• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To je otprilike tolika površina kao moja nadstrešnica. Trebaš papire. Građevinsku dobiješ na osnovu idejnog projekta, ali u njoj bu napisano da trebaš raditi u skladu s glavnim projektom i prijaviti gradnju.
Plaća se taksa županiji (čini mi se da je 800 kn) te komunalni i vodni doprinos prema kubaturi objekta sve do vrha sljemena. više se ne sječam točno, ali čini mi se da je bilo oko 2 kn po kubiku. Kubatura je izračunana u idejnom projektu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pital si kak ide legalno...tak.
Ti napravi po svojoj savjesti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
I kod mene se dela punom parom, za mj i pol došli do krova, vrata i prozori se vare, dr tjedan selim unutra :) kraj prve faze, onda idemo dalje :eek::
 
Posljednje uređivanje:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Dobar objekat...cudi me da nisi koji stub betonski odradio na tu duzinu zida...
Bez muzike se nemoze...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad se nema dovoljno prostora, svašta se improvizira. Samo da je sve pod krovom.
 

Prilozi

  • WP_20160416_16_56_48_Pro[1].jpg
    WP_20160416_16_56_48_Pro[1].jpg
    56.2 KB · Pregleda: 253
  • WP_20160416_16_56_55_Pro[1].jpg
    WP_20160416_16_56_55_Pro[1].jpg
    55.4 KB · Pregleda: 243

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bolje i tak improvizirat... skupo delat kam se god okreneš, ova moja zahebancija ima 34 m2 i bude me koštala skoro 20 hiljada kn :( pa ti radi nešta danas
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Ti ko da radiš 800m2 vilu jebate...pa šta toliko košta?
Ja rekao susjedima da mislim svinjac raditi,ovaj susjed je geodet(ima klet i vinograd do mene) i već je obavjestio susjede koji žive do mene da jel će mi dati suglasnost da radim svinjac...jebate.ima tu hebeni vinograd,niti kome smetam niti na 150m nema objekta u kojem netko živi...em sam u rupi,praktički u šumi..da bi bilo najzanimljivije,taj geodet je 2m sa vinogradom u mojem posjedu i pravi se pametan...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Komer, kad si zadnji put nekaj legalno gradil? Pitam samo zato kaj se čudiš cijeni.

Oko pol navedenog iznosa buju ga koštali papiri. Nek me Zetorboy ispravi ako griješim.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Nisam ništa gradio niti nelegalno,ali kod mene na poslu dečki pričaju tko je koliko platio legalizaciju,a tu su i igri bile obiteljske kuće katnice,štale,kokošinjci,sjenice i nitko nije platio vise od 20ak tisuća kn sa kaznama i projektima itd...zato mi je čudno..

ja sam svinjac mislio legalno,kao neki jednostavni objekt poljoprivrene namjene,ali tu lovu nemam, a da imam nebi im dao..glupo možda razmisljam,ali kaj budem 10 godina hranio svinje za njih...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Porez na zrak, nista im ne treba davati. Lijepo skines par hrastova, ispilas u fosne i grede, izbetoniras pod, da se stakori ne provlace i gore fino slozis kako ti pase. Zasto bi uopce pravili cvrste objekte kad ti mozda vec za 5-6 godina biti premal, prevelik ili ti nece trebati uopce. Ja sam pobornik motnaznih, napose drvenih objekata. Ne samo da se naprave brzo i jednostavno, isto tako se i sruse i u potpunosti recikliraju na domacinstvu. Sve ostalo je po meni bacanje novaca i energije.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Tako sam i mislio kolega,samo bih radio sa tubinzima konstrukciju,ali držao bih se referenci iz prostornog plana,udaljenosti od međe,stambenog objekta,gnojnice itd da me nemogu gnjaviti...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako napraviš bilo kaj veće od 15 kvadrata bez papira mogu te gnjaviti. Hoće li, ili neće, zavisi od puno faktora. Nekad je bilo u pitanju samo hoće li te netko prijaviti, a danas imaju orto-foto karte i njihovim preklapanjem lako utvrde koji objekti su niknuli između dvije avio snimke.
U svakom slučaju, ako želiš riskirati, bolje je napraviti demontažno pa možeš ako, zlu ne trebalo, bude potrebe, jednostavno bez velikih troškova maknuti objekt. Ne smije se zaboraviti da micanje objekta ne oslobađa kazne za nelegalno izgrađen objekt.

Inače, slažem se da treba previše papira za jednostavne objekte i da su puuuuno preskupi. :mur:

Samogradnja polako ali sigurno odlazi u zaborav. :=:)
 
E

el pibe

Guest
Ti ko da radiš 800m2 vilu jebate...pa šta toliko košta?
Ja rekao susjedima da mislim svinjac raditi,ovaj susjed je geodet(ima klet i vinograd do mene) i već je obavjestio susjede koji žive do mene da jel će mi dati suglasnost da radim svinjac...jebate.ima tu hebeni vinograd,niti kome smetam niti na 150m nema objekta u kojem netko živi...em sam u rupi,praktički u šumi..da bi bilo najzanimljivije,taj geodet je 2m sa vinogradom u mojem posjedu i pravi se pametan...

Kaj se brineš ovo kaj je na tvojem pred kraj devetog mjeseca poberi:wink:A ak hraniš svinje uvijek mu moreš povremeno istovariti finog svježeg gnoja kod same međe.Onak da ima bolju atmosferu pri kleti:eek:Stari moj pa ima lijeka za svakoga.

Ovo kaj država dela je čista ucjena.To su sami krivi kaj nisu radili svoj posao već pedeset godina.Jer da su slali ljude na teren na vrijeme i da su se držali zakona ne bi sad toga bilo.Kuća ili nekakav objekat se ne izgradi baš preko noći.Tak da su imali vremena upozoriti svakog pojedinca koji je bio u prekršaju.Takav posao bi u startu mogao rješavati i komunalni redar i kad izađe na teren vidi nekakve radove zamoli za dokumentaciju.Ako je ispravno ok ako ne prijavi nadležnim službama i momentalna obustava radova.A ne ovak su čekali da ljudi grade a sad bi rušili.Pa što onda prodaju ljudima građevni materijal?Bez plana i žiga izvođača ne bi smjeli prodavati nama (neovlaštenima) ništa.Kao u nekim skandinavskim zemljama di si ne možeš sam utičnicu promijeniti u kući.Ne možeš zato jer ti je nitko neće niti ne smije prodati ako nisi ovlaštena osoba.A ne budu niti dugo rušili ionak su uvijeti nikakvi. Ljudi sve manje imaju mogućnosti da bi nešto gradili i odlaze iz Hrvatske.A ovo kaj se sagradilo kak mi se čini bu se i srušilo samo od sebe jer neće imati tko održavati.Veoma loša situacija koja ubije volju i najvećem entuzijastu:=:)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@komer, najpametnije ti je otići na Općinu i pitati ih. Tak je napravil moj poznanik. I ovo kaj veli @iwanho, mislim da je na tu kvadraturu dozvoljeno bez poapira, jedino ne smije biti betonirana podloga i ne smije biti naslonjeno ne drugu zgradu. Ali, velim... pitaj pa te ne budu gnjavili poslje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Slažem se sa svima,pitat ću definitivno u općini da znam što mogu a što ne i odlučiti šta dalje...iako tu gdje planiram svinjac imam legalni objekt cca 25m2,sad bi se malo proširio sa ispustom i nekakvim skladištem za hranu,mlin itd...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Hvala Bogu,mi na selu nemamo tih problema....nista nije legalizovano.Ni jedna kuca na selu nema gradevinsku.Sad se radi autoput pa ti sto su bili na trasi su nabrzinu odradili papire da bi mogli naplatit kuce i pomocne objekte.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
politika ljude tjera u gradove , tam ih je lakše sustvano trovati , načiniti ih ovisnima o trgovina i ljekovima i flaširanoj vodi itd.

tamo ih može stisnuti za svaku jebenu sitniucu pa i gumicu na pipi , kokoši ili salati izrasloj na zemlji ili ugrađenom crijepu

blago onome tko je uspio zadržati razum i oduprijeti se takvim promjenama
 

Najnoviji postovi

Na vrh