• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

K

krx pozega

Guest
Iz Kuhnovog zastupništva iz poljonove Sesvete..to je ok plug šta kažeš..jedino mi je malo nizak klirens a i može samo 14,16coli..mislim za tu cijenu...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Iz Kuhnovog zastupništva iz poljonove Sesvete..to je ok plug šta kažeš..jedino mi je malo nizak klirens a i može samo 14,16coli..mislim za tu cijenu...

Jedino onaj podatak da je dozvoljena max. snaga traktora 77 KS a tvoj MF je 100 konja . Ta razlika je ipak velika , 20 KS . Da ti ga neče MF pomotati kao kiflu ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja mislim da ne smeta što je 20 ks jači!
Ratarko, za koliko konja je tvoj plug?
 
K

krx pozega

Guest
Daj nemoj zezat gdje si vidio trobrazni okretač 14,16COLNI koji uopče može vuči takav traktor
 
R

Ratarko

Guest
Moj je za 220 KS .
U njemačkoj se Rabe plugovi sa četiri brazde prodaju sa gredom od 120 mm serijski . Takavi plugovi se proizvode za traktore do 170 KS . Moj plug ima gredu 160 mm i to ide za sile do 220 KS .

Ford ga je polomio na dosta mjesta , naime nije bilo niti jednog loma na gredi ali daske i nosači dasaka su slabi za našu zemlju .
 
P

pyrc

Guest
Imate tešku zemlju?Kod mene je različito i to u samo 10 kilometara.
 
R

Ratarko

Guest
pyrc kaže:
Imate tešku zemlju?Kod mene je različito i to u samo 10 kilometara.

Je zemlja je teška , kada dođem na neku lakšu zemlju jednostavno se neznam vladati , svi su mi strojevi premali za traktor...
Kako misliš kod tebe , gdje je to točno ?
 
M

Markolino

Guest
je li rabe jeftiniji od lemkena?
Da li lemken opravdava svoju cijenu kvalitetom ili je to opet neko plačanje imena?
kolko je visina tvog rabe-a i razmak brazdi ,ratarko?
 
R

ROKI

Guest
Oba su ti dobri plugovi tu se nema šta za reći, ali mislim da ipak Lemken bježi za dlaku Rabe-u. Da nebi bilo da favoriziram Lemkena reći ću da imam i da sam imao i drugih marki plugova te svaki ima svoje prednosti i mane. Vrlo bitna je daska i njen oblik, jer on je ta koja "kroji" brazdu!
 
R

Ratarko

Guest
Markolino kaže:
je li rabe jeftiniji od lemkena?
Da li lemken opravdava svoju cijenu kvalitetom ili je to opet neko plačanje imena?
kolko je visina tvog rabe-a i razmak brazdi ,ratarko?

Ako biraš između te dvije marke pluga onda uzmi Lemken . Ako baš želiš Rabe kupi si dobar aparat za varenje uz njega .
Visina moga Rabe pluga je 80 cm a razmak između brazdi je 100 cm .
 
R

Ratarko

Guest
Aaaaaah , je dobar plug !
sliiin.gif


Kako ga diže Agrotron ? Da li ga ljulja ?
 
S

Simon1980

Guest
izrada i barvanje perfektno (neznam ako sam vidio gdje bolje to urađeno)... diže ga tron bez problema, al trebat že mi barem 300kg betona unaprijed, sa sijačicom unaprijed 600kg nije bilo nikakvih ljuljanja al bez ičega ispred i sa uključenim prednjim vzmetenjem ima puno ljuljanja :shock: ....
 
R

Ratarko

Guest
Znam da te nije moglo ljuljati kada si ovako vozio sijačicu naprijed , to mi je jasno ali kada nje ne bude ...
Da li može nositi plug ako nema sijačice naprijed i ako ne staviš naprijed tegove ? Jesi probao ?

Zašto sijačicu nisi spustio na zemlju dok si slikao ? Mislim pitanje mi je glupo ali možda odgovor nije ...
 
S

Simon1980

Guest
probao brez ičeg ispred i ide, a zašto nisam spustio sijačicu?-tako je došlo :D
 
R

Ratarko

Guest
E baš mi je dragu kada kažeš da diže plug i bez prednjih tegova jer moj Massey je i teži i duži od Agrotrona a jedva diže moj Rabe plug ako nema teg naprijed , mislim diže ga bez problema po pitanju hidraulika ali je traktor jako lagana na prednjem kraju , kada stavim prednji teg od 900 KG onda je OK ...iako mi se i onda kada brzo idem po grbavom terenu odvoji prednji kotač od zemlje - ponekad .
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
A koje je marke ovaj plug na zadnjoj fotki?

Misliš na ovaj od Simon1980 ?
Pottinger Servo 35 S .
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
e baš na taj, fino izgleda

Ma kako da ne , nemaš pojma što mi je sada žao što sam kupio Rabe ...
Nisam imao gdje vidjeti plug prije kupnje , nikoga nemaš da ga priupitaš i onda kupiš glupost .
Ne bih više Rabe stroj kupio da me tučeš ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh