• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI Zakon o državnom poljoprivrednom zemljištu

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Informacija rekla kazala glasi ovako: ''Na nove natječaje neće moći izaći osobe starije od 50 godina'' - te je to navodno izašlo u narodnim novinama?!

Zna netko nešto više o tome ili su gluposti?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Informacija rekla kazala glasi ovako: ''Na nove natječaje neće moći izaći osobe starije od 50 godina'' - te je to navodno izašlo u narodnim novinama?!

Zna netko nešto više o tome ili su gluposti?

Nitko ništa?
Znači glupost.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
neznam nista o tome al me nebi čudilo da je i istina pošto zakup ide na 50 godina pa dokle bi taj čovjek trebo radit nema mi logike neke ???
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
neznam nista o tome al me nebi čudilo da je i istina pošto zakup ide na 50 godina pa dokle bi taj čovjek trebo radit nema mi logike neke ???

S druge strane nema logike ni ne dati tom čovjeku(50+) koji recimo već više od 10 godina ima obrt ili d.o.o a ima svoje nasljednike. U ostalom, tko meni i tebi garantira da ćemo mi biti sposobni raditi narednih 50 god još? ( ja bi bio vrlo sretan kada bi mogao raditi još 50 god ) ..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo zvali iz agencije i digli nam cijenu zakupa , milina !!!!!!!!!!!!!!!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliko se sada plaća zakup po hektaru ili jutru????
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Evo zvali iz agencije i digli nam cijenu zakupa , milina !!!!!!!!!!!!!!!!

To ove površine koje radite na jednogodišnji ugovor ili potvrdu?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
to je za jednogodišnje zakupe a sada su nam dali na privremeno korištenje do raspisivanje natjecaja na kojem cemo izgubiti zemlju jer je novi zakon tako napisan...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Da li je mozda tko bio, jel ima kaj zanimljivog i dobrog za znati, a da do sada ne znamo.....

Ja se spremam u Bjelovar otic nisam znao kad je u Zagrebu i fulo sam.:icon_scratch:
 
M

MOCO

Guest
ja sam promašio kod mene i sad ništa ne znam, bilo bi lijepo da neko ode i napiše nam šta ima
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Ovaj članak sve dobro opisuje.Bio sam na prezentaciji u Virovitici.Prvo su objašnjavali da svi imaju šanse,ali su na kraju ipak priznali da ako se u nekoj općini koja raspiše natječaj za npr.1000 ha,javi jedan za sve čestice(jer nema maximuma)i sakupi najveći broj bodova,on i dobiva sve u zakup.
Baš me zanima tko će sakupiti najviše bodova.:mur:
Isto tako nema više mogučnosti žaliti se na odluke povjerenstva,nego su one konačne.Tj.za idućih 50 god.
Nadam se da ovi partizani neće ipak toliko...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
znači da nema više ni toga da pravo prednosti ima OPG na području općine???
Ako je tako onda kod nas familija Širjan sve uzima......odlično......:(clap)::(clap)::(clap):
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Imaš, cca 3 do 4 boda na temelju domicilnosti, nisam sad 100% siguran, al ono skoro pa ništa.

Inače i ja sam bio u Osijeku na ''tribini'' te nažlost ne vidim budućnost za nas manje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tx.....jel ima nekakvog natječaja kod nas za zakup zemlje?????
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
znači da nema više ni toga da pravo prednosti ima OPG na području općine???
Ako je tako onda kod nas familija Širjan sve uzima......odlično......:(clap)::(clap)::(clap):

cekaj malo sta sirjan ima veze sa vamma iz moslavine?koliko ja znam da je on iz kusjevca od krizevaca.......sta on ima tu traziti?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve te velike treba silom obuzdati ,tj nedozvoljenim sredstvima,joj al bude pucanja sve me nešto prst svrbi,kod nas nema još toliko problema kada su već prije politički podobni upecali lovinu,problem bi mogao nastati kad ti isti počnu hebat nas male,ima da im mast vadimo i to na teži način bez popuštanja:icon_madu::icon_madu::icon_madu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh