• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obična "domaća" selska kokoš

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Hranim ih šrotom s dodatkom smjese i kostovita, starim kruhom i ostacima iz kuhinje. Do nekih 3 popodne budu tu u ograđenom vani i imaju kokošinjac 3.5x3.5m. Kasnije pred mrak ih pustim u dvorište da se napasu i istrče.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moje new hampshire kokoši pronijele prije koji tjedan. Zasad nose ko lude, nema dana a da nema 6,7,8,9 i maksimalno prekjučer 10 jaja od njih 14 blizanki...

Krasne su. Gdje ih ima za nabavit i po kojoj cijeni?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Preko njušakala sam našao, mjesto Čajkovci, sad nema oglasa. Bili su 3 - 4 tjedna stari po 20 kn kom. Nisam imao gubitaka
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jel ima ko kakvu ideju kako se rjesiti da kokosi nisu u blatu. Vec sam im navozio i sodera , bacio slame i lisca al nikakve koristi. Stalno gacaju i mjese po blatu. Radi se o ogradjenom djjelu koji nije natkriven gdje su preko dana.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Ni ja nisam uspel riješiti blato s kokošima, stavljal i palete, ali badava....ne smeta njima blato nego meni smeta kaj to blato na nogama nosiju u kokošinjec
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ja isto imam problem s blatom al to njima ocito nije problem sta su im cijeli prati sa 2 cm blata
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čini mi se da je jedan novi kolega forumaš mepotrebno otvoril novu temu

Ako nije problem, molim moderatore da prebace postove u ovu, jer se očito radi o istim pasminama kokoši, a kolege (posebno nove) da prije otvaranja novih tema provjere postoji li već neka tema u kojoj mogu objaviti svoje postove.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Sussex je sasvim drukčija kokoš, i po boji, niti nema kukmu, a još manje čarapaste noge.
Ovo su sussex kokoši.
4247f49b379d85daa6bb78c657fdc.jpg
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moram pohvaliti svoje kokoši, evo danas po ovoj oluji 21 jaje od njih 35 ... Cijeli dan su po vani bile uopće ih nije zanimao kokošinjac i ostala mjesta gdje se mogu skloniti od snijega...
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
S obzirom da ima par komada zrelih za juhu i da ne jedu nikakve smjese i koncetrate ja sam zadovoljan
 
Na vrh