• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Kad več pričate o neravninama i jarcima na parceli evo kako je to riješavam... Mislim da je to najučinkovitiji i najbrži način...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Vuče ga sa MF 3065, 85 ks, a sada če ga vuči s MF 3095, 6 cil., 115 KS.
 
K

krx pozega

Guest
Pomagajte ljudi za plugove(okretače) gdje ima tih Potingera,Lemkena itd.novih naravno, na što da najviše obratim pozornost...uzeo bih nešto malo teže, znači podesivo do makar 20cola tako da danas sutra kad kupim veči traktor imam sve riješeno..podsječam imam 100ks,4 tone...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Pomagajte ljudi za plugove(okretače) gdje ima tih Potingera,Lemkena itd.novih naravno, na što da najviše obratim pozornost...uzeo bih nešto malo teže, znači podesivo do makar 20cola tako da danas sutra kad kupim veči traktor imam sve riješeno..podsječam imam 100ks,4 tone...

Pottinger plug : Obrisan neispravan link.

Lemken plug : http://www.novocommerce.hr/
 
R

robert

Guest
krx,tri brazde...imam lemkenov stroj,kao bebina guza i poettinger plug,ne bi mjenjao ni za sta.od svih strojeva sa tim plugom sam definitivno najzadovoljniji.ako biras izmedju ove dvije marke,ne mozes nikako pogrijesiti...uzmi koji oces,ali moras odabrati pravu dasku..to ti je najvaznije...i po mogucnosti nesto vislji klirens...
 
K

krx pozega

Guest
Roberte šta kažeš na jačinu traktora i da mu hidraulik diže samo 3300...jel on uopče ima "kila" za takav plug(oče mi takav plug slomiti traktor..ha..ha)
 
R

robert

Guest
ako sam razumio,trak ti ima 100ks?onda dize tri brazde bez problema,takav plug je oko 900-1000kg.koji traktor imas?
 
K

krx pozega

Guest
1. Plug KUHN mod. MASTER 100 3T N

- 3 brazde (2+1), premetnjak
- mogučnost odvajanja 3. radnog tijela
- standardna "N" radna tijela
- okvir: 700 x 100 mm naprijed, 100 x 100 mm odostraga
- visina pluga (klirens): 75 cm
- razmak među tijelima: 90 cm
- podesiv radni zahvat 35-40 cm
- pretplužnjaci na svim tijelima, podesivi u horizontalnoj i vertikalnoj ravnini
- mehanička zaštita radnih tijela (vijak)
- diskosno nazubljeno crtalo dia. 500 mm
- metalni kotač ledinaš
- potrebna snaga traktora: 70-100 KS
- težina ca 920 kg

Imam MF(98KS) tj.još mi nije stigao,šta kažeš na ovaj plug...
 
R

robert

Guest
bilo bi bolje da je podesivi radni zahvat 12-14-16''to mi je malo cudno ,da ima samo 14 '' i 16''
nazubljeno crtalo je bolje od obicnog,sve je ok.dosta je visok i dugacak.koji tip pretpluznjaka i tip daske?
 
K

krx pozega

Guest
Pojma nemam,to sam dobio ponudu od ovog iz poljoopskrbe zastupnika za kuhna..to im je jedino na lageru znam samo da je puna tj nije rešetkasta
 
R

robert

Guest
sve je to ok,samo,najbitnija stvar ti je koji tip daske.svaki proizvodjac ima nekoliko tipova daske,svaki tip za odredjeni tip zemljista.o tome ovisi hoce plug dobro radit ili nece.jesi gledao jos koje plugove ili samo taj?
 
K

krx pozega

Guest
Jesam gledao al moram tražit ponude za tog potingera i lemkena..taj kuhn(6700eura) mi nije skup u odnosu na vogela
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kad ti piše podesiv zahvat 12-14-16 to nije onda hidraulični nego moraš ručno micati! Najbolje da uzmeš hidraulični podesiv radni zahvat!
 
B

Bobo

Guest
A u cemu je problem izaci iz traktora produziti/skratiti polugu i doteci kontramaticu?

To definitivno ne vrijedi 3 500€ za par tisuca Kn, zamijenis polugu s hidraulicnim cilindrom i jos trebas dva crijeva dokupiti...

To definitivno ne vrijedi tih novaca... Trebas samo biti mastovit. Neka je i neki specijalni cilindar tu s neom "kocnicom" koja drzi plug u zadanom polozaju, jednostavno stavis veci cilindar i gotovo...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo oni pričaju o drugoj stvari.
Iskreno mislim da krx-u ne treba vario plug , odnosno daleko od toga da bi mu ga ja preporučio da mene pita.
 

Najnoviji postovi

Na vrh