• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak ti nije preskupo, preporučam. Stiroporski su najlakši, poliuretanski najbolja izolacija (za istu debljinu), a od kamene vune su najteži, ali najbolji u slučaju požara.
Nema rošenja i može se nešto ušparati kod konstrukcije.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma gle gledam si garažu novu napraviti, 6x6 od 5cm debljine, naravno željezna konstrukcija, ja mislim da bi to bilo ok, tj svakak bolje od kvadri kaj ne? I grabu si bi delal nutra, kad već delam nek se najde. Al radiona bu dobra od toga nadam se.

New York-Paris-Peckham
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Teško da je išta bolje od kvadri, paneli su samo lakši za ugraditi. Ako imas uvjete, zidaj, budeš kasnije zahvalan.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Po čemu su bolji? Pa to je komad betona, nema izolacije, to kad se ohladi teško se grije, uvek su vlažni.
Ja mislim da su ovi paneli najbolji izbor, i piše u specifikacijama.

1 cm panel ploča:
zamjenjuje:


5 cm drveta

10 cm šuplje opeke

17 cm pune opeke

37 cm betona



New York-Paris-Peckham
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Sogoru smo radili, 8.5x5.5 konstukcija zeljezna, paneli 5cm, industrijski pod. Svatko zna neku racunicu, ovo sad kad se zabrtvi mislim da nece biti neke hladnoce jer je dobra izolacija. Mi imamo susnice za duhan od toga i na 78 stupnjeva panel od 5cm je hladan izvana a di je zidano blokom blok je dosta topal
58c2cb3073ea85e846e11258c5eda054.jpg


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E ovo je top sa industrijskim podom, to je epoxid na podu? I ovo je baš velika garaža, al ja bi stavio krov na jednu stranu samo. Daj mi reci od kojih je cijevi ta konstrukcija? Baš ste super napravili, daj neku sliku izvana ako imas.

New York-Paris-Peckham
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kvadre nisu komad betona i nikako se ne mogu usporediti s panelima. Ako mislis imati radionu, paneli nisu za to. Paneli su cista izolacija, niti griju niti hlade. Znači po ljeti kad otvoris vrata, toplina ce ti uci unutra a izolacija joj nece dati van. Malo ces se kuhat unutra. A kvadre ce po ljeti ostat manje tople od temp zraka i drzat ce ti nizu temp unutra. Po zimi, zagrij prostoriju napravljenu od panela, pa otvori vrata na 15 min, prostorija ce ostat hladna jer paneli ne akumuliraju toplinu. Prostorija zidana kvadrama ce ostat topla i nakon 15 min drzanja otvorenih vrata. Kvadre ti odrzavaju mikroklimu, paneli su za frizidere, hladnjace i pecnice.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma joj nisam ni sam pametan, ali ovo je po meni sve gotovo, nemaš žbukanja, farbanja niti niš, od tih panela su sve radione napravljene, MAN, Mercedes, Iveco, lidl, Kaufland i neznam kaj ne, tak da sigurno paneli nisu loši, a nije ni skupo.

New York-Paris-Peckham
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
U tim prostorima postoji klimatizacija zbog svega sto sam naveo. Ja ti to sve pisem da znaš sto te ceka ako mislis unutra boraviti i raditi nešto. Izolacija sama po sebi nema nekog ucinka. Da ozidas i izvana stavis panele onda bi imao perfektnu prirodnu klimu unutra samo od sebe.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kuzim, al da to sve napravim sa kvadrima pa vani panele onda bi me koštalo puno, ovak je to najjeftinije. Al opet velim doma to delam, za svoje potrebe, nekaj napravit na autima, traktoru, imaš krov nad glavom i u zatvorenom si.

New York-Paris-Peckham
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Damirko, shvaćam poantu, ali mislim da griješiš. Paneli su idealni za prostore u kojima se ne (ili rijetko) boravi, upravo iz razloga kojeg si sam spomenul: nemaju toplinske mase.
Uđeš zimi u hladnu garažu, zagriješ ju kaloriferom (ili još bolje klimom) i za sat vremena možeš raditi u kratkim rukavima.
Zadnjih 8 godina radim u kontejnerskom "naselju", koje se grije klimama (i do -20C, sve dok ih snijeg i led ne onesposobi). Po ljetu je taj prostor puno lakše ohladiti prostor nego kuću.

Kupljenec, pitanje je kak veliku radionu želiš, pa o tome ovisi konstrukcija iste. Ak je neka normalne veličine, s recimo, dvoja vrata po tri metra, dovoljne su cijevi 90x90 ili 100x100x5(4), rešetka za krov, s razmakom od oko metra (jedna rešetka po spoju panela) i "štaflima" od 60x40x2 cijevi.
Puno je brže gotovo i jeftinije od zida. Niti treba žbukati, niti stiropora na fasadi. Zato su i mnogi objekti napravljeni od toga.
Za doma daju se najti i rabljeni paneli i željezo, pa onda stvar ispadne i puno jeftinija.
Upravi sam videl jednu halu i jednu šupu, napravljene od panela. Ak te zanimaju dimenzije profila, javi se PP-om.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Imam cijevi 100x100, od tih mislim nekaj napravit po čoškima i sredini vanjskih strana, a sad nebi nikakve štafline metal nek bi sve od železa delal. I upravo našel panele od 4 cm za 60 kn kvadrat.

New York-Paris-Peckham
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Eto vidiš, rješenje se samo nameće.
I meni treba 60-tak m2 sendviča ... pa ak ima... sjeti me se
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kad sijacicu od preko 3 metra moras provuci kroz kapiju od 2.5 metra

0ad277c9628fd8d64bb2e035ee6cec9e.jpg


Maksimalna iskoristivost prostora
52898aef75a776267ccd731f0a640899.jpg


b0c681fcc7bf6470ab2810929e37a584.jpg
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Još samo fali cerada neka na sajlu kroz okulare, da vjetar ne nosi snijeg pod nadstrešnicu. Trošak od 100 kn.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kupljena cerada danas. Napadalo je vec dosta snijega, ali sreca je da nema vjetra pa ne nosi unutra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh