio u Bizovcu u Poljonovi takav samo malo veći i kad sam upitao za cijenu tog mannjeg s tri glave izračun je bio manji oko 5-6 tisuća za istu robu što i nije malo.
Istini za volju ja bi htio Kunov plug -Master 122 ali ga nema do proljeća u prodaji jer je kažu sve rasprodano.
Što se tiče traktora imamo novog Džonija 6420 sa 110 ks kako to oni sada kažu čiste snage ili 121 ks maksimalne snage.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
A mene zanima kakva je razlika između onih plugova sa daskom i rešetkastim???
Koji je bolji, koji je za težu zemlju?
 
B

Bobo

Guest
Na resetkastu dasku se manje lijepi zemlja a u rahlijim tlima dodatno razrahli brazdu.

Po britanskim forumima se dosta koplja lomi oko toga koje su daske bolje, i koliko pratim da su za nijansu pak ljudi zadovoljniji s punim daskama. Naravno da svaka daska nema jednak oblik. Kverneland ima nekih 10-ak oblika daske koje mozes birati, za tezu zemlju, za laksu, za glinasta tla, za plitko oranje, za duboko oranje i jos sve kombinacije izmedju... i jos tu idu 2 vrte lemesa ;)

I ostali prizvodjaci imaju isto tako izbor oblika daske na plugu, ali mislim da je kverneland po pitanju plogova broj 1.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Bobo vjerovatno da su Kverneland plugovi jedni od najboljih ali gdje takav plug tu i naći koliko sam ja vidio po trgovinama u Osijeku i Vinkovcima jedino su ponuđeni Vogel, Kun i od skora i Regent ,a ostalo nisam nigdje vidio da se može kupiti novo bar u mojoj okolici.
A ako kupiš polovan iz uvoza od preprodavača tu je kvaliteta upitna jer sada daske i lemeše pravi svaka bolje opremljena kovačnica i to sve ida kao orginalni djelovi. Nesmijem vjerovati ni za plugove u trgovinama jer i tamo se prodaje sve i svašta.
Nama jedino ostaju OLT plugovi jer još se oni rade tu kod nas a kvalitet njihova oranj je znan.
Šta kupiti ni sam neznam a moram se odlučiti do jeseni ja trebam tri brazde prevrtač. :!:
 
B

Bobo

Guest
Za moju zemlju od Vogela bolji plug ne treba...

A Kverneland uvoze u Hrvatsku, posto je bilo u gudovcu izlozeno 3-4 njihova pluga...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
ja sam vidio u Gradištu jednog starijeg kneverlandna, neznam sad kako se točno piše :oops: :oops: :oops:
A ovako od slika na sajmovima nisam baš uočio puno kneverlandnova
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
po viđenom na slikama, kod nas bi to trebao prodavat abacus iz kloštra vojakovečkog kraj križevaca, jer one je za grupaciju kverneland, a vidim na slici da je i vicon balirka tak da je to to
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da, ABACUS prodaje.

Pito sam za cijenu 3 brazde okretača, VARIO, 120 000, sad neznam dal je to sa pdv ili bez. :(
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Gdje ste iskopali ove Kverneland plugove i kako mogu stupiti u vezu s trgovačkom kućom ima li tko njihov telefon da se uvjerim u njihove cijene i da vidim kada može biti dan isporuke. :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh