• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Moj ce lim prije struhnut od kondenza prije nego ce pustit na saraf :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk

Bude se ona gumena podloška stvrdnula pa će na njoj procuriti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Nebu ako se šarafi na val,a ne u udubinu.
Kad propadneju gumice mislim kad sprhnu,kupi se kutija novih i za 2h se svi promjene i vozi dalje.
Ako krov ima provjetravanje nema kondenzacije znači spas protiv mokrog lima odozdo je podbit krov sa paropropusnom folijom i prostor za provjetravanje iznad daske,a ispod lima.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Lampe su bile postavljene po bolnici, imam ih na bacanje :tongue:
Metni na stranu dvije (taman da pokrpam rupice koje imam) i nasloni na onaj top link, pa kad ja naletim .....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Nebu ako se šarafi na val,a ne u udubinu.
Kad propadneju gumice mislim kad sprhnu,kupi se kutija novih i za 2h se svi promjene i vozi dalje.
Ako krov ima provjetravanje nema kondenzacije znači spas protiv mokrog lima odozdo je podbit krov sa paropropusnom folijom i prostor za provjetravanje iznad daske,a ispod lima.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

U pravilu se u gornji val šerafi navjeke, sam šta se netko pametan smislio pa u dno ploče... šta sa istezanjem na suncu? Vijak u gornjoj zoni odrađuje na samom trapezu, dok dolje ne, neg loha rupu, pojede gumicu i tu curi. Šerafi se u dno sam kad se rade fasadni limovi. Mi smo ih na tisuće m2 u firmi, po Ini i svuda stavili, i dan danas tak radimo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Zbog samog vala se i malo isteže lim na suncu al mu šaraf neda prema gore pa radi ljevo desno a gumica amortizira i nikad ne curi,uostalom na valu uvijek ima najmanje vode za razliku od dna vala po kojem teče voda.
Gdje ste montirali fasadne limove dali okomito ili leže negdje vodoravno?


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ovisi, u samom krugu firme i jedno i drugo, ali u pravilu okomito, kompresornice, hale itd.. I još jedna stvar, prilikom montaže popratnih djelova, tipa kapelaji, opšavi, snjegobrani, itd, nikad nitati pop nitnama po krovu, nego isključivo vijci.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Da točno,mi na klima komorama nikada pop nitna nije izvana išla,isključivo šarafi a na krovu i plastični čep na glavu šarafa i pločicu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

U pravilu se u gornji val šerafi navjeke, sam šta se netko pametan smislio pa u dno ploče... šta sa istezanjem na suncu? Vijak u gornjoj zoni odrađuje na samom trapezu, dok dolje ne, neg loha rupu, pojede gumicu i tu curi. Šerafi se u dno sam kad se rade fasadni limovi. Mi smo ih na tisuće m2 u firmi, po Ini i svuda stavili, i dan danas tak radimo.

A zakaj se onda na plehu imitaciji crijepa šerafi na ravni dio tik uz val?Trapezni lim se šerafi u val s time da obavezno ide kopča prek vala.Samo kaj to kod nas nitko ne dela,jer su naši ljudi (majstori)jako pametni i stalno nekaj zmišljaju i šparaju na krivim mjestima.Po meni je bolje ako već ne stavljaju kopču da se šerafi u ravni dio.Jer inače šeraf propadne izobliči (zgužva)pleh i gumica skoro da nema nikakvu korist.90%njih kopiraju jedni druge a nitko od njih nije išao na specijalizacije kod proizvođača i svi delaju krivo.Zato su poslije svi krivi samo ne oni kad počne curiti i rositi sa svih strana.Nije to samo tak ljudi idu u školu i usavršavanje da bi delali taj posao kak spada.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Za svaku kritinu je tačno dolučeno kako i sa čime treba pritvrdit i koliko mora bit prekrivanje rubova da to valja.To što neki rade po svoje i misle da su ušparali kad nisu nabavili sve što ide za kvalitetno pričvrstit vrača im se sve kad curi na svim krajevima.Gledam i kod mene kak neki montiraju salonitke,nit porežu ugle,premalo prekrivanje,
šrafe ne stave tam gde treba i kad im zimi napuše snega pod krov ili vode je sve drugo krivo samo nepravilna montaža ne.

pic upload
 
E

el pibe

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

To je to abarth.Govorim iz iskustva na dobrih 80% krovova kod nas di sam postavljal izlaze ventilacije i deflektore nisam vidil da su koristili ovakve kopče kaj si postavil.A da ne govorim krive razmake šerafljenja,uopće ne pigaju rubove na krajnjima na sljemenu i donjoj strani.Onda podljeva donja strana sa gornje pak strane po vjetru nosi vodu unutra.To su samo neke od grešaka kod samog pokrova a di je tek priprema,folija,daskanje i pravilno letvanje.Kak sam i reko nisu tu samo pleh i šerafi.Obično i krive šerafe stavljaju jer opet idu na svoju ruku.Kompliciran je to posao i treba ga znati raditi.A imao sam prilike surađivati sa limarima tak da sam vidio dobrih i loših poslova a i naučio sam ponešto.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

A zakaj se onda na plehu imitaciji crijepa šerafi na ravni dio tik uz val?Trapezni lim se šerafi u val s time da obavezno ide kopča prek vala.Samo kaj to kod nas nitko ne dela,jer su naši ljudi (majstori)jako pametni i stalno nekaj zmišljaju i šparaju na krivim mjestima.Po meni je bolje ako već ne stavljaju kopču da se šerafi u ravni dio.Jer inače šeraf propadne izobliči (zgužva)pleh i gumica skoro da nema nikakvu korist.90%njih kopiraju jedni druge a nitko od njih nije išao na specijalizacije kod proizvođača i svi delaju krivo.Zato su poslije svi krivi samo ne oni kad počne curiti i rositi sa svih strana.Nije to samo tak ljudi idu u školu i usavršavanje da bi delali taj posao kak spada.

Zato šta se trapez i lim crijep ne šire jednako, trapez se širi po širini table, dok lim crijep po dužini, zato nije isto. Evo još nešta za zaštitu gumica na vijcima, ove ukrasne kapice, provjereno im je vijek već sad oko 10 godina.. a i estetski je lijepše.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

A zakaj se onda na plehu imitaciji crijepa šerafi na ravni dio tik uz val?Trapezni lim se šerafi u val s time da obavezno ide kopča prek vala.
kaj je to kopča preko vala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ne znam stručni naziv to ti je ovo kaj je postavil abarth na slikama.Naj podebljavati vidim ja još dosta dobro:icon_e_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

O tome sam ja nedavno pisal.

Ako ideš na trapez obavezno steži na kopče.

Zovu se jahači za panele i idu po visini profila. Koriste se radi rastezanja lima .....
Inače je zakon onaj samouklapajuči trapezni lim jer tu nema šanse da pušta na šarafima, ali neznam koliko je to skuplje
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kod mene je stegnuto kao sto je zetorboy ubacio sa ovim gumicama a dodano jos silikona. A sta se to sijece kod salonita? Kod mene ima garaza pokivena salonitom nit podvlaci niti rosi nesto posebno. A samo su sjecene donje popola zbog duzine i prepustano po jedno rebro :icon_surprised:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Režu se uglovi da klapa jedna na drugu i da nema lufta izmedju ploča.

free image host
To koliko se reže zavisi od vrste ploče,koliko vala ima,visine vala i koliko ima prekrivanja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Koja je svrha rezanja tih ćoškova?
U mom kraju nisam vidio da se režu?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,627
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ljepše i kvalitetnije sjedaju ploće jedna na drugu.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Napisao je abarth, da se ljepše uklopi i da nema velikih razmaka jer kad imaš preklop četri ploče to se prilično nabere.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Točno Jluk kad su se pojavile salonitke to rezanje čoškova je i pisalo u uputama za postavljanje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh