• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
aaa joj brgud,, da sam to poprsko,,, pa se dalje radilo,,, ja bi bio mastan,, ko
Kunta-Kinte,, usput,, ovo je termo krov,,, sa svim propisima,,, a u propisima ništa nekažu za inteksicid,, ja mu dajem garanciju,,, 50 godina,, znači dok sam živ!!!
a meni je 57-ma:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Ne pomaže puno.
Mazali smo nove rogove na štaglju s tim, ali svejedno su rogovi crvljivi.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
ZJ,, vidi ovo čeg ja znam,,,
u bijelogoricu,, crv ide kad stoji balvan a kora nije ostranjena,,,
tako iu crnogorično drvo,,, inače bor je specifičan po tome,,,
ja kad sam radio tih davnih godina na jednoj pilani,., rečeno mi je da je crni bor zajeban za krovnu konstrukciju jer se baca(uvrće)kad se postavi,,, al je dugotrajan do bola,,, zbog smole,,,
bijeli bor je dosta lakši al ga jebe masovno crv,,, imam to iskustvo,, na maloj vikendici,,, svašta sam pobo,, i injekcije sa petrolom(gasom),, al jedel, jede,, ispod stuba je vazda drveno brašno,,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tam negdje , gdje ima para crve su na nekom starom dvorcu/zamku na nekoj hriidi austrije ili nemačke , nisam siguran ubijali na način sa su kompletni objekt izolirali , ima puno balkona , lođa ili ganjkova kak se to zove kod mene , Dakle sve su to izolirali i zagrijavali ogromnim termogenima , s stotine postavljenih sondi kontrolirali temperaturu ..ne sječam se koliko vremena i koja temperatura je dovoljna da se " skuhaju" .

Možda se takvi uvjeti mogu stvoriti ispod naših crjepova u našem podnevlju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Inače, radi se to i na drugi način.
Objekt se "obuće u vreću" i onda se napuni nekim otrovnim plinom, koji se nakon toga opet usisa i spremi od kud je došel.

Ne trebam spominjati koliko bi takva akcija koštala, baš kak i "kuhanje".
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ovo sam prekrio ima već nekih dvadesetak godina, vidi se da su većina gredica i poprečnih letvi crne i nema ni traga od crvotočine. Jedan dio koji sam radio naknadno nisam zaštitio i tu ima crvotoka.:icon_axe:

IMG_20180716_165706_1.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nekad se pazilo da se drvo ruši u pravo vrijeme i odmah po rušenju odvoji kora. Nema crva u takvom drvu. Krovište na kući (jela, smreka i bor) je napravljeno 1986. bez zaštite. Za sad nema nikakvih problema.
No, unatoč tome, sve kaj sam radil u proteklih 10-ak godina, premazujem drvocidom. Nije to više tak skupo kak je bilo nekad.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja palim rogove sa brenerom prije ugradnje.Samo da onako pocrne lagano,i nema crva.A neke što sam premazivao naftom su svejedno napali.Jedan je čak i pukao jer ga je probušio skroz naskroz,ko sito je bio unutra
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to sve skupa s dekom je pravi paradox , na polju se sexa na deki gdje te svi mogu vidjeti a doma u sobi se sexa pod dekom ..a gotovo je mrak
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
ja se neslažem...elem...
na polju se seksa na deki,,, da nebocka onog odozdo,,,
a u kući se seksa,,,,, a jebo deku u kući,,, kog će vraga???:icon_e_surprised:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Kad se već spominje sex...koja je najveća dilema starog jeb...ča?
Izaći van i gledati ono kaj nemreš j...ti ili ostati doma i j...ti ono kaj nemreš gledati

Za ovo drugo služi deka :(giggle):
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki je ko kaj zidal u skoro vreme?
Neku garažu bi sklepal 6x6 sa dekom, pa me zanima kolko cca kuna to dojde, kvadri ili cigel?

New York-Paris-Peckham
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sracunaj koliko ti treba materijala, koliko bi ta deka bila debela i jel bi isao samo betonom ili bi prvo isao sa ispunama pa tek onda beton gore.

Kad sracunas, odes u bloketaru ili sta vec imas u blizini i sracunas koliko ce biti para. Nije ista cijena svugdje ni bloka ni cigle ni sljunka. Npr kod mene u selu su cigle od 0.80 - 1.00 kn, a vec 10-ak km dalje ne ide ispod 1.50kn tako da je to sve relativno.

Cigla je jeftinija ali je vise treba i zidanje traje duze. Ja sam zidao svinjac sam i ozucio sam se koliko to sporo ide haha

Ako ti ne treba kruto, digni je na drvene stupce, opali rigips i izvana mrezica unutra ostavis kako hoces i to je to. Ja tako sebi planiram napraviti, em je jeftinije em je polu montazno i puno brze i lakse za odraditi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nemreš sklepati nekaj z betonskom dekom, da nebi imal problema s inspekcijom.
Jesi li razmišljal o dozvoli? Već to ti za nadstrešnicu košta ~10t kn.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
50 kvadrata je granica do koje se može graditi samo s lokacijskom, a iznad treba građevinska dozvola koja je skuplja. Za lokacijsku treba idejni projekt i objekt ucrtan na posebnu geodetsku podlogu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma na jedno krilo bi to nekak del, ili sad si nekaj razmišljam da bi samo na štalu nekaj doštukal, to bi bilo najbolje i najjeftinije.

New York-Paris-Peckham
 

Najnoviji postovi

Na vrh