• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
politika ljude tjera u gradove , tam ih je lakše sustvano trovati , načiniti ih ovisnima o trgovina i ljekovima i flaširanoj vodi itd.

tamo ih može stisnuti za svaku jebenu sitniucu pa i gumicu na pipi , kokoši ili salati izrasloj na zemlji ili ugrađenom crijepu

blago onome tko je uspio zadržati razum i oduprijeti se takvim promjenama

100% si u pravu da država ne mari za selom,a bit će još i gore,bolje sigurno neće šta se ima za reć kad je 1l mlijeka 3.8kn a 1l vode 4,5 kn bitno je da na vodi imaju poruke i mudre izreke.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ne vjerujem u to da nas politika tjera u gradove...prije ce bit laksi nacin zivota i ono se nisam salio kad sam napiso za zene
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A kaj je dovelo do lakšeg načina života u gradovima? Ja bi rekel - politika.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Evo ti moj primjer pa ces vidjet ko je u pravu...
Zena je radila u firmi za proizvodnju obuce.Odradi 8 sati i slobodno ostalo.Moglo se i prosetat,otic na bazene,otic na more bez stresa kako je kuci.

A sad radimo 13 sati,nemos otic ko covjek na svadbu zato sto moras od 6 pa do 8 sati bit kod kuce,bazeni otpali a na more idemo samo zato sto majka za sad moze nekako sustic pa odemo na 5 dana...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zakone i propise donose oni koji ih ne razumiju. Seljaci nemaju predstavnika koji bi rekli nekaj u vlastitu korist. Uostalom, državni paraziti žive od poreza na nikaj, pa je to tak i s građevinama.

Samogradnja ne da odlazi u povijest, već je i skoro 10 godina zakonom o građenju zabranjena.
 
E

el pibe

Guest
ZJ samogradnja je već zabranjena puno desetljeća.Samo kak sam rekao mjerodavne službe nisu radile svoj posao i dopuštali su ljudima da grade.Jer su građevinske i uporabne dozvole bile jako skupe da su ljudi imali novce za papirologiju za gradnju im ne bi ostalo ništa.Naravno da su ljudi bili u prekršaju jer su gradili na svoju ruku.Ali kako može država dati nekom bespravno sagrađenom objektu adresu i broj uredno na taj kč. broj šalju režije za komunalije,stanovnici se prijavljuju na tu adresu da tu žive a takav objekt nije legaliziran?Svaki pojedinac koji je bespravno gradio mogao je računati da će doći dan kad će služba pokucati na vrata i tražiti dozvole.Taj postupak je pokrenut najviše zbog onih koji su se devedesetih izdigli i dotepli i gradili i po nekoliko kuća i vikendica na atraktivnim lokacijama i još fino ubirali novac od najma.Takvi su imali i novaca i za dozvole samo kaj su takvi bahati i ne žele platiti za razliku od nas koji smo si nekako jedva skucali jednu kuću i nekakvu štalicu i šupu na dvorištu.I takvi objekti su manje više nezavršeni i stalno nešto čačkamo po njima kak imamo novaca.Velika je razlika između onih koji ne mogu platiti i onih koji ne žele platiti.Samo kaj nas sve trpaju u isti koš.Zato bez informiranja i potrebne dokumentacije zaključajte mješalice na sigurno da ne bi došli u napast i počeli nekaj betonirati na svoju ruku jer se ne isplati.Bolje se informirati i složiti dokumentaciju pa onda u radove:drink:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zakone i propise donose oni koji ih ne razumiju. Seljaci nemaju predstavnika koji bi rekli nekaj u vlastitu korist. Uostalom, državni paraziti žive od poreza na nikaj, pa je to tak i s građevinama.

Samogradnja ne da odlazi u povijest, već je i skoro 10 godina zakonom o građenju zabranjena.

Znači legalno je već dio povijesti.
Prije tridesetak i više godina smo se jako čudili kak smo mi jeko društveni, a zapadnjaci nisu. Polako je to došlo i do nas. Tak bu i sa samogradnjom. Način života bu postal takav da se ne bu isplatila niti ilegalno. S vremenom se puno toga, kaj nam se danas čini nelogičnim, da ne velim nemogućim, ipak promijeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Globalizacija ne priznaje kulture i običaje. Korporativna pravila se često kose sa nacionalnim zakonodavstvom, i još češće se postavlja iznad njega.
Sve se želi ukalupiti u jedan okvir, da svagdje vrijede ista pravila. Pri tome se ne poštuju niti vjera, niti kultura, niti običaji.
Zato se danas "mora" raditi nedjeljom, ne smije se pitati za svoja prava, niti reći ne, čak ni kad je to protiv uvjerenja.
U Jugi smo bili slobodni, a danas smo robovi strancima.
Ljude se dovelo u ropski položaj umjetnim nestašicama posla, umjetnim standardnom, nepotrebnim potrebama itd.

Čitam u novinama da treba obnoviti vozni park jer su vozila prestara, i da država treba davati poticaje za kuponju novih auta????!
A Danska (porezom) kažnjava rastrošnost kupovine auta i potiče javni prijevoz, kao i ulaganja u nekaj drugo a ne aute...

Dakle, pri nama sve naopak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a čemu sve to izbetonirati , nema održivog razvoja , to su priče za emisije tipa otvoreno .

tko ima imalo umorne noge sječa se da nije bilo cemneta , cigli su se vruči s letvicama tovarili u ciglani ...da nije toga bilo sve bi bilo crijep i beton ..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ti ko da radiš 800m2 vilu jebate...pa šta toliko košta?
Ja rekao susjedima da mislim svinjac raditi,ovaj susjed je geodet(ima klet i vinograd do mene) i već je obavjestio susjede koji žive do mene da jel će mi dati suglasnost da radim svinjac...jebate.ima tu hebeni vinograd,niti kome smetam niti na 150m nema objekta u kojem netko živi...em sam u rupi,praktički u šumi..da bi bilo najzanimljivije,taj geodet je 2m sa vinogradom u mojem posjedu i pravi se pametan...

A kaj nekošta, ugrubo... 1800 šljunak, 10m3 koji je otišao skoro sav, letve, lamperija, 14 rogova, šerafi, čavli, 3000, cigla, željezo, podružnice, cement, namal, 6500, željezo za vrata hiljadu, + dupli alu lim 1mm, kvake, lexan, 3prozora, cca 2500....limarija 1200... s tim da sam išao uzmati još 50m2 pokrova, i to bi bilo još bar 2500-3000 kn, i pijesak za zidanje sam imao... Ovo govorim po računima kaj sam na hrpu stavio... košta kolega.... još tu neračunam papire kolko sam dal...
Ovak je ispalo ugl, još sam lim na vrata staviti, i đubretarka more unutra, rade se već uselio :D:
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ako imas neka stabla s dobro razvijenim krosnjama, napravi ispod toga. Onda ti ni avijacija ne moze nista. Kupis zelene ploce za krov, pa nek se jebu o svom trosku. Osim ako ti taj geodet nece nesto srat. Njemu priprijeti kolcem, pa ce se i on smirit. Moj jedan susjed je napravio drvenu nadstresnicu prije dvije godine, a ima brat-bratu 50-ak m2. Drzi unutra sijacice, dva traktora i kombajn. Ja cu ove godine raditi 9x13 tlocrtno isto drveno. Ne priznajem te gluposti od novih zakona i ne zanima me sto neki birokrat misli. Dok je pola drzave zidalo bespravno prije 50 godina, kod nas su i stagalj i svinjac bili uredno ucrtani, a sad da mi netko soli pamet za drvenu supu. Ma daj...
Netko je spomenuo Skandinaviju. Prijatelj je u Norveskoj skupio ekipu, iskopali su temelje, osalovali i izlili plocu. Na to mu dovezu drvenu kucu i mir. A sve pomocne objekte su sami radili. I sve je legalno. I za sve je dobio dozvolu u roku od 10-ak dana. Jedino smo mi veci katolici od Pape.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod tebe još uvijek prodaju šljunak na m³. Kod mene odavno na tone, a cijena ovisi od granulacije, odnosno namijene. Možda je ta tvoja cijena po toni?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Po kubiku je, meni je nekih 20-tak km daleko pa idem sam, a prijevoznici voze po 100kn kubik.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Ako imas neka stabla s dobro razvijenim krosnjama, napravi ispod toga. Onda ti ni avijacija ne moze nista. Kupis zelene ploce za krov, pa nek se jebu o svom trosku. Osim ako ti taj geodet nece nesto srat. Njemu priprijeti kolcem, pa ce se i on smirit. Moj jedan susjed je napravio drvenu nadstresnicu prije dvije godine, a ima brat-bratu 50-ak m2. Drzi unutra sijacice, dva traktora i kombajn. Ja cu ove godine raditi 9x13 tlocrtno isto drveno. Ne priznajem te gluposti od novih zakona i ne zanima me sto neki birokrat misli. Dok je pola drzave zidalo bespravno prije 50 godina, kod nas su i stagalj i svinjac bili uredno ucrtani, a sad da mi netko soli pamet za drvenu supu. Ma daj...
Netko je spomenuo Skandinaviju. Prijatelj je u Norveskoj skupio ekipu, iskopali su temelje, osalovali i izlili plocu. Na to mu dovezu drvenu kucu i mir. A sve pomocne objekte su sami radili. I sve je legalno. I za sve je dobio dozvolu u roku od 10-ak dana. Jedino smo mi veci katolici od Pape.

Imam krošnje,nešto moram iskombinirati,barem za dio..vidjet ću samo kako geodet diše u vezi svinjca
 

Najnoviji postovi

Na vrh