• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Panele za supe nema potrebe uzimati tako debele ako to nije neka susara ili hladnjaca, uzmes 2-3 cm i opet te prva klasa izade max 100kn/m2, nema kondenzacije, nema udaranja kad kisa pada. Sam sebe dobro drzi jer je kruta pjena. Dolje kod vas je bila firma frigus, ima i polovnog i svasta se da naci, sad su preselili u malino kod nove kapele. Talijanski lim je, nije najbolji ali opet je bolji od obicne ploce.Kod nas lima s filcom nema ispod 85kn/m2 da je debljine 0.55mm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Paneli imaju smisla kao zaštita od vrućine, jer su za otvorenu nadstrešnicu preskupi i nepotrebni.
Ovaj lim ima bijelu podlogu. Skuplji je nekih 15% od običnog lima, ali je tiši i ne znoji se.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Još je tu blizu mene ta firma. A znam i gdje su se preselili.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Imam obican lim, imam na supi za strojeve taj filcani,a imam supu koja ce biti skladiste duhana tu je sendvic lim 5 cm. Sve prema potrebi, ali mislim da ako nije velika razlika filcanog i tankog sendvica bolje sendvic. Jedna susnica za duhan je odradena s panelima 5 cm i to je bolja izolacija od zidane blokom, frajkane iznutra samo. uploadfromtaptalk1448874039175.jpg
Terasu isto imam sendvic lim.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Koja je dimenzija toga objekta? I koliko te koštalo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kakvi su ti dojmovi s ovim filcanim?
Imam neku nadstrešnicu 6x7,5m za pokriti. Nebi išel na sendvič, jer bude puno škarta radi kosina na zabatu: I/¯\I

Koristil bil lim oblika crijepa.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Tetak ima nadstresnicu pokrivenu filcanim limom u obliku crijepa i nema kondenzacije, a i oku je ugodno. I tisi je kad kisa pada. Sad ima nekih 5-6 godina i dalje sve stoji kao prvog dana.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Dimenzije objekta su 12x5m, panel je 550x100 kupljen, kvadrat nekih 125 kn sa pdv-om smo dobili, firma selo vrbanec kod varazdina, ne sjecam se imena sad, lim je kvalitetniji, pjena cvrsca i sami panel je tezi i cvrsci nego ovaj u frigusu talijanski, a u frigusu je sad cijena 111kn +pdv za 5cm krovnog panela, 138 kn ispadne.
Cijevi tad dobili po 350 kn komad u nasicama na otpadu, 100x100 stjenka 4 mm, građu dio rezali od svojeg bagrema nesto rogova i stafli kupili. To mozes odradit sam. Sad jos zatvaranje i pod ceka neke bolje dane.
..
ZJ sto se tice filcanog eo gledam sad magle su i to, okapa nema osim na prvih rubnih 5cm i to je to, nisam bas dolazio kad kisa pada pa ne znam koliko lupa kad pada kisa. Lim je najdeblji kao takav kupljen, 0.55mm ak se ne varam, 80 i nesto kuna kvadrat je cijena na bazi 70ak kvadrata. Mislim da to svakako zadovoljava sve potrebe osim izolacije vrucine

Edit: jedino sto nasi limari kazu da je puno bolji trapezni lim nego taj oblika crijepa jer je vise tu presan i na tom pregibu jako stanjen. Al ajde necemo nitko zivjet 150 godina

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ispod lima kondenzacija, za vrijeme mrazeva strojevima bolje vani nego pod limenim krovom. Paneli su malo skuplji, a bolji su po tome pitanju.

Popriličnu glupost si napisao, sama usporedba vani i pod krovom je glupa.

Imam dve hale pokrivene limom zatvorene s tri strane i vidi se gdje i gdje koja kapljica gore na limu i to je sve,kad se popneš na kombajn ili bilo koji drugi stroj u tim halama nema skoro ni jedne kapljice na njima tak da apsolutno ne shvačam kojom logikom uspoređuješ strojeve koji stoje vani i one ispod limenog krova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Hvala ti :)

Logično je da je stanjen, jer se radi o izvlačenju. No, valoviti mi se estetski ne uklapa, jer je štagalj pokriven crijepom. No, nikad ne reci nikad, pogotovo jer nemaju ovaj u obliku crijepa s filcanom podlogom.
Mislil sam kupovati lim firme Baranček Lipovljani.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Koje su cijene? Probaj vidjet u limariji sebastijan, dosta su rasprostranjeni po drzavi, ovaj moj trapezni je otamo, tu se vidi da je suho, a i da ima krsa ajme majko :O

uploadfromtaptalk1448878656893.jpg uploadfromtaptalk1448878684017.jpg

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Iskreno ne vidim neke prednosti nadstrešnice koja ima krovište od nekog izo panela ako je otvorena sa svih strana jer sam taj protok zraka sprečava kondenzaciju.

Mi imamo u planu raditi još jednu halu i bit ce opet kao i prethodne dvije natkrivena i obučena sa limom u boji bez filca cca 60kn kvadrat jer jednostavno ne vidim ništa strašno u tome da na stroju se i vidi par flekica od kapljica dok veliki dio ljudi ima večinu strojeva vani pa ih to ne smeta.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Pa svatko zna za koju namjenu pravi, za sve supe za strojeve i to je obican lim ok, zasto ne, za skladista neceg specificnog, terase i nadstrijesnice na kucama ili uz treba uzet ove dvije opcije. Ima utjecaja i lokacija samog sela u kojem je objekat, ako si na visljem nemas magli orosavanja i svega ni blizu kao ja u kotlini :)

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Koliko vidim, mokro je samo na vrhu, gdje ga podlijeva kiša.
A kak je na donjoj strani, gdje voda otječe (u žlijeb)?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Na jednostrukom limu se definitivno stvara kondenzat. Međutim to je zanemarivo, ako su ispod poljoprivredni strojevi. Druga je priča ako se radi o skladištu robe osjetljive na vlagu.
Ako nije velika razlika u cijeni između panela i lima s filcom, uvijek bi se odlučil za panele.
Naime lim iz kojeg se dela valoviti lim i lim u obliku crijepa ima s vanjske strane solidnu (ovisno od proizvođača) antikorozivnu zaštitu. No s unutrašnje strane svi imaju samo sloj primera u debljini od 15 do 20 mikrona, a neki proizvođači samo 5 do 10 mikrona. Lim s filcom, upravo na toj unutrašnjoj strani skuplja vlagu i sporije se suši te je upitna trajnost. Nekad su postojali limovi koji su bili jednako zaštićeni s obje strane. Takav lim bi bil dobar za lijepljenje filca, no danas ih je, zbog svoje cijene, jako teško naći na tržištu. Obično se proizvode po posebnim narudžbama koje su min. 20 tona.

Na buku od padanja kiše kod gospodarskih objekata, zaboravite. Kome smeta kad se ne spava ispod takvog krova.

Postoji još jedna varijanta. Podaskati krov, staviti paropropusnu, vodonepropusnu foliju, kotra letve pa letve i lim. Onda se ispod može čuvati i roba koja je osjetljiva na vlagu, normalno ako joj ne smeta vlažni zrak.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Na buku od padanja kiše kod gospodarskih objekata, zaboravite. Kome smeta kad se ne spava ispod takvog krova.

Ne bi ni ja to bolje sročio :(rofl):

Ljudi rade nauke od garaža nepotrebno,ja sam baš u procesu zatvaranja jedne hale kliznim vratima 4x3 metra također od lima samo sa malim profilom.

Ispada 4800kn za četvera klizna vrata sa vodilicama i kotačičima i 40x20 pravokutnim profilima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ne smeta samo ispod krova. Čuje se i dalje...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Mi smo pri ugradnji stolarije stavili limene prozorske klupcice dok ne bude fasada i to. Ja ne mogu spavat koliko udara, pricamo o takvim slucajevima, npr ja u supi cijeli dan vadim susaru i radim s duhanom, netko mozda prebire krumpir, radis generalku na fercu ili nesto trece i cijeli dan pada kisa, vidi ovo ljeto a tek proslo koliko je bilo oborina, i kad to krene udarat i zvonit jednostavno je nepodnosljivo, neke stvari mozes odgodit, ja svoj posao ne mogu jer ujutro ide drugi, otud sendvic. Razlika je cisto ratarenje i npr povrtlarstvo gdje ima mrdanja po halama svaki dan

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ne smeta samo ispod krova. Čuje se i dalje...


Ne znam s kakvim si limom imao posla ali ako je poletvano po pravilima i dobro stegnuto s podloškama s gumom nema jebene šanse da se čuje dalje od par metara, a da se i čuje zvuk kiše to prikrije.

Ja imam halu s 200 kvadrata krova limenog pa se ne čuje do kuce ništa s otvorenim prozorom, jedino se čuje kad orah padne na krov i to ako slušaš.

Dio koji ne uzimate u obzir jer ste krivo čuli od nekog ili nemate iskustva s takvim tipom krova je voda koja na takvom krovu s blagim padom teče kako kiša pada, te tvori dosta debeli film i samim time kapljice ne udaraju direktno u lim vec udaraju u vodu koja ublažava taj udarac i samim time buku.

Koga muči zvuk koji dolazi od lima očigledno ima superosjetljiv sluh i dobro bi mu bilo da uloži lovu u izo stolariju da ga svaki zvuk ne budi.

Svašta sam očekivao al da ce netko spominjat mi zvuk kiše koja pada po limu kao bitan nedostatak limenog krova nikako nisam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Buka, kao i mnoge druge stvari, smeta dok se ne privikneš. Kad sam išel i srednju školu u Zagrebu, imal sam "sreću" stanoveti blizu pruge koja prolazi između Savske ceste i Knežije. Ispočetka sam čul svaki vlak, a za par godina sam se tak priučil da sam 1971. prespal buku tenkova na Savskoj cesti.

Sve je relativno i stvar navika. Kome nekaj smeta nek izdvoji više penez za komfornije rješenje, a tko nema penez bu se sigurno priučil i za kratko vrijeme mu ne bu smetalo. Čak ne bu ni primijetil da pada kiša.

Očekival sam da bu više diskusije oko trajnosti lima s filcem, ali vidim da je kišna glazba puno važnija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh