• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dostava mi najmanji problem,dopelamo mi to bez problema,ako budemo uzimali onda bude s filcom jer to nemislim s kabanicom hodat ispod
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

M profil Zabok, bili su najpovoljniji. Ništ te ne košta da pitaš za cjenu.
Dužina kao i svugdje po želji, malo je problem ako ideš na imitaciju crijepa jer je preko 5 metara malo frka kod pokrivanja, ali to te ionak ne zanima.
Ako ideš na trapez obavezno steži na kopče.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Baš zbog tog me i zanima kaj si morem dužinu birati,jer u suštini da bi cijeli prekril treba cca 20 metara dužine,znaci idealno 2 ploce od 10 metara na svaku stranu,budem se raspital malo vise oko cijene kad bu blizu realizacije projekta..samo sam okvirno pidal dal zna netko kak se kreču cijene tih ploča
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Sa filcom spod 85kn buš teško našel.
Al kad počneš njuškad svašta ti se bude kazalo...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Jedno pitanje : sutra postavljam neki krović sa trapez limenim pločama pa me zanima jel se šarafi na utoru ili izbočenom dijelu ?Nisam još s limom radio pa nisam siguran,znam dok smo postavljali salonitke da ide na izbočeni dio pa bi mi bilo logično da i ovdje ide isto tako,al kolko vidim na slikama na net-u da ide na ovaj ravni dio,tj. utor ?Također me zanima kolko gusto šarafit ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Nekad se šrafilo u vrh, danas svi šrafe u dno. Zato je na vijku široka podloška s gumicom.

MUHA,
M-Profil je nažalost mrtav (stečaj). No isti program na istoj lokaciji sad dela Ferrostil Mont.
Čini mi se da je odnedavno vlasnik postal i službeno isti koji je bil u M-Profilu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ja kad sam radio lim stavljao sam u dolje al sam stavljo i onog crnog silikona sto spekne ( imaju gumicu onu al da osiguram bolje). Sarafe sto sam dobijo su bili prekratki da idu na ovaj visoki dio a meni su uvijek uz lim davali sarafa kolko treba a mislim da sam stavljo oko 5 po kvadratu prosjek neki. I kod mene ko i kod svih kondezuje. Salonit jeste malo skuplji u startu i trazi jacu konstrukciju ali je i bolji za otvorene objekte

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Meni su majstori u vrh šarafili ali u vrh ispod letvice drvene probušene išle.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Moj ce lim prije struhnut od kondenza prije nego ce pustit na saraf :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ja sam stavljao u vrh jer sam ručno šrafio i nije bilo brige da ću pretjerati. Koliko sam shvatio u donju zonu šrafe jer im je lakše i idu jeftiniji (kraći) šarafi.

Takođe meni su objasnili da se bočni limovi koji idu oko objekta ne šrafe u trapez jer smeta i zapinje pri prolasku.

Kako god,
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

M-profil/ Ferrostil Mont
Čujem da njihovi radnici kupuju kod konkurencije. Ne radi cijene .
 
E

el pibe

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Drvo uvijek radi. Još ak nije strmi krov sa vremenom se malo prošeta po krovu,aku šrauba u ruke ak negdi diše lako se dotegne.Ali može se i ovom tehnikom dodatno zasilikonirati oko vijaka kak veli FeLiXxX.Šerafiti se može na dva načina ovisi o profilu lima.Po meni je bolje šerafiti u donji dio jer on leži na letvi i može se puno bolje postići nepropusnost.Samo da još napišem sa limom se ne budete usrećili na otvorenim ili poluotvorenim prostorima.To sam napisao i u prijašnjem postu.Znači općenito ljudi idu na to riješenje sa limom zato kaj se velika kvadratura može brzo pokriti,lagan je itd.Dok se ne ispoštuje program pravilne montaže od proizvođača prava je rijetkost da nebu kondenzacije i problema.Onda ljudi govore kak lim ne valja.Kak bu valjalo kad su od čitavog programa uzeli samo pleh i šerafe:icon_lol:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Tko si može priuštiti, najbolje rješenje je podaskati rogove. Na daske (ili još bolje OSB ploče) staviti paropropusnu vodonepropusnu foliju. Zatim kontra letve na mjestu rogova (u istom smjeru kao i roženica) i poletvati sa štafnama. Za pričvršćenje lima ne upotrebljavati vijke za drvo duljine 35 mm, nego obavezno 50 mm. Drvo nikad nije potpuno suho kod montaže i kratki vijak može jači vjetar isčupati.
Kod tako izvedenog krova sigurno nema kondenzacije. Nedostatak je samo cijena.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: Objekti-Å*upe za smještaj traktora i mehanizacije

Fazon je kad sam ja radio prvu nastresnicu prislonio sam na stalu i kad sam kupovo lim niko nije ponudio nikakv filc ispod. Tek sam kasnije naso na netu da ima ta neka folija ispod. Kod mene od kondenza vec odozdo poceo da hrdja. Kad struhne ide salonit samo sto cu morat konstrukciju ojacavat zbog tezine :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Mi lampe postavljali, 2 su gotove, još 2 :(y):

12401027_431216480409468_8568224181206939943_n.jpg


12512508_431216490409467_1801755444297063056_n.jpg
 
E

el pibe

Guest
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Tino još gore na poveznu od sljemenjaka namontiraj disco kuglu,pa da vidiš zabave:cool2:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ako su one kineskinje (odmah startajuče) onda nemoj ostavljati bez nadzora.
Meni se jedna rastopila, a druga zapalila.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Lampe su bile postavljene po bolnici, imam ih na bacanje :tongue:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Odlično, onda dok dojdem kojom prilikom do tebe daš mi jedno 3 kaj budu za tovilište, eto čisto kaj nebudem zabadav išel :D:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

A budemo se dogovorili, ljudi smo :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh