• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
596
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Malo ću se i ja umješati.
Problem s našim zakonima je što NE PREPOZNAJU da ljudi žive na selu, i od sela. Svi zakoni o gradnji i prostornom uređenju su napravljeni za urbano stanovništvo- znači kuća, garaža do 50m2 i nadstrešnica/sjenica u vrtu do 15m2.
A seljaku je to premalo.
Onda imaš borbu s papirologijom da napraviš 100m2 nadstrešnice za strojeve.

SOONY
Treba gledati i što piše u prostornom planu. U Dalmaciji je uglavnom dozvoljeno graditi do 50m2 pomoćnih objekata na parceli uz kuću. Pitanje je dali bi uopće dobio dozvolu za šupu i garažu od 100m2, ili bi te "potjerali" u neku poslovnu zonu.
Inače, točno si pročitao, do 50m2 bez dozvole ali UZ PROJEKT.

Što se tiče otvorenih šupa/nadstrešnica, imamo nadstrešnicu pred štalom, nekih 40m2, pokrivenih salonitom. Ne znam dal se kondenzira, nisam obraćao pažnju. ALi znam da sav goli čelik (neobojani) jače hrđa pod tim krovom nego na kiši.
Vani ga tuče kiša, ali i osuši sunce i bura, pod krovom je više u vlažnom a sunca ne vidi.
 
E

el pibe

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ovak ljudi sa kojim pokrovom se radi treba slijediti i ispoštivati čitav program od proizvođača pokrova i onda je to napravljeno kak spada.A tu se govori o običnim nadstrešnicama koje su obično otvorene sa svih strana.Znači "nisu" isti uvijeti kao sa zatvorenim prostorom koji je grijan i gdje su prisutni ljudi koji unutra žive i dišu,para itd.Ili staje gdje boravi stoka.Najbolje rješenje za nadstrešnice je podaskati čitav krov da nemre vjetar pudpuhnuti,postavi se ljepenka i stavi se šindra ili druga opcija dodatno poletvati i stavi se crijep.Završne se pošerafiju i nema takvog vjetra da bu pobacalo crijep.Po meni najbolje rješenje šindra jer je puno lakša od crijepa.I takav pokrov je lagan i nema nikakvih kondenzacija.Jer vidim da vam je glavni problem kondenzacija.A kondenzaciju nebute riješili niti stavljanjem sendvič panela ako je prostor otvoren jer je pod utjecajem okoliša i sva magla,mraz će se uhvatiti za pleh koji naravno ne upija vlagu i ne diše.I naravno postupnim zagrijavanjem i porastom temperature kroz dan taj mraz ne može odoljeti gravitaciji i mora negdje krenuti.Pa makar i u kapljice vode koje se nekom"misterijom":(nerd):pojavljuju gle čuda i sa donje strane limenog pokrova.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Evo par slika objekta sta sam kod susjeda kupio raskopo a kod sebe iskoristio jedan dio grade i napravio jedan dio za ovce i jedan dio za strojeve i prikolice!!







 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Objekt je pomićni pa ima rudo ili...? :icon_lol:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Tino, ne tjeraj šegu s tuđom nevoljom. Ako nemreš pomoći, ne stavljaj sol na ranu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Neki dan sam imao priliku da vidim i boravim ispod limoneg krova , ovaj obični trapezni lim.
Sve što imam za reći da je prava SREĆA pa se nisam odlučio da sa njime pokrijem šupu gdje mi je kombajn. Kondenzacija je tolika da bukvalno unutra pada kiša. Nevjerovatno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

O tome ja govorim, a nitko ne vjeruje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Pa nisam ni ja vjerovao da to može biti u tolikoj mjeri.
Značio to je bilo dan nakon snijega što je pao.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ma savo, ne vjeruju to ovi na forumu
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Na obicnom da, na filcanom ne...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Kod mene u garaži je bilo baš mnogo kondenza i kako sam postavio otvore za ventilaciju sad tek ponekad malo orosi. Onako kao kad pivo izvadiš iz hladnjaka. :D

Prije dva mjeseca sam radio još jednu garažu sa običnim trapeznim limom i pošto nije završena okolo u gornjoj zoni sam planirao odma da ubacim perforiranu traku širine desetak cm da ne bude kondenzacije.

Možda nije najbolje rješenje, ali meni je pomoglo da riješim problem.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ako ispod nije nekaj jako osjetljivoga, odlično rješenje.
Doduše postoje situacije u atmosferi kad se kodenzat stvara pa da imaš ne znam kakvu prirodnu ventilaciju. Moja šupa u kojoj su strojevi i auto ie otvorena s dvije strane nasuprotne strane i pokrivena crijepom. Jedan dan ove zime su bili takvi uvjeti da je auto kao i svi strojevi bil sam u rosi. Kao nakon pranja prije ngo se obriše. Srećom se takvi uvjeti rijetko javljaju, vjerojatno relativna vlaga zraka 100%.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ako je prostor skroz zatvoren onda nema kondenzacije. Danas je bilo toplo, na limu snijeg ispod lima toplo i eto kondenzacije. Ali dobro, to je par puta tokom zime.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,768
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

A da se napravi ventilirajući krov do toga sigurno ne bi došlo ali to već diže cijenu krova.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Tino nije pomicni nego je ruda vani da moze roto kosa bit iza prikolice, sijacica, rasipac, sprica itd!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

To i mene muci kaj se stvara velika kondentacija ispod tih limova.kolega ima na nadstresnici te limove ali to doslovno tece s njih,ima oni limovi sa onom izolacijom ispod,jel zna netko kolko koštaju takvi limovi.ovi obicni i nisi nekaj previse skupi,ali ovi s izolacijom..trebal bi prekrivat krov na štagnju i produživat dalje iznad svinja jer crijep je vec podosta star
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Sa filcom- imitacija crijepa 53 kn +PDV
-trapez visina vala 40 54 kn +PDV
042/405-140
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ti se bavis time? Vise me interesiraju ploce nego nekaj tipa crijepa.jer ovo jednom se postavi i ne pusta a ovi u obliku crijepa lako se pomakne i propusta kak i crijep
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ne bavm se ja time, već ti je to telefon od firme u Vrbanovcu -nema reklamiranja ne. Pa ovaj trapez i jesu ploće valovite samo im je val u obliku trapeza pa od tud i taj naziv. A kaj se tiće imitacije crijepa , nema tu pomaka kad se sve dobro pošrafa , i preklopi su jako dobro dimenzionirani tak da nema podlijevanja.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ima u Velikoj Gorici čovjek koji ti napravi kak očeš dugi,a širina je oko 1m.
Dostavu si platiš.
54kn kvadrat 0.55mm debljine,razne boje,ja sam bijeli uzimal,za svinjac i drvarnu bez filca,samo sam podbil odozdola i stavil foliju paropropusnu vodonepropusnu crnu.
Bjeli lim je zakon za velike vručine za razliku od recimo smeđe.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh