• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Napravi kotec na način da zakopaš stupove od gacije u zemlju, napravi krov i obij daskama. Poslije izbetoniraš podlogu (bez armature, da se lakše razbije poslije kad te prejde volja za svinjama i žena odluči tu uzgajati cvetje).
Takav objekt, bez temelja, se smatra privremenim i netrebaš nikakave dozvole. Baš poput onih balona.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Najjeftinija solucija za šupe za strojeve je roknuti neki plastenik,pokriti ga crnom folijom,i Bog te veseli. 200m2 za 2000€...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Plastenik ko plastenik,ako je donekle,izdržat će. Ja upalim pod njom tri traktora,,začas se otopi! :) I one hale rade na isti naćin,samo su pokrivene ceradom,isto drže snijeg.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A kolika je trajnost tih cerada? Ipak stoje i na kisi i na suncu, mraz i sve to. Mene su starci na to nagovarali, ali mi se cini osjetljivo, a i nepriodno mi je totalno. Ali kao neka brzinska solucija ne izgleda lose.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Pa i na obicnom plasteniku najlon dura 5-10 godina i da se sklepa neki malo veci plastenik, eto hale za strojeve, a kad se podere najlon kupi se drugi i eto..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Šljunak je iz Čiča iz šljunčare, tak da je 1. klasa kaj se tog tiče, a da se i savski nabaviti za 100-njak kn, sam nije ni približno ovome. 150 kn voze po Sisku, a do sela imam još 40-ak km pa je zato i skuplje. Sitni sam vozio zetorom po 2 m3.
Ak je to 70 kn tona, to ispadne na isto, kubik ima skoro 1800-2000 kg.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mora biti propuh. Za krov nadstrešnice bi cerada bila dobra, no za zatvoreni prostor nikak.
Imal sam okretalo sijena pod ceradom nekih 2 godine. Izbila je hrđa na više mjesta nego da je bilo na kiši...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
A vlaga ?

Ne mora se zatvoriti s prednje i straznje strane..
Budem poslikao kakvu smo nadstresnicu radili kod kolege, mjera bi bila nekih cca 8x8 m (ne znam, to otprilike sam napisao) i gore postavili najlon i stane brdo svega unutra..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
itp-proizvođači daju garancije na desetak godina,a te cerade se daju i efikasno krpati ako se podere. Sigurno je kvalitetnija nego na kamionu,a kamionska drži petnaestak godina,isto je stalno vani.

Savoris-ko što kaže IvanKC,ne mora biti ful zatvoreno,ja isto imam na plasteniku složeno da se komplet prednje strane daju dignuti gore za prolazak traktora,i nema vlage.
A i ovih 2000e sam puno rekao,da se nabavi rabljena konstrukcija,malo pojača,i stavi folija izašlo bi manje,ja sam računao po cijeni za plastenik,a ide skuplja folija i brdo dodatnih skupih kerefeka kojih na šupi ne treba...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Neznam na kojem plasteniku najlon izdrži više od 5 godina, čak ni višegodišnji ovaj.
Ono što se stavlja na te plastenike su cerade i dobiva se garancija dosta dugo.
Ali...
Problem je u zimi dok se zaledi hoće je razrezati, skuplja se i razvlači ovisno o temperaturi,
a najveći problem je cijena.
Cirka 20x10 dimenzija iz nova košta cca 35000 kn, što je preskupo za tak nešt...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovisno o proizvođaču,plastenička folija drži i do 10 godina, a 5 godina je minimum minimuma.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pa ja to nisam primjetio.
Striko uzima višegodišnji pa mu je tri godine uvrh glave, sunce ga jednostavno ubije na bočno dijelu plastenika gdje prelazi vezna cijev i tu ispuca.
Ja imam jednogodišnje pa izdura oko 5 godina s tim da je kod mene samo 2 mjeseca gore, jer ga skidam i stavljam svake godine.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Novi projekt 37+37m2... pošto nebum bio na polju ove godine, budem na mješalici zato :D:
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Vrata urađena do kraja i montirana obloga oko vrata tak da liči na nešto.Novi korisnik če bit bceska dok ne dobije novog vlasnika,ide u prodaju.:icon_smile:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja sam na svoja alu lim 1 mm izvana na dijagonalu, unutra mineralna vuna 3 cm s merkur pletivom, i iznutra opet alu lim 1 mm ali na kar mašinu protjerano....lijepo, izolirano, i funkcionalno... al skup sport.... kvadrat izađe cca 250 kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh